Regulacje- temat zbiorczy

maciekkolo, tym i tym naraz rob. Rozne kombinacje. A pasek mogl się rozciagnac i się teraz slizga jak jakis syf kupiles.
wiktor24, po 1 wyciagnij przeczysc calutki gaźnik gabke od filtra w benzynie ekstrakcyjnej wyczysc i wyreguluj wszystko ladnie :wink: wytrzepanie duzo nie da

wiktor24, mam taki sam problem jak Ty jak się da gaz na maxa to tak jak by nie chciał jechac ile moze kosztówac wyczyszczenie gaźnika ? bo ja nie chce rozbierac skuta

w serwisie gdzieś z 50 zl max ci to zrobia… Pojedziesz do znajomego albo jakiegos mechanika ktorego znasz choc trochę to nawet i za darmo bo to pol godziny max roboty :wink:

Hehe uwierzycie że lepiej chodzi na seryjnej centralce niż naraku +60^^ Muszę załatwić +20 i przetestować:P

co ty masz za tuning ze +60 dalesą? O.o ja mam +22 i jest chyba nawet za mocna

Siemka. Dziś kupiłem nowego tecnigasa next-r. Dodam że cała reszta części to seria. Jakie sprężynki i sprężyna centralna będzie najodpowiedniejszaż Myślałem nad sprężynkami top racing +15 albo +30 bo jak założę twardsze to będzie muł :frowning: A centralna to chyba też top racing ale nie wiem bo są +15 +22 i +30. Chyba +15 co o tym myślicie. Rolki testowe chyba też będzie trzeba kupić. Jak seryjne mają 6.5 to od jakiej do jakiej ciężkościę Myślę że 4.5-5.5 będą odpowiednie. Co o tym wszytkim myślicie? Jeśli macie jakieś inne pomysły to bardzo proszę pisać. :wink:

P.S. Słyszałem że sprężynki top racing rozciągają się czy to prawda?

no to ci podpowiem ze w piaggio zip dzis z kumplem lasera zakładałismy i na rolka 1.5g lzejszych centralce i sprezynkach +22% ladnie chodzi bez mulow rowno przyspiesza… Ale mozsz sprubowac slabsze sprezynki :wink:

Witam.Mam pytanie ostatnio bawiłem się w regulację aeroxa i teraz przy 80km/h kręci 9tyś obrotów.Ma super przyspieszenie ale czy przy tak wysokich obrotach może uszkodzić się silnik?
Jak można obniżyć tak wysokie obroty
Dodam że mam tylko wydech leo vince zx i gaźnik dellorto 17.5 + sprężyna centralna 22% i sprężynki niebieskie.Proszę pomóżcie

Motofan92 napisał:

Witam.Mam pytanie ostatnio bawiłem się w regulację aeroxa i teraz przy 80km/h kręci 9tyś obrotów.Ma super przyspieszenie ale czy przy tak wysokich obrotach może uszkodzić się silnik?
Jak można obniżyć tak wysokie obroty
Dodam że mam tylko wydech leo vince zx i gaźnik dellorto 17.5 + sprężyna centralna 22% i sprężynki niebieskie.Proszę pomóżcie



Głupie pytanie ... nie naciskaj tyle gazu to będą mniejsze obroty >_< chyba oczywiste, że jeśli jedzie na maxie to ma wysokie obroty ?

Co zrobić aby zlikwidować muła na początku. Z miejsca nie da się w ogóle ruszyć, trzeba mu trochę pomóc. :smiley: muła ma tak od 0 do 10 - 15 kmm/h, a potem jak wyrwie to prawie licznik zamyka. :stuck_out_tongue: Skuter to keeway hrr zmienione ma tylko rolki na 4.0g (oryginalne 5.8) :slight_smile:

No to dałeś za lekkie. Spróbuj jakieś 5gram.

Zapomniałem dopisać że jak wsadziłem ostatnio cięższe (5,5g) to muł powiększył się do 20-25km/h. Więc chyba 5g mi za bardzo nic nie da, skoro na bliższe oryginałowi skuter źle reaguje. Mam racje?

Niekoniecznie. A może lżejsze będą lepsze? Musisz próbować, bo to wcale nie jest tak że lekkie dają przysp. a ciężkie v-max. Wszystko zależy od regulacji.

ok. dzięki. :slight_smile:

mam taki problem jak jest rozgrzany silnik to łapie muła na początku przy ruszaniu i na full manetce czego to wina ? gaźnik jest dobrze wyregulowany… w czym problem ?

Witam. Mam następujący problem:

Parę dni temu kupiłem sobie wydech MK HM, założyłem i miałem następujący setup:
- Hebo NG, rolki 4.9
- Sprężynki sprzęgła niebieskie - Hebo
- Spreżyna centralna- seryjna

Skuter miał muła do 15 km/h, później wyrywał i znowu miał muła tak od 30-45 km/h i v-max- wskazówka na prostej była na literach MPH. Więc żeby zlikwidować ten dołek założyłem spręzyne centralną TR 22% i owszem przyspieszenie się poprawiło, tzn. muł jest do 10 km/h i pózniej przyspiesza równo, ale v-max zmalał do 70-75 licznikowych. Co prawda nie mam obrotomierza w skuterze, ale czuć, że przy 60 km/h obroty są bardzo duże (podłoga się trzęsie), a przed założeniem spręzyny tak nie było. I teraz moje pytanie jest takie - Czy założyć sprężyne dociskową TR 15%, czy lepiej założyc rolki 5.9 gramą?
Zależy mi głównie na poprawie v-maxu. Dodam jeszcze, że żeby dostać się do sprzęgła domowymi sposobami, muszę się trochę namęczyć, wiec dlatego się pytam. Skuter to keeway RY-8

Pozdrawiam

Mam to samo w aeroxie na sprężynie top racing +22 obroty są ogromne przy 70 kręci 9 tyś i ledwo zamyka licznik bo mu obrotów brakuje. Zmiana rolek na cięższe ci nic nie da wiem po sobie tylko jest bardziej mułowaty na starcie. Spróbuj pożyczyć od kogoś tą sprężynę centralną +15 i się przekonasz czy obroty spadną bo jeśli nie to szkoda kasy.Pozdrawiam

Założyłem wkońcu te rolki 5.9gram i do 40 km/h skuter słabo się zbiera, ale później potrzebuje 4 sek, żeby wskazówka wyszła za 80 km/h… Założe jeszcze sprężyne +15%, lub lżejsze rolki (5.5) i zobaczymy co będzie.

Ja się dołącze do dyskusji i mam taki problem mój speed z kominem leo ZX i sprezyną centralną czerwoną nie wiem ile % ma muła na początku jak go przytrzymam nogami to przez 10-15 sekund buczy i nie rusza az wkoncu nabierze obrotów ale jak normalnie ruszam to od 0 do 10 ma muła a pozniej idzie normalnie az do 55 przy 60 obroty spadają i skuter powoli przyspiesza do 65 pozniej juz obroty wzrastają i ładnie ciągnie…

--------------------------------------------------------------------------------


Mam piaggio sfera rst z cylinderm polini sport 70 ,sprzęgło rms racing pro,gaźnik 17,5, wario polini speed,tecnigas next cr.sprezynki zielone ,centralna +22%,rolki 4,9gr




problem jest taki ze skuter mimo regulacji nie ma rewelacyjnego startu ani przyspieszenia a z dwoma osobami mam wrazenie ze pasek ślizga (nowy ma 2tys km)chyba to wina sprezyny jaka dac +50% hebo mam metrakita 22% słyszałem ze one ponoc maja taka sama twardosc prawda to?