Regulacje- temat zbiorczy

zostaw serie nie ruszaj. Poprostu ci przerywa czyli zalewa :wink: im wieksza dysza tym szybciej ci przerywa.

ale zczai to że ludzie zakładają 170 dysze czyli taką jak mają te seryjnie odblokowane i według instrukcji aprili powinno się taką założyć i mają ludzie dobrze a ja dysza 150 i jest dupa…
a może ma jednak za mało tej benzyny na full manecie ?

jak przerywa to za duzo

Danielson napisał:

jak przerywa to za duzo


Albo właśnie za mało i się dławi powietrzem.

No właśnie :mrgreen:
Innej opcji nie widzę jak ta blaszka na pływaku, w środę się pobawię z tym :wink:

Danielson napisał:

przerywa to za duzo



Damianho napisał:

właśnie za mało




albo to albo to , odrkęc mu trochę powietrza , jak będzie lepiej , to przykręć powietrze i daj mniejszą dyszy jak po dodaniu powietrza będzie gorzej to daj mu większą dysze , ale nie jeździj z zbyt mocno odkręconym powietrzem , bo albo go zagrzejesz albi zrobisz se dziurę w tłoku

macbuj1990 napisał:

Witam serdecznie :)
Jestem tutaj nowy oraz zielony :)
Dzięki znajomemu, postanowiłem założyć konto :)

Korzystałem z innego forum ale okazało się super denne :) Tydzień czasu można się pytać i nic :)

A więc do rzeczy:

Mam skuterek ZIPP QUANTUM z 2008 roku :)
Wymieniałem nie dawno cały nowy napęd:
Wariator z dłuższymi bieżniami typu HS
Srzęgło z czerwonymi sprężynkami
Dzwon wentylowany
Pasek wzmocniony
Sprężyna centralna medium czerwona

Teraz zakupiłem cylinder 70cc (47mm) z tłokiem i głowicą.
Wymieniłem i nie było ok :) Ale juz przeszło nie mam co się rozpisywać :P

Wymieniłem gaźnik na 21mm + dysza 80 mam teraz.
Oczywiście mam również metalowy stożek (tak wiem, gąbki są lepszcze ale nie było ich...)

Problem polega na tym, że ciężko jak cholera wyregulować gaźnik :P albo coś nie umiem.
Tzn koło się nie kręci i w miarę chodzi :)
No ale jest takie "puk, puk, puk, puk, puk" jak stoi w miejscu (jakby spaliny robiły taki dziwny dzwięk :P, no ciężko odpisać odgłos...)
Również jak się jedzie to jest ok... ale jak odpuszczę gaz to również to takie dziwne pukanie spalin czy tam nie iwem czego jeszcze ;)

Otóż mianowicie druga sprawa, jak jechałem 75km/h i manetkę w opór dałem to za chwilkę zaczał tracić moc i miałem wrazenie że zgaśnie. Nie dopuściłem do tego, zabrałem troszkę gazu i dalej jechałem te 70km/h :)
Co to może być? czyżby za mała dysza ? za duża ? za dużo powietrza ? za mało ? :) Nie wiem w którą stronę iść:P
Czasami przy dodaniu gazu jakby tak przerywa (ze startu) i nie jedzie od razu tylko prrrr prrr prrr i dopiero :P

P.S
Nie śmiećjcie się, że udaję dzwięki :P Bo jak mam to opisać :D
Również nie kupowałem części pochodzenia Polini, Stage6 :) nie stać mnie na to... ponieważ skuterek będę sprzedawał i on ma jeżdzić a nie latać :P
Nie są to też jakieś chińczyki części :)
Cenowo tak średnio stoją :P No np gaźnik 120zł ;P
Cylinder 250zł :) itp itd

Pozdrawiam serdecznie macbuj1990.
Czekam na propozycję :D



Adverion napisał:

hmm na moje to za uboga mieszanka jest... daj jakiś konkretny stożek typu Polini AirBox i dysze większą coś około 90 ale najlepiej kupić cały zestaw i dopiero się bawić bo to na pewno coś z gaźnikiem nie tak...




macbuj1990 napisał:

Ok ok :) zrobię tak :P mam taki sam jak polini dostępny pod blokiem, tak samo wygląda i taka sama przepustowość a cenowo 3x taniej :P wielkość jego również taka sama :) a nie chcę wydawać 100zł na sam filtr :P



Szympa napisał:

ja bym wziął dysze pomiędzy 80-120 xd



Adverion napisał:

w takim razie bierz tylko i wyłącznie jakiś zestaw dysz...
Nie polecam ci kupować dysz tak po 1 ... sam na tym dobrze nie wyszedłem ... mówiłem sobie e ta musi być dobra a tu 4-ry litery :-/



Szympa napisał:

wyregulujesz i sprzedasz



macbuj1990 napisał:

ja mam dysze od 75-105 :P co 5 ;) więc spokojnie :P a więc z jaką się zabawić bo tamten filtr ? :) 90 spróbować ? :P pod koniec tygodnia spróbuję zakupić filtr to się okaże :) A teraz pod stożek jaką założyc ? Jest to średni stożek... bo są małe, średnie i takie "dwu" komorowe :P to jest średni ;)

Dokłądnie wyreguluję i sprzedam :P dotrę do końca bo cylinder 600km ma ;) :P a ja i tak teraz troszkę mu dałem w pi***pkę :P




Z przeniesionego tematu

Przepraszam najmocniej więcej to się nie powtórzy :slight_smile: A więc czekam na odpowiedź :slight_smile: Pozdrawiam serdecznie.

Witam,mógłby mi ktoś pomóc w regulacji mojej malagiż Mam taki problem , że skuter ma strasznego muła na starcie, nie da się czasami spalić gumy ani zabardzo wyrwać na koło a skuter jest klasy racing ;/ Mam rolki 3,7 polini, sprężynki twarde malossi i sprężyne czerwoną małossi, Mógłby mi ktoś powiedzieć jak zrobić żeby miał lepszego buta z miejscaż :frowning:
Setup wrazie czego to cylinder tp 2+,gaźnik 17,5,wario polini speed control,sprzeglo malossi fly, wydech pinasco powersound

Adverion, Mam podobny problem.
Właśnie ten dzwięk co próbowałem opisać to to że przerywa
Takie “pierdzenie” “stukanie” :stuck_out_tongue_winking_eye:
Czasami ze startu również przerywa…
Lecz jeśli wykręcę śrubkę od mieszanki troszkę, to już wtedy tak nie przerywa, lecz nie ma mocy powyżej 50-55km/h…
Tak to lata do 80km/h ale nie mogę więcej niż pół manetki ruszyć… bo zacznie dziwnie się zachowywać i gasnąć.
Dyszę mam 80 na gaźniku 21mm
Mam dużo dysz więc nie problem zmienić…
Mam iść z tym w górę czy w dół ?
Wiem, że nie chciałem zaśmiecać tematu…ale tutaj robi się bałagan według mnie oddzielny temat był lepszą sprawą A tutaj każdy coś napisze i połowa bez odpowiedzie…
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź błagam ludzie pomóżcie ponieważ jadę na działkę teraz i będę miał czas na zrobienie tego Ale nie chcę dziesiątki razy rozkręcać gaźnika itp…bo znów będzie przeciekał jak stary

[ Dodano: 20-06-2010, 23:37 ]
i o tym pisałem… taki temat to tylko wysypisko jest… każdy o coś prosi i nikt nie odpowiada. Założyłem temat nowy to było mnóstwo odpowiedzi… no ale cóż Wasza sprawa. Skoro nie chcecie żeby inni pomagali :] Znajdę inne forum…

To tak z miejsca czy ciepły czy zimny wchodzi na wysokie ładne obroty i je trzyma do v-maxu a jeżeli zwolnie lub puszcze gaz do 40 km/h czy tam 20 km/h i znów dam full gaz to cały czas jedzie ale na niższych obrotach niż przedtem i czy silnik zimny czy ciepły to samo , set : sprż centrl. malossi żołta , sprężynki czerwone Hebo i rolki 6g jak myślicie lżejsze rolki ?

kamil102 napisał:

rolki 6g jak myślicie lżejsze rolki ?


Jeszcze tego nie sprawdźiłeś?? :-P :lol:

Mam tylko cięższe więc się pytam czy to jest ta przyczyna by nie kupować w ciemno …

witam
Jaka dysza do stożka do full seri hhr ?
85 ?

80-95 coś z tego przedziału, na na stożku miałem właśnie chyba tą 85 albo i nawet 90, nie pamiętam już, ale coś koło tego właśnie.

kamil102 napisał:

6g jak myślicie lżejsze rolki ?


na moje to gaźnik nie rolki bo obstawiam że go zalewa .. iglice opuść

Setup.
cylinder Stage6 racing modular
wydech Polini for race 3
wario stage 6
dzwon stage 6 (wind… team)
gaźnik 21 mm
itp.

Rolki 7gr.
centralka +60
srednie sprezyny sprzęgła .

Itp wymieniłem żeczy istotne do regulacji .

Problemem jest duży muł do 20-30 km/h Jest to bardzo denerwujące , a że nie chce kupywać całych zestawów testowych to proszę was o pomoc :smiley:

Puźniej idealnie plynnie i ekstremalnie szybko przyspiesza do 130 .

ps.
Jaką dysze powinienem dać do gąźnika dellorto 21 mm ?

Siemacie. Mam problem natury regulacyjnej, mianowicie:
Laser x-pro i polini speed control. Mam jakieś żółte, niebieskie i albo czerwone albo różowe sprężynki, białą malossi docisk. Mam tylko to do regulacji i nie zamierzam więcej nic kupować. Problem jest w rolkach, jakie mniej więcej kupić, wiadomo że będą muły ale to srał pies.

Jeszcze druga opcja, mam koperty rolek testowych, nie mam ciężarków ale mam znajomego tokarza :mrgreen: Co wy na to żeby koleś zrobił takie tulejki, później je pociął i żeby to robiło za ciężarkiż Problem jest tylko taki z jakiego materiału to wykonać i w jaki sposób trafiać w konkretną wagę tulejek?

Mam problem z regulacją , z dyszą 95-100-104 to samo tzw. na 1/4 , 1/2 , 3/4 manetki przerywa a na full manecie ładnie idzie , gdy ustawie wyżej iglice ma lepszy start ale potem muli a problem widnieje nadal co jest ?

Film przedstawiający problem :

http://www.youtube.com/watch?v=v7ZG8SEyAAM

ale fajna odcinka:)

http://www.youtube.com/watch?v=aGvVmh-_1xo&feature=related

przyjedz tym na rozpoczęcie che to obadać bo ładnie wygląda :slight_smile:

i druga sprawa , to moze bys swieca , po zimie po dupie dostała , albo króćowi gdzieś się spękało , mnie to nie wygląda na regulacje , ogarnij iskre jako pierwszą

edit ale zajebiste :slight_smile:

muszę kiedys takie cos ogarnąć ale niestety mam crosowy kask :slight_smile: