Rat Custom Sl70 .. na SELL w całosci/albo na partsy

jest ladnie ale niektore elementy niestety muszę pomalowac …

ale przecież zawsze moze byc ladniej … ;p

DOLAR na pewno stylu rat rost cult itp nie mozena nazwac agrotjuningiem …

Mumin ten zostaw bo jet ok;]
Kup następnego sliderka;d albo coś innego;]

ale muszę pomalowac tyl podłoge i czache … :-/

wg mnie zostaw ten pomarańczowy mi się podoba…

ale on mówi że musi pomalować czyli pewnie cos się stało

maluj tą rdzą, będzie oryginalnie

Czytałem że tego się nie maluje tylko jest to specjalny proces … więc nie wiem :stuck_out_tongue:

Czytałem że tego się nie maluje tylko jest to specjalny proces ... więc nie wiem :P



ta... spróbuj sobie pordzewić plastiki tak jak metal :lol: powodzenia życzę. Kowalowi chodzilo o zrobienie rdzy na plastikach jeśli dobrze go zrozumiałem...


Ja bym SL-a zostawil tak jak jest. Niezabardzo sobie wyobrażam go w takim malowaniu :/

no chodziło mi o to co pisał styl rat rost…

Mi się wcale nie podoba ten cały rat%roost styl… :confused: Lepiej coś jaskrawego, wiem, że “wszyscy” to robią, ale mi się to widzi :smiley:

No tak corey ale Kowal napisał żeby POMALOWAÆ ! A ja zaprzeczam że tak się nie maluje tylko to najnormalniej w świecie RDZEWIEJE ! :smiley:

Ale jak ci plastik zardzewieje? Zresztą to musi się jakoś trzymać, może nie pomalowane ale jakoś nałożone bo wpisz sobie w google rat rost to zobaczysz całe samochody w rdzy, cały nigdy tak nie zardzewieje. Poza tym to ile przejechałby taki samochód, kilka kilometrów zanim się rozdupcy.

Poza tym to ile przejechałby taki samochód, kilka kilometrów zanim się rozdupcy.



to jest tylko nalot rdzy. pod mm warstwą rdzy jest zdrowa blacha. Te rdze zabezpiecza się potem lakierem bezbarwnym i ona dalej nie postępuje :P, więc masz 1mm rdzy, albo nawet mniej. Nie wpływa to na wytrzymałość części, jeśli jest to odpowiednio zrobione 8-)


Plastik też można pordzewić. wystarczy poczytać strony modelarskie

nie zabezpiecz się tego bezbarwnym corey … pevo kiedys zrobil tak w asconie i wyszla kupa … kiedys siędzilalem mocno w calym tym temacie i wszyscy mysla ze to rdzewienie robi dziury w blachach a to nie prawda … blachy takie z dziurami po prostu zgnily … a baza do gnicia jest lakier … wiec jezeli surowy metal pordzewisz to stworzy się nalot i dalej nie będzie postepowal … :sunglasses: zobaczcie blachy w stoczniach itp na wszystkich jest taki rdzwy nalot i jakos nie widzialem zeby w takich blachach robily się dziury … :stuck_out_tongue:

a co do rdzy na plastiku to jest to wykonalne … :mrgreen: po prostu przykleja się surowy metal to lakieru na tasme albo cos i polewa roztworem soli rdza ktora splynie zostaje na lakierze … na ratlook.pl kiedys o wszystkich procesach rdzewienia pisali … :sunglasses:

nie zabezpiecz się tego bezbarwnym corey



w któryms maxi tuningu był jakiś rost i zabezpieczali to bezbarwnym :P dlatego o tym napisałem.

a co do rdzy na plastiku to jest to wykonalne ...



tak, ale jest też inny sposób na pordzewienie plastiku:P. Poszukam o tym i jak znajde to podam link.

O tym co napisał mumin właśnie mówiłem :slight_smile:
I wiadomość dla Kowala ( poraz 3-ci ) - TEGO SIE NIE MALUJE !

kiedys byl w maxi tuningu leon i mal aerografem namalowane efekty rdzy i takich blacha ale nie wyglądalo to fajnie …:PP

kiedys byl w maxi tuningu leon i mal aerografem namalowane efekty rdzy i takich blacha ale nie wyglądalo to fajnie ...:PP



nie chodzilo mi o malowanie aerografem. Na plastikach robili to jakąs specjalną techniką podobną do robienia błota :P czasem trzeba lekko pordzewic plastikowy model czołgu, więc metoda jakaś jest :P.

corey jest XXI wiek ludzie w kosmos lataj to i plastik na pewno idzie rdzewic … :smiley:

Zgadzam się z przedmówcą :smiley:

rdza: zacieki robione przy pomocy rdzawych kolorów (np. Pactra Rust), ewentualnie przeciągnięte suchym szerokim pędzlem zgodnie z kierunkiem układania się smug. Do rdzy sa również dedykowane preparaty np. zestaw Rustall. Zestaw zawiera cztery płyny: RUSTALL do wykonania idealnego efektu rdzy, BLACKWASH do wyciągnięcia detali i drobnych elementów z tła modelu, DEADFLAT do uzyskania idealnej powierzchni matowej oraz DUST do pokrycia modelu kurzem.



a więc jak obiecałem:P macie jak zrobić rdzę na plastikach. mumin_, weź slidera całego tak pomaluj na rdzę :lol: