Nowe prawo

A nie lepiej spokojnie poczekać? :stuck_out_tongue: :lol:

trzeba poczekać w spokoju i brać pod uwage że moeszkamy w polsce:)Wiec jak to unas i z tym może być rużnie:P Taki maly tego dowód gdzieś mówili że autorstrady na euro 2012 będą gotowe w 2013 roku xD

ale to prawko na A mają podzielić na dwa od 1L w dól od 18-go roku, a od 1L w gore od 24-go roku życia…

jakie 1L? WTF?

Jak masz głupoty pisać to do swojego pamiętnika a nie na forum coś!

propozycja jest Am tak jak teraz karta, A1 tak jak jest teraz 125ccm i 11KW (w stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,1 kW/kg), potem A2 JUŻ BEZ OGRANICZENIA POJEMNOŚCI o mocy do 35 kW i stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,2 kW/kg

kategoria A1 - 16 lat,
kategoria A2 - 18 lat,
kategoria A:
a.
20 lat - w przypadku jeżeli osoba, od co najmniej dwóch lat, posiada prawo jazdy kategorii A2. (dla motocykli trzykołowych o mocy powyżej 15 kW granica wieku wynosi 21 lat)
b.
24 lata - w przypadku jeżeli osoba nie posiada prawa jazdy kategorii A2.

I to tyle w kwestii najnowszych propozycji.
Na początku było coś, że A2 do 500ccm, ale jak widać już nie ma… Ciekawe, czy kiedyś to wejdzie :smiley:

Czytać :stuck_out_tongue:

http://www.mi.gov.pl/2-482b082dbb417-1791977-p_1.htm

wytłumaczcie mi po naszemu do jakiej pojemności jest A2 ;p

i czy jak zrobię A2 to czy automatycznie mam też A1 i jak wygląda sytuacja jak chce robić jednocześnie prawko na fure :smiley: , chodzi mi o koszty , jak to wygląda czy teorie muszę robić jescze raz ?? czy tylko praktykę ;D

wrona napisał:

wytłumaczcie mi po naszemu do jakiej pojemności jest A2 ;p


:573:

jacob555 napisał:

A2 JUŻ BEZ OGRANICZENIA POJEMNOŚCI o mocy do 35 kW


[code:1:584a9cac02] A2 – uprawniającej do kierowania motocyklem o mocy nie przekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nie przekraczającej 0,2 kW/kg, którą będzie można uzyskać w wieku 18 lat;[/code:1:584a9cac02]
czytać! nie ma nic o pojemności to jest nieograniczona, tylko moc masz ograniczoną...
a jak zrobisz A2 to po co chcesz A1? :shock:
to tak jak teraz A1 i A jak masz A to po jakiego uja Ci A1 skoro A uprawnia do kierowania mocniejszymi sprzętami i tymi słabszymi więc na przyszłym A2 możesz jeździć wszystkimi motocyklami do nie przekroczą określonej mocy 35kw i stosunku mocy do masy 0.2kW/kg proste i logiczne ;p

Uważnie czytajcie. Dopiero mają to uchwalać!

Tak czy siak … ja już nie zdążę ;[
Tak samo Ty Kowal ;|

ja też xD ale na A1 się załapie a potem na 18 się zobaczy czy A2 będzie aby 4 lata wcześniej A zrobić a jak nie to B i autko :stuck_out_tongue:

A1 zostaje tak jak było. I chyba miało być tak że jak się ma 2 lata A1 albo A2 to można zdawać na A…

Nie… Wg tego co było to niby musisz mieć A2 minimum 2 lata żeby na A wskoczyć, A1 w stażu nie było brane pod uwagę

Właśnie czytałem kiedyś że “trzeba mieć jedną z niższych kategorii przynajmniej 2 lata aby móc zdawać na A”, ale nie wcześniej niż przed 20 rokiem życia było chyba napisane. Nie wiem dokładnie, ale nie było dokładnie określone czy A1 się nie liczy.

a co z jeżdżeniem na dowód osobistył Dalej będzie to obowiązywało?

no kurcze, jak na skutery i inne 50 wprowadzą prawko AM to chyba jasne że dowód odpada, musi być prawko !
i karty motorowerowej też nie będzie tylko prawko ! ale że prawo nie działa wstecz Ci co mają karte będą mogli na niej jeździć albo będzie trzeba się zgłosić do jakiegoś urzędu o wydanie tamtego prawka ;p

I bardzo dobrze. Aż mnie krew zalewa jak widzę np. sąsiada jak jedzie na skuterku (coliber) z zakupami. A gdzie ma zakupy? Na kierownicy zawiesił :shock:

Kowal, sprzedam mu mojego kefffaja, ma specjalny haczyk na siatki między nogami, bardzo praktyczny sprzedam sąsiadowi skuter, szybciej też do sklepu zajedzie :smiley:

Wprowadzą te kategorie i będzie jeb.any kryzys :confused: Będzie ciężej skutery opchnąć, bo ludzie(wszelcy niezorientowani) się wystraszą i jeździć nie będą :confused: Czyli będę musiał w związku z tym dokumentnie zje.bać kolegę, że mimo iż zaczął robić prawko A, wyjeździł sporo godzin, przełożył egzamin na wiosnę to nie zrobi sobie od razu prawka A… Ludzie są jednak pojebani :confused: