Yamaha TDR 125 1998 :) Shakin

No to 6-7l to nie jest źle ;p A jak doliczyć jeszcze to, że katujesz DTke po lesię itd, a u mnie 99% drogi to asfalt to też robi to swoje :wink:


A jeszcze do silników wracjąc - TZRka niby też ma ten sam silnik, ale osiągi jednak na nieco wyższym poziome ;]

TZR ma 3parę kM …

Tylko, że właśnie siedzi w niej ten sam silnik! Na dowód mam pudełko po Meteorze na którym mam nabite DTR/TDR/TZR i korbowód, który kupiłem do TZRki i pasuje idealnie ;]

Hmm ciekawe :stuck_out_tongue_winking_eye: Ale jest bardziej wyżyłowana tak czy siak :stuck_out_tongue:

Zobacz po sklepach internetowych ;p Części silnikowe do DTR i TZR są te same :slight_smile: Powaga :slight_smile:

Może ma inne przełożenia, niekoniecznie mówię tu o zębatkach przy kole tylko ma co nagmatwane w środku.

Silnik w TDR i DT to i tak chyba jedne z najsłabszych 125 2T ;]

No tak :wink: Ale wytrzymałe ! :slight_smile:

I to chyba jedyny plus ;p

Cichoo :smiley:
Dobrze jest :stuck_out_tongue_winking_eye:

a jakie macie gaźniki panowie
jakie srednice krocca

to wszystko powoduje różnice w osiagach :slight_smile:

TZR zwykla ma ten sam ale Belgarda ma trochę mocniejszy… Np. jest tdr belgarda to ona ma więcej mocy od zwyklej ;))

TZR zwykla ma ten sam ale Belgarda ma trochę mocniejszy... Np. jest tdr belgarda to ona ma więcej mocy od zwyklej ;))


Bo ma tylko gaźnik wyje***ie duży ...

KruczeK napisał:

a jakie macie gaźniki panowie
jakie srednice krocca


gaźnik 28mm Mikuni
króciec nie wiem

U mnie również Mikuni 28mm

Tego się po prostu nie da wyliczyć …

Paliwo, opony, wielkosć opon, opory powietrza, aerodynamika, kopulacje niedźwiedzi, wypalanie lasów itd. :stuck_out_tongue:

No a tzr belgrada ma gaźnik 36 albo 38 :stuck_out_tongue: to trochę roznicy jest :stuck_out_tongue:

No dobra ;p Mniejsza z tym :slight_smile: Kocham swoją TDRkę i na pseudoplastik (przynajmniej w tej pojemności) bym nie zamienił :smiley:

A teraz…

Ta dammm


Okrągła liczba ;p

Kiedyś czytałem gdzieś, że jak licznik jest cofany to każda cyferka jest w innym miejscu :slight_smile: Moj licznik chyba jest doskonałym tego przykładem :slight_smile:

haha ;D Ciekawe jaki wtedy realny przebieg jest jeśli to prawda ;))

Realny jest właśnie 512km :wink: (teraz to może z 550;p)

Remoont był nie :smiley: Ale to ja pierwszy raz rozbierałem ten silnik :slight_smile:

tu nie tylko o silnik chodzi ale o inne podzespoly jak amor, lagi, lozyska ramy, i inne pierdoly

Wiem, ale o silnik m.in. :stuck_out_tongue: A reszta źle nie wygląda jeszcze :smiley:

Ty czekaj … to on przy 32k (teoretycznie) miał pierwszy raz wymieniany tłok ? :d
Czy mówisz o rozpoławianiu silnika ? ;d

:smiley:
Dzięki za info (chyba mam dobrze :P) Lekko się pochyla ale chyba dobrze jest ? Powiedzcie, że tak ! :slight_smile:

No ale ciekawe ile u ciebie było ; )