Regulacje- temat zbiorczy

dysza 65 przy gaźniku 17.5 i malossi sporcie? oO nieźle, wsadź z 80 a nie xd

Może wcześniej było ok bo miał wspaniałą kompresję więc zasysał paliwa ale miał mało więc mógł się troszkę przycierać po 1000km stracił kompresji na tyle że już na zimnym nie potrafi zassać tyle paliwa ile potrzebuje a jak się rozgrzeje to się powiększają pierścienie, trochę zwiększa kompresja i wtedy jeszcze jako tako zasysaż

wsadź większą dyszę, ja miałem dysze 70 na gaźniku serii 16mm i seryjnym cylindrze i było ok a na mniejszych lipa ;p

Yo!
Ludzie jaka jest seryjna dysza w TZR 50 i tak mniej więcej jaka powinna być w 70ccm Metrakit ?

.

o lol… nikt ci nie powie jakie powinny być rolki… każdy skuter reaguje inaczej!!

Czy do wariatora Malossi , sprezyna malossi zolta nie będzie za twardaż będzie spelniala oczekiwania po zastosowaniu odpowiednich rolek na przyspieszenie? zakupiłem rolki 4.7gr

biała sprężuna malossi będzie lepsza do samego wariatora

ok rozumiem że do skutera standardowego białą będzie ok , ale jak mam wydech sportowy?

biała i tak starczy;)

No więc zdam małe relacje , do neosa z wydechem sportowym zamontowałem wariator malossi , rolki 4,7gr, spreżyna +22 DR. Skuter jak wkręcil się na obroty miał bardzo wysokie obroty, więc postanowiłem zmieszać 4.7gr z 7gr skuter już nie kreci takich mega obrotów i ladnie przyspiesza w miarę v max gdzieś tak ok 90, czy dać troszkę cięższe rolki typu 6grę sięgne na lepszym przyspieszeniu jak dam ciut cięższe? Pozdrawiam

yamahaneos2001 napisał:

sięgne na lepszym przyspieszeniu jak dam ciut cięższe?


lżejsze rolki = lepsze przyspieszenie
cięższe rolki = lepszy v-max
;-)

Damianho napisał:

lżejsze rolki = lepsze przyspieszenie
cięższe rolki = lepszy v-max


To teoria ... ale to trzeba wyregulować, tak żeby mułów nie było, a nie, że jakie sobie wrzucisz takie będzie dobrze ;)

słuchajcie do praktycznie seryjnego skutera , posiada wario malossi i tłumik lv tt ( na tym wydechu może minimalnie coś odczułem ;/) bardziej wyciagne jakieś osiągi( w sensię np przyspiecha) na sprężynie żółtej malossi , czy białej malossi którą dostałem jako gratis ?

Panowie, ostatnio stoczyłem ten cylinder i złożyłem, dysza do gaźnika 90 rozmiar, iglica na środek no i podregulowałem i ładnie chodził na wolnych i się wkręcał jadę i przy 30 jak dam więcej gazu zaczyna przerywać tak jakby go zalewało.
ale dałem dysze 100 i jakby problem jest ciut mniejszy lecz nadal występuje, więc co to może być?
dyszy mniejszej od 90 już nie mam, mogę jedynie wsadzić albo 115 albo na 90dyszy iglice na sam dół i więcej powietrza odkręcić.
Dodam że nie jest to takie buuuu i przygasanie tylko przerywanie jakby raz odcinało zapłon albo iskra się pojawiała co np. 2 lub 2 obroty wału.

Trochę dziwne że na stożku full sporcie dysza 90 była by za duża, ale wypowiedzcie się jeszcze.

Cześć wszystkim
Założyłem stożek Polini Airbox na dyszy 85
Skuter cała seria z rolkami 4,5g
Plik audio pracy silnika:
http://w460.wrzuta.pl/audio/2iaOdiC8NxM/gaznik
Co o tym sądzicie?
Jak zauważyliście skuter nie odpalił za pierwszym razem i na ssaniu jakoś słabiej chodził.
Później jakoś aż za dobrze więc myślę że mieszanka jest zbyt bogata XD

Jutro z samego rana jak będzie już sucho jadę na kilkukilometrową przejażdżkę, potem zobaczę świecę. Tylko na co mam zwracać uwagę? Jak będzie mieszanka zbyt bogata to jak skuter zachowuje się podczas jazdy, a jak za ubogaż Macie może jakieś rady na co mam patrzeć?

Aha i jak wykręcam śrubkę od mieszanki to wzbogacam mieszankę czy na odwrótą

Pozdrawiam

na moje dobrze chodzi… czemu chcesz regulowac? wolnych nie maż jak tak to trochę srubka pokrec od obrotów. Jesli się nie wkreca do konca i przerywa to daj nizej iglice jeśli robi buu wyzej :wink:

Siema sięma! :smiley:

Więc reguluję moją sr bo ją zalewa. I oto moje pytanie: kręcąc w prawo [wkręcając] śrubkę od regulacji daje więcej powietrza czy paliwał :slight_smile:

wkręcając śrubkę dajesz mniej powietrza.
więcej paliwa dajesz podnosząc iglicę lub dając większą dyszę główną ;p

aha dziENki :smiley:

bo ogólnie to chciałbym zmniejszyć paliwo/dać więcej powietrza to jutro się z tym pobawie :slight_smile:

daj niżej iglice o jeden ząbek i wykręć śrubkę od obrotów o pół obrotu. a czemu chcesz zmniejszać dawkę paliwałświeca ciemna czy źle jedzie?

świeca bardzo mokra i ciemna… nie przepala takiej ilości paliwa. sam nie wiem czemu-sama się rozregulowała :lol: