Nowe prawo

RudY napisał:

Śmiećj się śmiećj ... do czasu : )



Że co to miało znaczyć? Mógł tempak jeden zdawać A, to on nie, że poczeka do wiosny... i poczeka :P Teraz będę zmuszony sam jeździć... znaczy się bez niego, bo u mnie wiela motonitów :D

Adverion napisał:

A jak jest z zdawaniem na to? Dalej można w szkoleś Tak jak było to z kartą?



A na uj ci ta kartaż! :lol:

Dywersant napisał:

Mógł tempak jeden zdawać A, to on nie, że poczeka do wiosny


No tak ... ale się z niego śmiejesz ;D

Adverion napisał:

Kurna mam zakaz na kompa i klawe mi zabrali to nie mam jak wejść =/


Hihihi :D klawe mu zabrali XD hahauhsiahsia :D

Się śmiećj żeby tobie kiedy nie zabrali=P

A potrzebna mi ta wiedza bo mój będzie niedługo mógł zdawać =)

Adverion, pierwszy raz spotykam się z czymś takim, żeby brat o srala dbał :stuck_out_tongue:

RudY napisał:

No tak … ale się z niego śmiejesz ;D



W sumie to… tak! :stuck_out_tongue:

no ale wiesz chce wiedzieć jak coś jak on ma to zdawać bo nie wiem czy w szkole będzie mógł tak jak to było do tej pory z kartą motorowerową …

a czy mogę na 50ccm jechać ponad te 45km/h a mam A1 to jestem czysty czy nie wolno, prawnie oczywiście

No, jak Cię złapią to będzie wniosek na badanie techniczne i przerejestrowanie na motocykl, wtedy będziesz mógł.

a jak bede rejestrował, bo jeszce nie mam zakupionego, to mogę od razu zarejestrować roxa 50 na 125 a jeśli się da to gdzie mam się upomniec że chce tak zrobić u sprzedawcy w yamsze czy juz tam gdzie będe ubiegał się o blachę?? :shock:

Co tyyy…
Teoretycznie tak jest ale i tak nikt takiego czegoś nie ma zrobionego …
Nawet policja nie patrzy na to … (przynajmniej ja o czymś takim jeszcze nie słyszałem)

Możnaby było zrobić tak że jest 50 ale motocykl. Ale nie rób tego, bo go nie sprzedasz.

nie zamierzam sprzedawać, jak zajade juz orginalne części to zamierzam walnąć tłok 70 jakąś sportową, czyli jak chce na legalu zapieprzać na 50 to rejestruje na 125 i jest to możliweź i najbardziej jestem ciekawy gdzie mam się upomniec że by to zmieńiliż??

Sprawa wygląda tak: idziesz do mechanika, który robi ci całą przeróbkę lub daje sam kwit o zmienionej pojemności. Następnie zaprowadzasz skuter na badanie do stacji kontroli i tam robia badanie oraz dają ci papier na zmianę kategorii(pod warunkiem pokazania papieru od mechanika). Na koniec udajesz się do WK(wydział komunikacji) z papierem ze stacji na podstawie tego zmieniają ci kategorię pojazdu :wink:

dzisiaj na informatyce pytałem się typa czy będzie karta robiona i mówi ze w styczniu zaczynają to się zapisałem :stuck_out_tongue:

Ja tylko coś dodam z tego projektu co go daaawno wymyślili i znów cicho :wink:

Tak dla tych co nie wiedzą co będzie z kartą motorowerową :stuck_out_tongue_winking_eye:

2. Karta motorowerowa wydana na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo
o ruchu drogowym, zachowuje ważność do czasu ukończenia przez jej posiadacza 18 roku życia.
Karta motorowerowa podlega wymianie, na koszt osoby uprawnionej, na prawo jazdy kategorii
AM, o ile osoba ma ukończone 14 lat.

to kiedy to trzeba wymieniać? kiedy te wymysły wprowadzą>?

Hmm…

polecam lekture -> www.mi.gov.pl

Jak cos postanowią to napiszą :stuck_out_tongue_winking_eye:

Pzdr

Przepisu odnośnie wymiany karty motorowej jeszcze nie ma ale jest obowiązek zrobić badanie na stacji diagnostycznej ,obowiązek jest od dnia 22-09-2009.Wszyscy muszą sobie zrobić do 22-09-2010 oni stawiają pieczątki w dowodzie rejestracyjnym.

skuterek55 napisał:

jest obowiązek zrobić badanie na stacji diagnostycznej


Że to 50ccm i 45km/h ? :D

RudY napisał:

skuterek55 napisał/a:
jest obowiązek zrobić badanie na stacji diagnostycznej


Że to 50ccm i 45km/h ?



Tak, ale nowe skutery na razie nie muszą, dopiero jak 3 lata będą miały.

Nie że to 50 pojemność i 45 prędkość tylko badania to znaczy światła , hamulce,kierunki ,sygnał