Regulacje- temat zbiorczy

Problemik mam. Po zmianie sprężyny na zieloną top racing tj. +15% obroty bardzo wysokie tak do 30-40km/h ale w ogóle nie przekładały się na moc, tyle że wył. Próbowałem na rolkach 8,5g 7,7g i 7g i zawsze to samo… A więc zdenerwowany postanowiłem założyć z powrotem białą centralkę malossi i co się okazuje? Skuter bardzo szybko łapie wysokie obroty na starcie (wyje, a wcześniej najpierw były niższe przez moment dopiero za chwile wyższe ale od razu miał kopa) i nie ma mocy mimo obrotów tyle że już nie do 30-40kmh tylko tak 10-15km/h. Tylko pytanie co się stało po zamianie tych sprężyn? Coś popsułem? Okładziny już widać że słabe. I jeszcze przy okazji wymieniłem pasek na polini. V-max to już w ogóle żal 75 licznikowe a w tamtym sezonie jeździł 80. Myślałem że to przez pasek ale jak widać byłem w błędzie.
Pomóżcie

Mam problem z V-maxem i troszkę ze słabym przyśpieszeniem. Mój setup:

wario Malossi Multivar 2000
rolki 7.2
pasek polini race
sprzęgło Hebo N z niebeiskimi spręzynkami
dwon Stage6 WC

Problem w tym ze silnik jest po remoncie (wymiana łożysk wału, uszeczelniaczy cylinder po szlifie i nowy tłok z pierśceniami) i ma mniejeszy V-max niż przed remontem ale widać ze ma więcej mocy. I nie wiem czy to problem z gaźnikiem ale jak jade na maxa to tak z 5mm przed okńcem manetki ciągnie i ma obroty a jak dam na full to go jakby muli i już tak nie ciągnie. Jak go wyregulować zeby miał lepsze przyśpieszenie i ten V-max???

próbuje podregulowac Yamaha neos
-Wario malossi multivar
-Wydech tecnigas next r
-sprezyna zolta małossi
-rolki 5,8gr
Chcę zmienić spręzynki bo start to masakra niskie obroty z miejsca potem zaczyna dopiero się wkrecać i jeszcze pytanie czy do tej centralki rolki tak 5.1 gr podejdą nie będzie silnik wył? I proszę powiedzcie jakie sprężynki proponujecie żeby ładnie i szybko ruszał, jaka twardość. Pozdrawiam

Witam mam problem z keewayem dokladnie kiedys mialem dobrze wyregulowany gaźnik palil ok 3 l na 100 km a nei pamietam jak byl wyregulowany i bral pogrzebal mi i teraz pali mi z 5l na 100km jak jest zimny to idzie od razu na starcie a jak jest cieply to do 15 ma takiego mola ze ciężko startuje proszę o odp
aha tuning to rolki 4,3g i sportowy tłumik TNT

Prosze powiedziec ja mam dobrze wyregulować gaźnik zeby mial dobre osiagi i v max i male spalanie

jaką masz dyszę? wsadź 65/70, iglice daj na środek i reguluj tak jak się gaźnik reguluje, na forum poradnik jest.
wkręcasz śrubkę od mieszanki max ustawiasz obroty żeby nie gasł, wykręcasz o 1/2obrotu znowu ustawiasz obroty i tak dalej puki wykręcanie śrubki od meiszanki nie będzie powodować wzrostu obrotów.
potem jedziesz się przejechać, jak jest wszystko ok to zrób z 10km i sprawdź kolor świecy. jak wszystko ok to zostaw jak nie to trzeba kombinować ;p
zapytaj brata co on kombinował, może tylko wkręcił śrubkę od mieszanki i starczy ją trochę wykręcić.

a ktora srobka jest od mieszanki a ktora od obrotów

[ Dodano: 04-05-2010, 21:41 ]
aha i takie jedno pytanie do ilu obrotów odkrecam ta srobke od mieszanki ?

ta bliżej filtra powietrza zazwyczaj jest od mieszanki.

aha i takie jedno pytanie do ilu obrotów odkrecam ta srobke od mieszanki ?


odkręcasz ją dopóki nie przestaną rosnąć obroty przy jej wykręcaniu
czyli odkręcasz ją o 1/2 obrotu obroty rosną to ustawiasz je śrubką od obrotów na około 1500/2000 potem znowu tą od mieszanki wykręcasz o 1/2obr i ustawiasz obroty tą od obrotów i tak puki nie przestaną rosnąć te obroty. przeczytaj poradnik o regualcji gaźnika…
http://forum.jednoslad.pl/viewtopic.php?t=48

bo jest taka wystajaca z boku zlota i taka co jest w takim dolku
to ta co jest w takim dolku to jest od mieszanki taką

No ona od powietrza jest.

to ta zlota co wystaje z boku jest od powietrza a ta w dolku od mieszankiż

keeway 20 napisał:

to ta co jest w takim dolku to jest od mieszanki taką



No ona od powietrza jest.



Chyba ci odpowiedziałem. Ta w dołku jest od powietrza, a ta wystająca jest od wolnych obrotów.

keeway 20 napisał:

to ta co jest w takim dolku to jest od mieszanki taką

Kowal napisał:

No ona od powietrza jest.


Czego ty jeszcze nie rozumieszł -.-
Dobrze Ci Kowal powiedział to teraz piszesz jakieś głupoty totalne -.-
Ta co wystaje jest od obrotów, ta w dołku koło filtra od mieszanki... :roll:

Weź poczytaj trochę na forum, czytając twoje posty mam wrażenie, że nic nie wiesz o regulacji, gaźniku, silniku to w tym momencie wątpię, żebyś w ogóle cokolwiek wyregulował skoro uważasz że jedna śrubka jest od mieszanki a druga od powietrza -.-
są dwie, od mieszanki (powietrze) i od obrotów...

Wcześniej dobrze pisałeś że jest śrubka od obrotów i mieszanki a teraz nie wiem jak Ci do łba wpadło, że jedna jest mieszanka a druga powietrze. :evil:
Przeczytaj w końcu ten poradnik co Ci napisałem bo zaraz będziesz pisał żeby ci powiedzieć jak teraz kręcić tymi śrubkami.;/

ok dzieki za pomoc

Witam. Nie będę zakładał nowego temu więc pisze tu.
Jaka powinna być najlepsza dysza do aprili amicoś Mam założony stożek i dysza 88 i tak do połowy gazu ciągnie dobrze ale od połowy już się dławi/dusi i tak dziwnie aż wyje.
Czasami się zalewa i trudno odpalić jak zimny.

Jak się zalewa to za dużo paliwa, wiec mniejsza dysza.

Mi się też widzi że za duża, ale to jaką dać? Danielson ma też taki sam silnik na stożku i dał 72 dysze to jakbym dał z 75 to było be dobrze??

75 dobrze :wink: ja mam stozek taki zwykły rms ale bez filtra teraz jezdzilem to kurwa bez filtra tez kreci do konca obroty :smiley: wiec 75 daj choc w spiricie boosterze mialem 100dysze do seri przy gaźniku 17.5 xD

Z tymi dyszami to jest różnie, ale tak koło 80 powinna być ok.
Najlepiej mieć cały zestaw i się wtedy bawić z tym.

Zostawiłem tą dysze 88 ale obniżyłem iglice i przykręciłem mu powietrze i na razie jest lepiej chociaż na full gaz dalej trochę “wyje”. W sumie apki używam tylko to stuntu i jest dobrze ciągnie od małego gazu. A filter to ja też mam taki zwykły siatkowy od quada brata :stuck_out_tongue:

Skopiuję mój temat bo nie chce mi się od nowa pisać:

Elo!
Otóż nie mogę w żaden sposób wyregulować u siebie gaźnika tzn.
Gdy dam większą dyszę od 128 (serii) mot jak dam na full manetkę od razu wkręca się do 8rpm i zaczyna przerywać i szarpać gdy trochę ujmę wskakuje od razu na prawie 12rpm bez żadnego przerywania …
Nie wiem co jest grane bo przecież zakładałem dysze 150 i 140 i to samo, a inni zakładają 170 i mają wszystko ok.
Tak myślałem że moto dostaje za mało benzyny przy maksymalnie otwartej przepustnicy i za to się tak dzieje…
A wyczytałem że dysza odpowiada za ilość mieszanki w zakresię średnich obrotów
A żeby zwiększyć mieszankę na maksymalnie otwartej przepustnicy, to trzeba wygiąć jakąś blaszkę w gaźniku, tylko nie pamiętam gdzie i jaką…

Co to teraz z tym zrobić ? :-/

EDIT:

Teraz założyłem dysze 135 i dalej to samo dam na full przerywa przy 10rpm dam więcej niż połowę do 12rpm się wbija czyli wszystko ok.
Czyli tak jak by było za dużo wachy, no ale ludzie zakładają dysze 170 do serii i jest git a ja założyłem tylko o 7 większą i lipa.
Powiem jeszcze że na seryjnej dyszy się wbija do niecałych 12rpm oczywiście na postoju

Jest jakiś mądry który mi pomoże ?