Toros el Diablo - opinia po zakupie.

Na pewno trzeba będzie się pobawić z hamulcem przednim - Jest tam bęben, a nie tarcza. No, ale jak dobrze wyreguluje to będzie ok hamulec. W końcu ta regulacja to przykręcenie jednej śrubki w hamulcu. Nawet palcami można se to wyregulować. Myślę, że za te pieniądze to skuter elegancki. Przecież nie będę stuntował na nim, ani nic takiego.
Najgorsze w tych skuterach jest to, że łatwo je odpalić bez kluczyka - Należy odłączyć jeden kabelek i z kopa odpala bez kluczyka. Więc trzeba będzie dokupić jeszcze obejmę.

Polecam obejrzeć te 2 filmy: http://www.youtube.com/watch?v=_oUZTmbI4xY&feature=player_embedded http://www.youtube.com/watch?v=1zwTYL8Dq4c

http://www.youtube.com/watch?v=_oUZTmbI4xY

O Bassie oglądałem, zaraz rzucę okiem na ten z torosem.
Natomiast mi bardziej chodziło o obawy w zakresie bezpieczeństwa jazdy po mieście wśród samochodów, autobusów itp.

Aaa, Nie no, jest okej, miałem wypożyczony 3 razy skuter - Yamaha Jog 50, i jeździłem nim wszędzie - Po wale miedzeszyńskim, po stegnach, Sadybie itd. trzeba trzymać się bardziej krawężnika, i bardzo uważać przy zmianie pasa np. z 3 na 1 - bo np. muszę skręcić w lewo. Wtedy najbardziej się przydaje prędkość 60 km/h przy zmianie pasa. Nie raz trąbią na cb. A poza tym to jest ok.

Jak pogoda dopisze to wypożyczę w sobotę na kilka godzin Torosa.
Będę mógł zobaczyć to cudo w praktyce a i obczaić jak się jeździ skuterem po Warszawie w tym roku :)

mam prośbe ;p jestem zielony w zdejmowaniu blokad więc prosiłbym o wstawienie kilka zdjęć jak i dokładnie który kabelek potrzeba odłączyć zeby szybciej jeździć:) bo tak jak napisane jest to nie za bardzo jestem pewien który to kabelek bo przecież jest ich tam kilka... (skuter El Diablo)

Z kolorami jest różnie więc zrób tak.
Pod pokrywą napędu (ta z kopniakiem) na samym dole wychodzi sobie czarny kabel. "Idź" po nim do gumowego woreczka aż dojdziesz do złączki. Rozłącz ją i to wsio.

Za 2 godziny jadę do Reala po toros f16. Potem mnie będzie czekała długa podróż. Jak dojadę to dam opinie w nowym temacie.

aa okay Dzięki:) a jeszcze pytanie... czym różni się Toros f16 od El Diablo??

Naklejkami.

izdebski12 napisał:

Za 2 godziny jadę do Reala po toros f16. Potem mnie będzie czekała długa podróż. Jak dojadę to dam opinie w nowym temacie.

No no, piekna sprawa :)
Powodzenia ! No i lepiej szybko do domu wracaj zebys sobie klopotow nie narobil bez rej i oc.

czy na el diablo mozna w kazdej chwili jakos z powrotem samemu zalozyc blokade, czy to niemozliwe? chodzi mi tu o to, aby nie stracic gwarancji w razie jakiegos przegladu

Skoro zdjęcie blokady polega na rozpięciu złączki to jak myślisz? Czy będzie trudno ja spiąć?

Kristom1103 napisał:

czy na el diablo mozna w kazdej chwili jakos z powrotem samemu zalozyc blokade, czy to niemozliwe? chodzi mi tu o to, aby nie stracic gwarancji w razie jakiegos przegladu

Gdzieś czytałem, że na przeglądzie można sprawdzić czy blokada była ściągana! Jak wiadomo blokada m.in. ogranicza wkręcanie się jednostki napędowej na wyższe obroty, a to z kolei (na jakich obrotach skuter był użytkowany) jest gdzieś zapisywane - więc można to odczytać podczas przeglądu gwarancyjnego...

Czy ktoś orientuje się jaki jest koszt pierwszego przeglądu gwarancyjnego (na 300km) ???

Z reguły około 150 zł ale niektóre serwisy liczą sobie nawet i 300 dlatego najlepiej jeśli masz kilka w okolicy zadzwonić i zapytać.

mxx_rs napisał:

Z reguły około 150 zł ale niektóre serwisy liczą sobie nawet i 300 dlatego najlepiej jeśli masz kilka w okolicy zadzwonić i zapytać.

Przy zakupie skuta (w Realu), dostałem listę autoryzowanych warsztatów. U mnie w mieście jest tylko jeden według tej listy. Więc przeglądy gwarancyjne mogę wykonywać chyba tylko tam?

No to tak... zostaje Ci w takim razie tylko ten jeden.

Ja miałem przegląd swojego skutera(toros el diablo)w pabianicach tam zapłaciłem 150zł

rogo54 napisał:

Ja miałem przegląd swojego skutera(toros el diablo)w pabianicach tam zapłaciłem 150zł

Wymienili Ci wszystko zgodnie z książeczką serwisową? Byłeś przy tym? Wiesz ile i jaki olej wlali, itp.?