Regulacje- temat zbiorczy

Skuter:Peugeot AC
Wario: Hebo NG 4.8gr
Sprzeglo: Top Racing sprezynki: czerwone Naraku (+2000obrotow) Dociskowa zolta naraku (+22% +1500obrotow)
Tlumik: Giannelli
Dysza: 80
Do 20 ma mula a potem ruszaż? co zmienić rolki (jak tak to w ktora str) czy sprezynki/sprezynaż? Sprezynek mam cala paczke do regulacji

Hudy napisał:

Dysze zmieńiłem z 47,5 na 80ke to mało xD

[ Dodano: 15-05-2009, 20:16 ]
A to nie jest wina rolek w skuterze? Bo mam seryjny wariator bez blokady, a rolki są lekko stare 4 lata mają :shock: ?



No to rozkręć wario i zobacz jak rolki wyglądają.


kopernik napisał:

Skuter:Peugeot AC
Wario: Hebo NG 4.8gr
Sprzeglo: Top Racing sprezynki: czerwone Naraku (+2000obrotow) Dociskowa zolta naraku (+22% +1500obrotow)
Tlumik: Giannelli
Dysza: 80
Do 20 ma mula a potem ruszaż? co zmienić rolki (jak tak to w ktora str) czy sprezynki/sprezynaż? Sprezynek mam cala paczke do regulacji



Wydaje mi się ze za ciezkie rolki trochę są, puzniej tez ma mula czy idzie normalnie??

elo
mam pilne pytanie, jako mniej więcej wsadzić dysze do gaźnika 17,5 na seryjnym filtrze przy moim setupie obecna dysza do 62
- cylinder Malossi Sport 70cc
- wydech LeoVince ZX Chrom
- wario Malossi Multivar
- sprzęgło Malossi Delta
- przeciwtalerz Stage6
- pasek Malossi X-Kevlar
- komputer (ECU) Malossi
- dzwon sprzęgła Stage6 Wing Cooled
- gaźnik Dell’Orto 17,5

około 80-85 powinna być dobra

SiWy napisał:

kopernik napisał/a:
Skuter:Peugeot AC
Wario: Hebo NG 4.8gr
Sprzeglo: Top Racing sprezynki: czerwone Naraku (+2000obrotow) Dociskowa zolta naraku (+22% +1500obrotow)
Tlumik: Giannelli
Dysza: 80
Do 20 ma mula a potem ruszaż? co zmienić rolki (jak tak to w ktora str) czy sprezynki/sprezynaż? Sprezynek mam cala paczke do regulacji


Wydaje mi się ze za ciezkie rolki trochę są, puzniej tez ma mula czy idzie normalnie??


Nie na zimnym do 25 tylko dokladnie a na rozgrzanym do 35 potem nie ma... I wydaje mi się ze stozek tez by się przydal... Ile mniej gr na oko?? sprezynek i centralnej juz nie ruszac??

Witam. Mam do kupienia Wariator HEBO NG za 100zł. Mam seryjną Aprilie SR 50 LC. Zamierzam również kupić tłumik, ale czekam na jakąś okazje. W tym momencie skuter jedzie 80km/h ( licznikowe ). Jakie rolki załozyc do tego wariatora ( na razie bez tłumika ), czy muszę wkładać jakas inna sprezyne? Głównie chodzi mi o przyśpieszenie, z tego co czytałem ten wariator likwiduje muła na starcie i ogólnie opinie o nim są pozytywne, piszą że sam wariator dał 10km/h i zlikwidował muła jak juz pisałem.

Pozdrawiam Serdecznie i zgóry dziękuje za odpowiedź.

hem na wario przyspieche ma bdb ale vmax juz nie koniecznie. No moze zalezy jak u kogo. Np u mnie lepiej jest tylko o jakieś 5 km nic więcej. Ale przyspiecha zarabista:D Na koło idzie:D A muła powinno zniwelowac wszystko zalezy od poprawnej regulacji.

Czyli jak najlepiej wyregulować w moim przypadku ?

witam mam problem z regulacją mojej gilery stalker :

setup :

wario hebo ng
sprzeglo hebo n
dzwon stage6 WCT
pasek wzmacniany
wydech giannelli

otóż aktualnie mam zalozoną sprężynę hebo +50%, niebieskie sprezynki i rolki 4,1grama i na początku mam muł potem super wyrywa ( prawie na koło ) i potem znowu muł aż do 75 km/h gdzie prędkość się kończy co według mnie jest o wiele za mało na taki setup.

Co może być winą ?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Witam. Mam taki problem a mianowicie założyłem do yamahy aerox wydech leo vince zx plus rolki 4g.I skuter od 10 do 20 ma strasznego muła, później od 20 d0 30 ma super przyspieszenie i znowu słabnie.Pomyślałem że może trzeba wymienić sprężynki bądź sprężynę centralną tylko nie wiem na jaką :expressionless: .Bardzo chciałbym żeby po dodaniu gazu skuter szedł od razu na koło albo palił gumę bo teraz nici.Proszę pomóżcie i powiedzcie co mam wymienić.Dodam tylko że skuter full seria tylko zmieniony gaźnik i wydech.Pozdrawiam :slight_smile:

[ Dodano: 29-05-2009, 21:13 ]
Proszę odpiszcie na moje pytanie bo nie mam pojęcia jak go wyregulować.Błagam :cry:

przepraszam ze to pisze ale jak czytam takie wypowiedzi to mnie trzęsię Motofan92 stuknij się w główkę , na co ty liczysz , ze na samym wydechu będzie ci rwał na koło z gazu?? jak się nie umieć stuncic to się chce żeby skuter to robił za ciebie nie ??
a żeby nie było że offtop to zapytam się was , czy przy większym cylku (malossi sport 70cc) danie większej dyszy do SERYJNEGO gaźnika coś da? dałem dyszę o 10 większą , przerobiłem trochę oryginalny filtr (stożek mi ukradli) i jak udało mi się go wyregulować tak żeby się nie dławił (jednocześnie była to najlepsza regulacja , trochę w lewo czy prawo i się juz dławił) to szedł jak przed zmiana dyszy tylko głośniej pierdział, czy to może być wina ze dostaje jeszcze za mało powietrza , czy lepiej przy seryjnym gaźniku w ogóle się nie bawić z dyszami ???

większy cylinder = większa dysza to jest oczywiste… może powinieneś dać jeszcze większa dyszę??? o 15 lub 20 większą od seryjnej … bo nawet do seryjnego cyla daje się większą dyszę o 10 jeśli ma jakiś tuning a nawet i nie aby odblokować go dobrze :roll:

Mam taki problem,
mój Cracker z samym wydechem (tecnigas next-r) szedł 80-85 a po założeniu wariatora Hebo NG jedzie 80,
muł od 30-50 zmalał ale od 0-10 jest bardzo słabo,
Co mam kupić: komplet sprężynek czy komplet sprężyn centralnych centralnych i czy będą później pasowały do sprzęgła Hebo N.
P.S
Mam założone rolki 4.9g

na moje oko to tak: sprężyna TR+15% i sprężynki również rolki z lekka lżejsza około 4,5g i ci powinien ładnie latać

Czyli kupić komplet sprężynek, sprężynę centralną TR+15%, rolki mam jeszcze 5.9g i 4,1g.
A będzie to później pasowało do hebo N?
Da rade na koło z prototypem stelażu?

ja bym mowil ze +15 będzie za slaba. na wszelki wypadaek wes jeszcze +22

pns bez kitu on ma z tuningu tylko wydech do tego słaby i wariator nie szalej :stuck_out_tongue: ja mam w swoim +22% a u niego z pewnością wystarczy +15 :wink: ja miałem sam taką i byłą git zresztą na +15 uzyskasz większy v-max minimalnie większy niż na +22% :wink:

Aha i jeszcze zakupiłem wkład filtra od stage6 i planuje zakupić większą dysze tylko przy takim tunie o ile 10,20,30?
mam 47,5.

o 10 max 15 większą… ale raczej 10 większej nie daj…

Adverion a te rolki mam kupić 4,5g czy mogą być 4,1g lub 4,9g?

[ Dodano: 31-05-2009, 09:27 ]
Od RMS są 4.6g a od Polini są 4,4g