Regulacje- temat zbiorczy

Najlepiej jak byś kupił zestaw rolek testowych no ale tak o kup hmmm 4,4 od polini jak będą za lekkie to zmiećszasz z 4,9 :598: 3 takie i 3 takie wtedy ich gramatura wyniesię 4,65 więc kup polini i je wsadź i zobaczy się jak będzie chodzić + te sprężyny itd.

SiWy napisał/a:
kopernik napisał/a:
Skuter:Peugeot AC
Wario: Hebo NG 4.8gr
Sprzeglo: Top Racing sprezynki: czerwone Naraku (+2000obrotow) Dociskowa zolta naraku (+22% +1500obrotow)
Tlumik: Giannelli
Dysza: 80
Do 20 ma mula a potem ruszaż? co zmienić rolki (jak tak to w ktora str) czy sprezynki/sprezynaż? Sprezynek mam cala paczke do regulacji


Wydaje mi się ze za ciezkie rolki trochę są, puzniej tez ma mula czy idzie normalnie??

Nie na zimnym do 25 tylko dokladnie a na rozgrzanym do 35 potem nie ma… I wydaje mi się ze stozek tez by się przydal… Ile mniej gr na oko?? sprezynek i centralnej juz nie ruszac??
>>odswiezam bo nikt mi nie odp<<

Adverion, ja mialem pro replice i ng i +15 za slaba byla

Zaufałem Adverionowi i towar został zamówiony.
Jak będzie za słaba to się zamówi +22% bo na pewno będę jeszcze coś zamawiał.

No jeśli będziesz coś zamawiał jeszcze to wrasię czego zamówisz twardszą i będzie dobrze :wink:

odpowie mi ktos ?? 4 posty wyzej.

Wykręcając daje więcej powietrza śrubką od regulacji składu mieszanki , taką myli mi się :stuck_out_tongue:

Tak, kiedy wykręcasz, powietrza idzie więcej.

Skuter ma muła do ok 10 czy tam 12 km/h a pozniej power.
Rolki sa 3,7 g.
Co zmienić aby skuter mial sile i przyspieszenie od 0 km/h do tych 30km/h
(skuter ma służyć do stuntu)
Sprężynki mam top Racing +50% (niebieskie)
Tuning to 70 cm.
Dysza 90.
Sprężynki mam najtwardsze jakie były na mieloch u +50%.
Zauważylem ze jak on dostaje tego “Buta” to silnik się ladnie wkręca a koło prawie nic.
Myslalem ze sprzeglo się slizga ale jak podczas jazdy polozylem noge na pokrywie tam gdzie sprzeglo to nic a w miejscu wariatora sa duze wibracje.
Pasek się na wariu slizgaż Mysle nad założęniem podkladki za wariem aby bardziej talerze waria sciskały pasek.
Mówcie co mam kupić dokładnie a nie np
kup sprezynki (jakie!?)…

Nie mogę również wyregulować gaźnika.
Muszę chyba inną dysze kupić.

zmień pasek na jakis wzmacniany…

Więc ja przedstawie moją akutalną sytuacje.

Najpierw było tak:
Rolki 6,2g - do dupy
Rolki 5g - do dupy
Rolki 3-5g - te zostawiłem
Sprężynki twarde i centralka twarda

Zaje…fajne przyśpieszenie , zryw niesamowity tylko v-max only 75…
No i następnie wymieniłem centralkę na jeszcze twardszą - naraku +60% no i na tych rolkach 3,5 też zarąbiście ale czuć że nie łapie fajnie obrotów ,jakby nie mógł.
Z tego wniosek że cięższe rolki trzeba.
Tylko że teraz nie jeżdżę bo z wariem miałem jaja
http://forum.jednoslad.pl/viewtopic.php?p=59532#59532

No ale próbowałem nawet mieszać no i przetestowałem 3x 3,5g + 3x 5g no i było tak se, na rolkach 5g all było dość nawet,ale v-max nie moglem testnac no i na 6,2g miałem ten wypadek z wario, ale start i ogólnie zbieranie do dupy.

Nie wiem dokładnie jak można go fajnie wyregulować żeby się tak fajnie zbierał i dalej miał taki zryw i jednocześnie miał v-max z 85 przynajmniej.
Co myślicie?

Nie jest tak, że już mu mocy brakuje ? Wiesz twardsza centralka - wieksze opory, więcej energi traci. Podobny problem miałem, dałem większą dyszę, wywierciłem dziury w filtrze i juz widać poprawę, ale jeszcze muszę wyregulować, a sprężynę z twardszej na trochę “miększą” zmieńie, albo nowy pasek wezme bo się grzeje szybko i się ślizga ^^

Lucek92 są dwa wyjścia… albo ci się pasek ślizga … jeśli tak to załóż twardszą sprężynę centralną… a drugie wyjście (bardziej prawdopodobne) to za lekkie rolki i ci właśnie tak się dzieje wyje a słabo ciągnie :roll:

Zrobie mixa z rolkami dam 3 te 3,7 i 3 ok 5 gram.
Spręzyne w swoim czasie.
Nigdy nie miałem takiego jak teraz problemu z regulacją gaźnika.
Skuter na 70 cm pali mi chyba z 10 l.
Dysza 90, w filtrze dodatkowe dziury.
Jak mam ustawić iglice??
Nisko czy wysoko?
Tak mniej więcej.

to nie mozliwe… Mi ze stozkiem dysza 80 sportowym tłumikiem wario sprzeglem pali 5.5l/100km… Albo to wyreguluj albo masz cyl lub pierscionki zajebane… Jak ma mniej palic to w dol ale to nie zawsze dziala :slight_smile:

czesc ja mam Aprilke sr 50 di tech (morini) i MAM PROBLEM z dopasowaniem sprezyny centralnej nie wiemjak kupić ile % ;/ imam prosbe by ktos mi doradzil mozecie pisac na GG:8041122
aprilka 2003r
na wtrysku 6,2PS
oryginany cylinder 50cc przebieg 40 tys
wriator malossi multivar
rlki7,0g
pas małossi
sprzeglo deltamalossi
sprezynki malossi czerwone
wydech leovince zx
v=max 90 ale na starcie jak jest zimny to ladnie przyspiesza a jak juz się zgrzej to zamula i prawdopodobnie wina sprezyny WIEC JAKA MUSI BYC??? piszcie

[ Dodano: 13-06-2009, 00:23 ]
hallo pomuszczie powyrzejpisz emojproblem ;/

Pomóżcie mi z moim Peugeotem bo mnie juz denerwuje. Mam założony laser x-pro, Malossi multivar, sprężyna biała małossi, rolki 8,5 (seryjne). Nie ma mułów ale w tej chwili jedzie 75 a z dobrym wiatrem 80 :frowning: załamka, nie całe 10km/h mi dały te części. Co mam zrobić żeby poprawić osiągiż Jak włożyłem rolki 7g to było jeszcze gorzej. Najpierw sprężyne założyć twardszą dopiero rolkami kombinować czy coś

P.S Możliwe, że pasek (wartość rzędu 50zł, najgorszy) który mi ostatnio mechanik założył rozciągnął się spowalniając skuter o 3km/h po przejechaniu 300km?

do wario i tłumika ja juz bym polecal wzmacniany pasek… A prubowales dac trochę miećkksza centralnaż?

[ Dodano: 13-06-2009, 23:13 ]
nokiakarolek, daj z tr +22% i powinno styknac

Ad1 Wiem, że lepszy byłby wzmacniany ale to był spontan, bo stary się urwał w czasie jazdy ;/ Pytanie brzmi czy ten słabej jakości mógł mi zwolnic skuter po 300km?
Ad2 Przecież biała malossi jest baardzo miękka. Głównie chodzi mi o to czy na samym początku mam sprężynę zmienić (jaką?) a dopiero później rolki czy jaką

Siema
Mam taki problem:
mój sqt to Aprilia SR 05 sil. piaggio gaźnik Dellorto 17,5
trochę rozebrałem motor ,wymieniłem pasek na nowy bo stary był poszarpany i wytrzepałem filtr powietrza. Po złożeniu do kupy istnieje następujący problem: rozpędza się nieźle ale nie tak jak wcześniej i słabo jeździ (wcześniej vmax 85 licznikowe a teraz ledwo 70) a poza tym nie można dać więcej niż pół gazu bo jak się da opór to zaraz przestaje jechać (zwalnia) to zwalnianie dzieje się od prędkości ok. 55 km/h (jak mu się da opór to przyśpiesza od 0 z przerwami i jak przekroczy 55km/h to słychać takie buuuuuuuu i koniec rozpędzania
Co może być tego powodem ,gaźnik??

Ale się rozpisalem xD :smiley: :smiley: