Piaggio Zip by michasekk :) NOWE FOTY I...>>>>

te co tam sa to sa raczej kupne a ja mu dalem propozycje jak mozne niedrogo zrobić z super efektem

http://allegro.pl/item703487058_czesci_piaggio_zip_sp_50_soczewki_reflektora.html

Nie jest to tania sprawa :confused:

pavcioLBN :stuck_out_tongue: też mi się wydaję że to jest zrobione z halogenów . BTW. to co podałeś linka to były sqter mojego kumpla :wink:

Najprostszą sprawą to by było jednak chyba zrobić z takich halogenów :stuck_out_tongue:
Np tak jak tutaj : http://allegro.pl/item702457964_lampa_ufo_enduro_bcm.html

Edit>>
Znalazłem jeszcze soczewki od katany :stuck_out_tongue: za 60zł chyba się opłaca :->
http://allegro.pl/item699604698_lampa_suzuki_katana_stan_bdb.html
i od NRG >> http://allegro.pl/item693179487_reflektor_lampa_przednia_piaggio_nrg_mc1_mc2_mc3.html
Wystarczy troszkę poszukać :lol:

wielkie dzięki :slight_smile: A słyszałem że soczewki bardzo słabo świecą… Czy to prawda??

Hmm… po moim skuterze można stwierdzić, iż dość słabo :-/ W nocy jest masakra jechać :evil:
Żeby nie zakładać następnego tematu to mógłby mi ktoś powiedzieć co zrobić, żeby poprawić świecenie soczewek ? :oops: Byłbym bardzo wdzięczny :roll:

wstaw zarowki h4 ;PPP nie martw się swieceniem to ma ladnie wyglądac ;PP ja w speedzie dalem takiego bada ze swieci na … niecaly metr na dlugich xD

Siemano

W końcu zaczęła się wiosna i czas się wziąć za remont zipa który stracił siłę… Po zdjęciu Cyka okazało się że pierścionki popękały i tłok w jednym miejscu się wyszczerbił :-/




W cylku muszę zrobić:
-Szlif
-rozwiercić urwaną szpilkę i nagwintować
-Może rozwiercę kanał wylotowy

Tłok jaki w nim będzie to VERTEX wymiar 40.80

Dziś zacząłem czyścić i ogarniać wszystko po kolei

Fotki z przebiegu prac dam może jutro :slight_smile:

weź tą szpilke co urwana cieniutkim wiertełkiem zrób rowek na śrubokręt i odkręc normalnie.
gwint przynajmniej oryginalny będzie ;p

Już raz mi się urwał a przez to że źle zrobiłem uchwyt do wydechu(muszę poprawić go) więc oryginalny gwint nie będzie.

Wszystko już przeczyściłem, silnik czeka na cylinder :slight_smile:



A teraz proszę o porady na jaki kolor pomalować kratki we wlotach powietrza i filtr żeby ładnie się zgrywały z czarny. Wiem że są to małe detale ale lubię jak wszystko jest dopieszczone :slight_smile: A oto elementy które chcę pomalować, kurcze sam nie wiem w jakim kolorze będzie pasować :-/





A oto wydech?? Czym go ładnie wyczyścić?? Polerka odpada… za dużo roboty i nie zawsze jest dobry efekt…



Proszę o opinie :slight_smile:

[ Dodano: 25-03-2010, 20:42 ]
Nikt nie ma pomysłów???

kratki i filtr to walnij na czarno, biało albo jakiś niebieski lub czerwony ;p
Wydech widzę że bez chromu to weź appierem ściernym 1000czy jakimś takim go przeleć.
u mnie w laserze na kolanku pojawił się taki brązowy nalot to starłem go papierem bodajże 1000 czy może nawet 1500 i rys nie zostawił.
a jak zostawi u Ciebie to potem weź większą granulacją przeleć i powinno być si :wink:

Dzisiejsze zakupy :slight_smile: Zapraszam do komentowania





ładnie się ten vertex prezentuje,
gdzie pierścionkiż

Pierścienie w pudełku zapakowane są :slight_smile: Jutro oddaje do cylinder do szlifu i biorę się za czyszczenie wydechu :slight_smile: W końcu trochę wolnego będzie to można coś porobić :slight_smile:

ale żeby ci za mocno nie zeszlifowali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
to mogłeś się pochwalić jeszcze pierścionkami a nie w pudełku.

Oby tak nie było, pierścionkami pochwalę się jak będę wkładał :slight_smile:

Prace na Piaggio Zip trwają :). Teraz trzeba czekać tylko na efekty pracy :slight_smile: i osiągi skuterka :)… Pozdro…

No i szpileczka elegancko zrobiona :slight_smile:

Niestety szlif będzie po świętach :frowning:



[ Dodano: 13-04-2010, 21:06 ]
Witajcie po przerwie

TUNING I REMONT TRWA DALEJ :slight_smile: DZISIEJSZE ZAKUPY


OPONKA VEE RUBBER (orginalna) 110/80 10



SZLIF CYLKA ZROBIONY :slight_smile: SKASOWALI MNIE AŻ 70zl I CIEKAWE CZY DOBRZE MI GO ZROBILI



ODNOWIŁEM SOBIE FILTR POWIETRZA :slight_smile: TERAZ BÊDZIE WYGL¡DAŁ DUŻO ŁADNIEJ NIŻ Z ORYGINALNYM




ZDARŁEM RDZÊ I POZOSTAŁOŚCI LAKIERU I POWIEM WAM ŻE NAWET ŁATWO ZCHODZIŁO ZACZ¡ŁEM OD PAPIERU 170 A SKOÑCZYŁEM NA 220 I DALEJ CHYBA GO POMALUJE BEZBARWNYM TYLKO NIE WIEM JAKIM :frowning: MOŻE POLECILI BYŚCIE JAKISą?



PIERŚCIENIE DO VERTEXA :slight_smile: WIE KTOŚ MOŻE CO OZNACZAJ¡ TE LITERY?? TRZEBA JE JAKOŚ SPECJALNIE WKŁADAÆ??


ZAPRASZAM SIÊ DO WYPOWIEDZI :slight_smile:

[ Dodano: 23-04-2010, 23:41 ]
Siemanko, dawno mnie tu nie było i jest up :slight_smile:

Otóż kupiłem nowe łożysko igiełkowe ale zapomniałem zrobić fotek ale każdy wie jak wygląda:) O to komplet :slight_smile:


Rozwierciłem kanał wylotowy i go wypolerowałem
Przedtem


Teraz



I Zrobiłem lekką polerkę głowicy


Jak jutro będzie czas zrobię filmik jak chodzi :slight_smile:

[ Dodano: 25-04-2010, 20:59 ]
NO I NAGRAŁEM FILM JAK ŁADNIE CHODZI ZIPEK PO ZŁORZENIU :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=I3yPO2z0gdc

fotka jego obecnego wyglądu :slight_smile:

popraw ten wydech jeszcze bo słabo to wyszło ;/
fajnie chodzi ;p

powiem ci że bardzo ładnie ci wyszedł ten rozwiert, okna wydechowego nie ruszałeś ?
i jest to ładnie spasowane z wydechem czy tak tylko go normalnie rozwierciłeś?
chodzi ładnie.