Piaggio Nrg Mc3 LC by kondzio94.

wrona napisał:

ja na evo mógłbym się bujać

bez przesady.. tłok co chwile.. nawet jakby Ci to ktoś sposkorował to bez sensu by to było.. Taki Mid Race po portingu to wystarczające jeeest :-)

stary ak by mi ktoś sponskorował to mógłbym tłok wymieniać co tydzień :slight_smile:

wrona napisał:

tłok wymieniać co tydzień :)

co dwa-trzy dni:)

Co minute kurwa. Miał który evo? Będą się licytować co ile tłok wymieniać. Nie wiem-> nie powtarzam niesprawdzonych plotek zasłyszanych od podobnych znaFców z for internetowych.
Dziękuję.

kondzio94 napisał:

co dwa-trzy dni:)



panie nie przeginaj :)

wiesz jak byś jeździł cały dzien na odcinie i nie dał mu zejsc z teperatury to pewnie co 2 -3 dni spoko , ale przy normalnym użytkowaniu , nie sądze żeby było nawet wymieniac co tydzien , ja to podałem przykłądowo , jak czytałesm opinie posiadaczy , to co 1500 km starcza smiało :)

No to kurwa 1500km to miesiąc jest a nie 2-3 dni…

to co 1500 km starcza smiało :)

no z Mackiem z klanu chyba. lasonik miał evo.. mój znajomy zna go osobiście to tłok co 500 km chyba

To zależy od właściciela. Taki przemas w husce wymienił tłok po 5 czy 6 tysiącach. a spokojnie drugie tyle się robi, jak nie 3 razy tyle.

No w sumie też racja. ale nie oszukujmy się… Full sporciak jest wręcz idealny do jazdy na codzień.

wrona napisał:

to co 1500 km starcza smiało :)


To raczej na 3miesiące starczy :D

Piaggio odpalone… Mam problem z tą tuleją i wariatoreem:/ trza trochę przyszlifować tu i tam… gaźnik nie ciągnie oleju… nie wiem może linka spadła czy cos… No trzeba to dopichcić … ale to środa albo i później :slight_smile:

jak się połapałeś że nie dostaje oleju ?? :smiley:

Druga sprawa pierdol dozownik , i rób mieszanke

FIRST RUN !!!

Proszę nie zrażać się kopceniem bo trochę za dużo wstrzyknąłem oleju do baku i przez to zarzuca mi świece… jutro kupie benzynę i doleje do baku. Boje się że gaźnik nie będzie pobierał oleju… niby jest w przewodzie ale boje się… To tyle :smiley: obczajać !

ja pierdole ile tego oelju tam dałes ??

odpal skuter sciągnij węzyk od oleju , i popatrz , czy leci olej z wężyka , nic mu się nie stanie jak przez kilka sekund niedostanie oleju , po pierwsze jest juz wymiećszane paliwo w komorze pływakowej a po drugie żeby go zatrzeć musiał byś zrobić kilka km bez oleju , więc luz :slight_smile:

Słuchaj, z wężyka olej idzie :smiley: ale nie wiem czy gaźnik pobiera… boje się o to … Kupie dziś benzyny i zaleje … a czy jest jakaś regulacja pompki oleju ?
czy poprostu tylko im więcej gazu tym więcej oleju i odwrotnie?

zalezy jaką masz pompke jak napędzaną wałem , im większe obroty tym więcej oleju

, ale skoro kapie z wężyka to nie ma opcji żeby gaźnik nie pobierał to tam wpada siła grawitacji :smiley: jest jescze chyba dodatkowo zasysane pracą tłoka :slight_smile:

No mam P/G … jest podłączona linka do pomki oleju :smiley: czyli od obrotów. Mam nadzieję że żadnej regulacji pompki oleju nie ma :slight_smile:

jak masz linke to masz na tym zjebanym patencie … a mianowicie , idzie linka od gazu , jedna idzie do pompki druga do gaźnika ;/ i nawet nie wiesz kiedy ta linka od oleju ci się zerwie i masz zatarty cyl ,

w ogóle dozowniki w 2t to zuuooo

no ja wiem :smiley: ale póki zwykłe 50cc to jebać to :smiley: zatrze się… beeedzie 70 !

ja tam przejechałem 25km bez oleju i dalej chciał jechać ale gasł :stuck_out_tongue: dozowniki to porażka
(cylek potem był do kosza :p)