Regulacje- temat zbiorczy

A pasek masz jakis lepszy czy zwyklu shit za 50zl?? bo jak jakieś gowno to lepiej zmień pasek

Danielson napisał:

A pasek masz jakis lepszy czy zwyklu shit za 50zl?? bo jak jakieś gowno to lepiej zmień pasek



pasek dayco za 80zł jakis w miare ok

ja mam to samo a mam pasek polini kevlar i nie jest popękany i na grubość też jest ok, i u mnie to raczej wina zbyt słabej sprężyny centralnej. ja bym na Twoim miejscu wsadził sprężynę hebo +60 i testował na niej.

Mafioz napisał:

ja mam to samo a mam pasek polini kevlar i nie jest popękany i na grubość też jest ok, i u mnie to raczej wina zbyt słabej sprężyny centralnej. ja bym na Twoim miejscu wsadził sprężynę hebo +60 i testował na niej.



a top racing +15% jaka ma twardość nie to samo co hebo 50%?

nie, nie to samo. hebo +60 będzie taka jak TR+30 bo TR +22 od hebo +60 jest sporo miększa. Hebo +50 będzie taka jak TR+22 według mnie.

zamówiłem top racing +30% da rade z rolkami 4,9gr na wario polini teraz mam vmax cos 95 licznikowe na takich rolkach…

Siemka mam longjie 2t założony leo vince zx, wario BGM supertune, niebieskie sprężynki sprzęgła i czarnś sprężynę centralną hebo, rolki 4,5g i osiągi są takie 0-20km/h ładnie ciągnie potem spada przyspieszenie i jedzie powoli do 50 km/h i potem troszkę lepiej ale nie rewelacyjnie przyspiesza co proponujecie aby jechał w miarę równo i dynamicznie?

Witam mam pytanie pomoże ktoś mi wystroić CPI Popcorna z takowym setupem:
Cylinder- Stage6 70cc Sport Pro
Wydech- Yasuni R
Gaźnik- Tec Pro PHBG 19mm
Wariator- Malossi Multivar
Sprężyna dociskowa- Malossi biała
Sprężynki sprzęgła- HEBO czerwone
Filtr stożkowy- czerwony, gąbkowy
Rolki w wario mam serjyne od Malossi 6.0 g
Wiem że muszę dysze zmienić na większą bo mam 72 i kupuję 80 albo 85.

tak jak w temacie mam problem i raczej jest to wina gaźnika(tak mi się wydaje) motor ogromnie muli nie dokręci się do maks obrotów, gdy wacha się pomiędzy 11-11,5 tyś obrotów z tłumika wylatuje dymu niczym z komina (gęsty, biały dym) świeca w porządku, niby reguluje i nic, świeca zabarwia się osadem w kolorze kawy z mlekiem, tłumik jest czysty proszę o pomoc!!!

Witam was mam takie problem gdyż mam skuter Italjet Formula o to jego lekki tuning
Cylinder Malossi z głowicą niestety po szlifie nowy tłok Vertex
Sprzęgło Hebo R Racing + zielone sprężynki + czarna sprężyna centralna
Gaźnik 19 mm Arreche
Pasek napędowy Athena
Wydech EXHAUST GALASSETTI SYSTEMS
Rolki Top Racing 6,0g

Skuter jest po szlifie zrobiłem na nim juz około 350km i leci tylko 70(ale strasznie się muli ) tak jak w czesniej na kompresji 4,5 atmosfery a teraz jest 8,0 bo dzis sprawdzałem , dosłownie jest kaplica chińczyki mnie biorą , coś jest nie tak tylko co ? , kumpel mówił mi ze jak zrobie to 1000 km to dopiero jeszcze raz sprawdzi się kompreche , chciałem kupić centralke czerwoną hebo +90 i sprężynki czerwone hebo ale są raczej za twarde nie wiem co robić , na wariatorze nic nie ma ?? Jedynie słaba iskra jest z rozrusznika kreci kreci ale nie zakreci a z kopa to z 1 zapali wiec w czym tu problem ?Jak go wyregulować ? gaźnik czyszczony kompresorem

Siemka, mam chińskie 4T na 12" kołach, 100kg wagi (ważne, żeby ktoś nie pisał uwag jakby to był Coliber). Wszystko seria, odblokowany, dysza 80. Wymieniam teraz pasek i przy okazji chcę dać sprężynki sprzęgła +1000 obrotów i nowe rolki, by polepszyć start, bo teraz jest trochę kiepsko. Jakie są standardowe rolki w takich skuterach i jakie dać noweź Ja ważę 65kg.

http://forum.jednoslad.pl/viewtopic.php?t=47 <- tam sprawdź … nie wiem czy znajdziesz ale sprawdź :d

Niestety tam nie ma mojego ;/. Same markowe. Do chińczyków nikt nie podaje takich danych najwidoczniej.

Jak polepszyć startą? mam seryjne sprężynki, sprzęgło z reszta też i skuter nabiera mocy dopiero przy wyższych obrotach. Gdy chce się np przypalić gumę to gdy tylne koło stoi w miejscu to nie chce on wkręcić się na wyższe obroty, więc nie ma tyle siły a co za tym idzie nie przykręci kołem ;/ twardsze sprężynki sprawią, że będzie startował z jeszcze wyższych obrotów nie?? a może zwiększyć obroty na biegu jałowym w gaźniku?

No więc tak, żeby zwiększyć obroty możesz założyć twardszą sprężynę centralną(dociskową) a jeżeli chcesz wyższe obroty na biegu jałowym to musisz podkręcić śrubkę w gaźniku od obrotów (w 80% jest to ta większa :P). Ogólnie są 2 śrubki do podkręcania jedna od paliwa i powietrza a druga od obrotów. Ta od powietrza i paliwa jest przy filtrze lub króćcu :slight_smile: I przekręcasz w lewo bądź w prawo wyczuwając jak skuter pracuje :slight_smile: Powodzenia

hehe, wytłumaczyłeś mi to co wiedziałem, tylko ze nie o to chodzi ;] Jak zrobić, żeby szybciej ruszał a nie najpierw wchodził na obroty a dopiero zaczynał ruszać co nie trwa bardzo krótko?

regulacja sprzęgła spręzynkami
wtedy będzie ruszał z wyższych obrotów i nie będzie muła

to jak będzie ruszał z jeszcze wyższych obrotów to będzie szybciej ruszał?

niee
ale nie będzie muła :wink:

A więc, czeka mnie wymiana rolek przy moim peugeocie ludixie i mam pytanie co do gramatury rolek, jaka powinna byc przy:
-Leo Vince ZX
-Hebo NG
-Stage 6 Wing Cooler
??
I czy ewentualnie opłaca się wymienić dysze i sprężyne dociskową??