Piaggio Zip by michasekk :) NOWE FOTY I...>>>>

Cześć, chciał bym wam przedstawić mojego Piaggio Zip RST z 99r :slight_smile: . Gdy kupiłem skutera jakieś 4 lata temu jego v-max wynosił 70-75km/h. Tydzień po tygodniu było co raz gorzej. W końcu doszło do 60km/h i postanowiłem zrobić szlif cylka. i tak jeździłem sobie do bieżącego roku. Ogólnie skuterek jest bardzo fajny, to foto z zimy.

Znudziło mnie to więc po dłuższym zastanowieniu się zacząłem go trochę podrasować. Pierwszym zakupem był wydech tecnigas next-r i rolki malossi 6g. Zyskałem na tym 20km/h więcej i super przyśpieszenie :wink: .


Skuterek na razie wygląda tak

ale już zbliża się paczka od Mielocha więc będzie się trochę zmieniać :slight_smile:

Zapraszam do komentowania :slight_smile:

Narazie to malutki początek :oops:

No nieźle się zapowiada, rozpisz się bardziej o aktualnym stanie tuningu mech. jak i optycznego, co planujesz i trochę więcej o skuterze.
A foty lepiej daj poprzez [img] :wink:

ja bym z tych kierunków zrobił , światła soczewkowe albo chociaż zwykłe

Teraz przedstawię wam moją skromną aczkolwiek cieszącą oko paczkę od mielocha i kilka innych nowych rzeczy :slight_smile:

Jej zawartość to:
Gaźnik dellorto 17,5
Sprężynki Top Racing +30%
Uszczelka wydechu Hebo

Nowa opona Vee Rubber 90/90 10 trochę wąska ale chciałem mieć jednakowej firmy i jednakowy bierznik, przez ten sezon się polata na nich. Może Piaggio doczeka się 120/80 10 :wink:

Nowy kranik podciśnieniowy :slight_smile:

A to fota przed tuningiem, Gilera wymięka :slight_smile:
Który ladniejszy?? :smiley:

szczerze to gilera ładniejsza , ale jak zrobisz cos z tą okropną kierownicą ( przez to stalker ładnieszy) to będzie bomba:D

masz na myśli kiere bmx??

tak , kierka bmx by się przydała , mechanika fajna jak na taki lekki skuterek jeszcze tylko wario i może sprzęgło i bedzia gites.Z optyki możesz przenieść lampe i kupić kiere , dać białe kierunki , zmienić filtr powierza ( na seryjny tylko jakiś mniejszy np. od nowych Giler), ryfle , ściągnąć tylni błotnik , pomalować na jakiś jaskrawy kolor i będzie Kozak

michasekk napisał:

masz na myśli kiere bmx??



owszem i tak jak ci powiedziałem z kierunków zrób światła , daj białe klosze od kierunków , mocniejsze żarówki i podłącz pod światłą , a kierunki jakieś małe kupisz i dasz gdzie indziej

wrona napisał:

daj białe klosze od kierunków , mocniejsze żarówki i podłącz pod światłą , a kierunki jakieś małe kupisz i dasz gdzie indziej


To będzie badziewiasto wyglądać, daj lampe od Sr'ki i będzie good

Właśnie filtr muszę zmienić bo ten orginał szpeci zipka, może będzie pasował od tej gilery :slight_smile: Kiery nie będę zmieniać bo ta mi się podoba :slight_smile:
Ale co do tuningu jedziemy dalej :wink:

Tak, to właśnie goły zip :stuck_out_tongue:


Fotki przekładni


Na nowych sprężynkach :slight_smile:

Komentujcie i dawajcie jakieś propozycje do podrasowania mojego zipka :wink:
Lece składać do dalej

[ Dodano: 05-05-2009, 18:29 ]
Piaggio Już złożony i śmiga :wink: Tylko jest jeden problem bo jak jadę 90km/h to tak jak by paliwa nie dostawał przez 2 sek i dalej znowu nabiera prędkości przez 10sek i znowu takie przerywanie. Czy to może być przez małą dyszę??
A tu mała drobnostka optyczna :smiley:


Aha bym zapomniał o najwarzniejszym :slight_smile: Nagrałem krótki filmik OGL¡DAJCIE I DORADZAJCIE :mrgreen:

!!!FILM!!!
http://www.youtube.com/watch?v=Cv2399tQ2TE&feature=channel_page

ładnie się dość wkręca :slight_smile:

ładnie idzie jaki ogółem V-max?

michasekk napisał:

bo jak jadę 90km/h to tak jak by paliwa nie dostawał przez 2 sek i dalej znowu nabiera prędkości przez 10sek i znowu takie przerywanie.

moze byc ale ja bym tez sprawdźil swiece... Mialem podobnie w speedzie

tak to też może być świeca , albo rolki masz kancite , ale dysze też sprawdź

Rolki są nóweczki małossi, dysza może być trochę mała bo tylko 79 :-/ . hmm Świeca ma już rok i właśnie ona może być tego przyczyną.
Najwięcej jechałem nim 95km/h z lekkiej górki. Teraz jest niewyregulowany i leci 90km/h(licznikowe). Jak go wyreguluje to zrobię lepszy filmik :slight_smile:

Może macie jakieś fajne pomysły na zmieńienie tyłu zipkaż?

Fajny Zippek :stuck_out_tongue_winking_eye: Fajnie że go tuningujesz, i fajnie się wkręca ;D sprawdź v-max gps’em jeśli masz taką możliwość, bo jestem tego ciekaw :stuck_out_tongue:

mateuszpasiu napisał:

Fajny Zippek ;P Fajnie że go tuningujesz, i fajnie się wkręca ;D sprawdź v-max gps'em jeśli masz taką możliwość, bo jestem tego ciekaw :P



Postaram się sprawdźić :-)

[ Dodano: 06-05-2009, 17:53 ]
Elo, kupiłem dziś świecę i teraz trochę mniej przerywa ale jeszcze jest coś nie tak :-( Co to może być??

Foto świeczki

przewód fajka cewka

Siema, dawno mnie tu nie było, ostatnio wpadło mi trochę kasy i dziś przyszłą do mnie mała ale całkiem fajna paczuszka do mojego zipka :):slight_smile:

W skład jej wchodzi
-Filtr Revo s-type
-Krócieć Tec
-Rolki 5,5g RMS
-3 dysze Główne dellorto 85, 90, 95
-Fajka RMS
-Smycz mielocha:)

No to tyle :slight_smile: komentujcie i oceniajcie :slight_smile: Prace trwają

Fajnie, że tak powoli sobie coś z nim grzebiesz :slight_smile: Planujesz coś z optykiż