Przepisy i wszystko nt.prawa.

A nie możesz jeździć w okularach? Wstydzisz się? Nie boisz się o swoje bezpieczeństwo? Nie wiem jaką masz wadę, ale np. moja siostra ma tak dużą że czasem nie widzi człowieka którego ja widzę bardzo dokładnie, także pomyśl nad tym że to dla bezpieczeństwa masz nosić te okulary.

Kowal napisał:

A nie możesz jeździć w okularach?


Eaah jeszcze nie jeździłem

Kowal napisał:

Wstydzisz się?


Może tak pici pici ale to mnie akurat wali ...

Kowal napisał:

Nie boisz się o swoje bezpieczeństwo?


No nie jest aż tak źle ... widzę gorzej no ale wiem co się dzieje i w ogóle ;p

Dobrze wiedzieć ^^
Jak się spotkamy, to będę uważał xP

Spoko… ja mam okulary i jeżdżę w… wolę dokładniej widzieć … zawsze bezpieczniej :wink:

kdekarz123 napisał:

Dobrze wiedzieć ^^
Jak się spotkamy, to będę uważał xP


Taa wpakuje Ci w tył :P

Adverion napisał:

Spoko... ja mam okulary i jeżdżę w... wolę dokładniej widzieć ... zawsze bezpieczniej ;-)


No było na zdjęciu w twoim temacie :P

No nic ... sprawdźę jak mi się jeździć będzie w okularach ... ale kurde ... Google i okulary ? XD

uu a no tak xD tak to ja jeszcze nie próbowałem xD
No ale jak wejdą gogle i nie będzie cię nic boleć/uciskać to dziduj :smiley:

No albo po prostu będę mówił, że “teraz jade tylko traskę krótką do kumpla to mam taki kask na krótkie trasy i w ogóle, a jak dłuższe to biore kask taki normalny i okulary bo tu mam google to nie wchodzą okulary wiiiieeesz ziomek ?!” :stuck_out_tongue:

Jak ty Rudy nigdzie dalej nie jeździsz :stuck_out_tongue:

No bo bez prawka bencwale :stuck_out_tongue:
A w ogóle to już byłem w Bielsku-Białej więc nie pyskuj :smiley:

Widzę RudY, że nie zrozumiałeś… właśnie o twój brak prawka mi chodziło :stuck_out_tongue:

Mam sprawę.
Chce sprzedać skuter który zarejestrowany jest na mnie. Słyszałem ze jeśli nie mam ukończonych 18 lat to nie mogę, A 18 mam dopiero w grudniu :expressionless: . Jak to z tym jest czy to w ogóle prawda i czy da się to jakoś załatwić?

zdaje mi się że było juz o tym ale powiem ci krótko zwięźle i na temat , i nie słuchaj żadnego pierdzielenia :slight_smile:

zależny od miasta bo znajomy sprzedawał skuter nie miećjac 18 i był zarejestrowany na niego i nie było ŻADNYCH problemów , drugi potrzebował na umowie podpisu , rodzica bądź prawnego opiekuna ,a 3 potrzebował obecności starej bądź starego i jakos tam w urzędzie to trzeba było zrobić , idz zapytaj do urzędu i dokłądnie ci powiedzą

Pójdę pójdę ale po tej akcji mam kolejny przykład ze polskie prawo jest nie dopracowane bo skoro mogę kupić i zarejestrować skuter nie mając 18 lat to czemu nie mógłbym go sprzedać :mrgreen:

nie mozesz kupić tez :stuck_out_tongue:
mozesz na siebie zarejestrowac ale zeby kupić i sprzedac to trzeba mieć zgode opiekuna prawnego bo nie majac 18 lat nie wolno ci zawierac umow cywilno prawnych :wink: czyli np umow o pracy czy umow kupna sprzedazy :wink:

a dzięki bo mnie straszyli ze dopiero mogę sprzedać po ukończeniu 18 lat. :mrgreen: A wie ktoś może co powinno się znaleźć na takiej umowie (chodzi o opiekuna).

taki mniej więcej dopisek:

Wyrażam zgodę, jako przedstawiciel ustawowy, na sprzedaż ww. pojazdu.

i podpis mamy lub taty :wink:

chyba tak ale dokladnie to bys musial spytac wujka google.

Witajcie przyjaciele. Mam pewien dylemat który myślę ze pomożecie mi rozwiązać. Mianowicie mam okazje tanio kupić skuter który jest zarejestrowany w PL i opłacony tylko koleś od którego mam to kupić nie przerejestrował skutera na siebie i zgubił umowę :-/. Pytanie brzmi czy bez umowy mogę to zarejestrować? Jeśli nie to w jaki sposób skontaktować się z właścicielem na którego zarejestrowane jest moto na podstawie danych w dowodzie? Czy wydział komunikacji dysponuje takimi wiadomościami jak telefon konkretnego kolesiaż Jeśli tak to czy są skłonni udzielić mi taką informację? W najblizszym czasie będe dzwonił do wydziału zeby wiedzieć co i jak ale chciałem się najpierw was spytać.

A więc tak, musisz zmusić gościa, aby on zdobył kopię umowy lub na własną rękę dotrzeć do gościa z dowodu rejestracyjnego i poprosić o przesłanie kopii umowy :wink:

a jakbym nie przerejestrował na siebie? Niebiescy mogą sapać?

W ciągu 14 dni od kupna musisz przerejestrować na siebie, bo inaczej łamiećsz prawo :wink: Tak samo OC musi być na ciebie, ale w ciągu 30 dni :wink: