Regulacje- temat zbiorczy

Spoko , spoko :d jak go ogarne i będe pewny tego chinola to przyjade :stuck_out_tongue:

Świeca nówka dwa dni ma dopiero , na starej też tak było , króciec na silikonie złożony więc nie powinien przepuszczać .

Masz jeszcze jakieś sugestie co jest ? xD

teraz patrze że nie dałem tego linka z shiszą :smiley: ale zajebista sprawa :slight_smile:

ale króciec może puszczać nie koniecznie przy mocowaniach , mój to jakoś dziwnie był tak spękany , że wyglądał jak by miał zaraz pujść na pół ,paliwo uciekało wszedzie , a od środka jak się zaglądało , to wyglądało na 100%ok, wymieniłem i bez porównania :slight_smile:

swieca jest ok ale porzycz fajke od kogoś , i zobacz przewody od modułu i cewki , u mnie od modułu idzie taki czarny cieniuki kabele , i kiedys się leko rozpiął i był identyczny efekt , scisnąłem go i do tej pory jest ok , pokombinuj też tak że ściągnij filtr powietrze , albo jescze przytkaj go. i jak któres z tych pomoże to regulacja :slight_smile:

No , no shisha fajna :stuck_out_tongue:

Króciec z zewnątrz nie ma żadnych pęknięć więc chyba odpada :stuck_out_tongue: Najwyżej nałożę na niego warstwę sylikonu xD

Z filtrem już próbowałem , to jak będzie czas oblukam dokładnie ten króciec i czy są gdzieś wycieki :smiley:

U mnie podobnie jak u Kamila… Był ten problem… że jak zimny trzeba było dać dużo gazu żeby ruszył… Ale miałem 21mm nie wyregulowany, mam teraz 17.5 i muszę wyregulować i okażę się

Witam. Mam problem z regulacją gaźnika. Nie mogę wyregulować go tak żeby była idealna kawa z mlekiem. Z jednej strony elektrody jest bardziej czarna a z drugiej kawa z mlekiem, ale też nie idealna.

Airsal T6 RACING (nicasil, jeden ring, dzielony kanał wydechowy)
Tecnigas RS II
Gaźnik Stage6 Black Edition 21mm
dysza 82
drugi ząbek od góry i śrubka od mieszanki wykręcona o jakieś 4 obroty.

Dodam, że świeca z długim gwintem Irydowa NGK z ciepłotą 9.
Podałem te części, które są za to odpowiedzialne.

Skuter Kymco Super 9 LC.

Nie chcę po prostu zatrzeć przez złą regulację, bo bym się trochę wkurzył. Przebieg cylka na dziś - nie całe 550km.

Dodam, że kolega miał w Vitalce Hebo Manston Replicę i miał podobną regulację gaźnika do mojej i zatarł cylka… tyle, że gaźnik 19mm i dysza 90.

oj norvid norvid
Nie musi byc kawa z mlekiem. jeśli chodzi zostaw. Ja mialem komputerowo speeda regulowanego przez ten czujnik mieszanki czy cos i nie mialem swiecy kawy z mlekiem. nawet jakby zrobiles juz 550km a te cylki z 300 max się docieraja

Witam mam problem w speedzie z regulacja

Otóż od niskich ładnie ciągnie a po 200m łapie lekkiego muła i jedzie ze stałą prędkością .

Co zrobić ??

sprubuj dysze 5 większa jak nie pomoże to wróc na stare ustawienia i przejdź do napędu

wpierw pobaw się rolkami , daj np o gram lżejsze

Pobawiłem się jeszcze trochę gaźnikiem i jest już dobrze. tzn ciągnie od dołu potem lekki muł i dalej ciągnie. Zajrzałem pod kape i się okazało że dzwon sprzęgła ma już przebarwienia. Czyli dzwon do wymiany tak ?

chuj tam że przebarwiony , moj łapał kolorki po poł godziny jazdy , dopiero jak zobaczysz że dostaje bic to go wymien bo ci łozyska rozwali , ale tak to bezsenu , chwila agresywniejszej jazdy i zaraz dzwon kolorowy

Witam. Mam Malaguti f10. Jest w nim wariator POLINI i wałśnie kupiłem wydech CONTI CHR. Jaka powinna być regulacja gaźnika.?

pnek482 napisał:

Jaka powinna być regulacja gaźnika.?



chuujowa ... pisz normalnie ..

gaźnika przy wymianie cyla nie ruszaj można ewentualnie sprubowac dać dysze 5 większą ale nie wiem czy jest sens się z tym bawić , predzej będziesz musiał regulowac napęd

Ale trzeba zwiększyć dawke paliwa albo coś w tym stylu.?

pokręcisz se śrubko od mieszanki to będziesz wiedział czy się poprawia reakcja , jak będzie gorzej to wracasz spowrotem do poprzedniego ustawienia

Ale po ile zwiększać dawke.? Po pół obrotu.?

Tak

Ok. Dzięki panowie. Jutro postaram się wyregulować.

Mam do wyboru 2 sprężyny
TopRacing +22% (czerwona) i Hebo +90% (czerwona) o ile pamiętam to chyba ich twardości były przybliżone, czy jak to było bo pozapominałem xD
A nie wiem którą założyć do mojego Jet’a który ma wymienioną całą przekładnie wydech i ma airsala 70…