Przepisy i wszystko nt.prawa.

A2 - 35kW uff :slight_smile:
Bo jak już mówiłem na SB - czytałem gdzieś tam, że mają zmniejszyć limit do dwudziestu-paru :[

i huj teraz jak zrobie c+e to bede mial terminowe ;/ kurwa

Huje tylko ciągną kasę , mają w dupie nasze bezpieczeństwo , powiem więcej z tego że mi się rozpierdalamy na słupach to mają zysk , jedyne co mi się podoba to kategoria AM od 14 roku życia dzieci neo na wilgach wypierdalać !!!

No to AM to jedyne dobre co wprowadzili … bez przesady z tym 24lat na A >_<
Przecież jak ktoś ma nasrane we łbie, żeby popierdzielać 200km/h przez miasto to parę lat tego nie zmieni …

tak AM jest dobre. stare sięroty i gowniarze wreszcie nie beda jezdzic :smiley:

ej u mnie jak robili to chory byłem nonsens / a w tym roku to gościu mówił ze po feriach testy dopiero na kartę :stuck_out_tongue:

i tak i tak będę jeździć …

A miałem w październiku zdawać na A… xD shit! :smiley: jak bd kasa to chyba zrobię to A1 i se R125 kupie i bd jeździł do tych 24 lat bo nic innego nie pozostaje xD

jak masz a1 to po dwóch lata możesz robić na duże moto

wrona napisał:

jak masz a1 to po dwóch lata możesz robić na duże moto


szczerze nie czytałem tego co weszło ale miało być chyba że jak się ma A2 to 2 lata wcześniej można zdawać A.

No to se zrobie A2 :smiley:

nie :stuck_out_tongue: jest tak jak wrona mowi :stuck_out_tongue:

jak masz A1 od 16 roku zycia to A mozesz robic od 18.
jak masz A2 od 18 roku zycia to A mozesz robic jak będziesz mial 20 :slight_smile:

chyba dobrze pisze :stuck_out_tongue: shakin mnie poprawi jak jest źle :smiley:

Mi się wydaje, że jest źle ale już nie mam czasu poprawiać :stuck_out_tongue:

na A najwcześniej będzie można od 21 roku życia ale jeszcze tego nie wprowadzili ale trąbią o tym bezsensownym nowym prawie ciągle w wydarzeniach…

Ehhh…


KruczeK napisał:

stare sięroty[…] wreszcie nie beda jezdzic



Będą…

Art. 117.
2. Karta motorowerowa wydana na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo
o ruchu drogowym, zachowuje ważnosc do czasu ukonczenia przez jej posiadacza 18 roku życia.
Karta motorowerowa podlega wymianie, na koszt osoby uprawnionej, na prawo jazdy kategorii
AM, o ile osoba ma ukonczone 14 lat.
3. Osobe, która przed dniem wejscia w życie ustawy ukonczyła 18 lat, uznaje się za uprawniona do
kierowania motorowerem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wobec tej osoby nie stosuje się
obowiazku uzyskania dokumentu potwierdzajacego to uprawnienie.



BALU napisał:

a w tym roku to gościu mówił ze po feriach testy dopiero na kartę



Zdążysz zrobić karte jeszcze

wrona napisał:

jak masz a1 to po dwóch lata możesz robić na duże moto


Przeskoku z A1 na A2 w żadnym projekcie nikt nie zakładał…

W projekcie, który dzisiaj przyjął sejm ten pkt wygląda tak:

Art. 8. 1. Wymagany minimalny wiek do kierowania wynosi:
3) 18 lat – dla pojazdów okreslonych w prawie jazdy kategorii A2, B, B+E, C1 i C1+E;
4) 20 lat – dla pojazdów okreslonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba od co najmniej 2
lat posiada prawo jazdy kategorii A2;
6) 24 lata – dla pojazdów okreslonych w prawie jazdy kategorii:
a) A – jeżeli osoba nie posiadała przez co najmniej 2 lata prawa jazdy kategorii A2




Adverion napisał:

na A najwcześniej będzie można od 21 roku życia



Najwcześniej od 20, jeżeli wcześniej przez 2 lata jesteś posiadaczem kat. A2

Adverion napisał:

ale jeszcze tego nie wprowadzili



Sejm uchwalił, przez Senat pewnie przejdzie, a kaczor i tak podpisze…

Wg. mnie do pół roku to wprowadzą :stuck_out_tongue:

czyli z C+E muszę się pospieszyc i to mocno ? a bede mial bezterminowe ? :smiley:

Chyba… xD

Art. 13. 1. Prawo jazdy kategorii:
2) C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D lub D+E wydaje się na okres 5 lat, nie dłuzej jednak niz
na okres wynikajacy z orzeczenia lekarskiego i psychologicznego, o których mowa w art. 11 ust.
1 pkt 2, z zastrzeżeniem art. 15.



To w ogóle podrożeje O.O

Art. 63. 1. Minister własciwy do spraw transportu w porozumieniu z ministrem własciwym do spraw
wewnetrznych oraz Ministrem Obrony Narodowej okresli, w drodze rozporzadzenia:
6) wysokosc:
a) opłaty za przeprowadzenie egzaminu panstwowego, przy czym wysokosc opłaty za
przeprowadzenie części teoretycznej egzaminu w zakresię uprawnien kazdej kategorii
prawa jazdy nie moze przekroczyc 50 zł, a za przeprowadzenie części praktycznej:
- 200 zł w zakresię uprawnien prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, B, C1, D1
lub T albo uprawnienia do kierowania tramwajem,
37
- 250 zł w zakresię uprawnien prawa jazdy kategorii B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E
lub D1+E,



Zresztą… Obczajajcie sobie sami :stuck_out_tongue:

KLIK

dzieki nasz prawniku forumowy :smiley:

Dokładnie … Ty shakin prawo studiujesz czy coś ? :stuck_out_tongue:

Po co mam prawo studiować skoro ten projekt normalnie jest dostepny w necie? :smiley: Wystarczy trochę poczytać :stuck_out_tongue: To wszystko :stuck_out_tongue:

Poza tym mam dopiero 18lat, przede mną kariera Technika Informatyka :smiley:

PS. Możecie mi dać range Forumowy Prawnik i jakiś zajebiaszczy kolorek xD Nie obraże się :slight_smile: :stuck_out_tongue:

Shakin napisał:


PS. Możecie mi dać range Forumowy Prawnik i jakiś super-ekstra kolorek xD Nie obraże się :) :P



Na to jeszcze musisz sobie trochę zasłużyć :P

A wiadomo, że wystarczy poczytać, ale jest sporo tego do czytania :P