Malowanie skutera krok po kroku.

No ale to mam normalny połysk i jak przelece tą pastą to będzie ładny matą
niech się jeszcze ktoś wypowie

nie wiem czy będzie to wyglądać tak jakbyś małował lakierem w macie od razu, ale połysk straci na pewno po tej paście ;p

Boże … masz tam gąbke (chciałem to napisać jeszcze przed Mafiozem ale brakło mi już sił ;[ )
Pisze Ci: Nadaje się do matowania lakierów akrylowych i metalizowanych.

A jak jeszcze coś chcesz to o: W razie jakichkolwiek pytań dzwoń: 501666340
Ale już to widzę jak po godzinie przełamał byś strach i zdecydowałbyś się zadzwonić i jakby ten koleś odebrał i powiedział dzieńdobry to Ty byś się wystraszył zająknął i rozłączył :573: :roll:

No dobra, ale wogule nie ma takiego dodatku do farby żeby od razu był matą
Bo lakier to mogę zmatowić pastą lekko cierną. a ja chce ładny, fajniutki mat.

no to sobie kurcze kup lakier matowy…

Elo mam pytanie do was chłopacy. Otuż mój kask miał koszmarny kolor więc postanowiłem go przemalować. Już go zmatowiłem papierkiem 240 i jakim teraz go przejechać żeby podkład i lakier się trzymał? Ile warstw podkładu, bazy i bezbarwnego powinienem dać ( dodam tylko że wszystko jest w sprayu )? Czy po każdej warstwie lakier muszę dodatkowo matowić? Chcę osiągnąć efekt taki jak !TU! czyli taki błyszczący. Jak doprowadzić kask do tego stanu? Po bezbarwnym papier 2500 i później filcem z pastą jak w przypadku polerkiż I ostatnie pytanie jakie naklejki proponujecie? Wiem że mi się ma podobać ale mam tylko taki pomysł żeby wydrukować jakiś fajny napis lub kupić naklejki w stylu Valentino Rossi. Naklejki lepiej dać pod bezbarwny czy na samym końcu przykleić? I jeszcze jedno proszę nie pisać żebym sobie kupił nowy kask bo wolę odnowić ten. :slight_smile:

FLYP001 napisał:

chłopacy

:roll:
A wiec tak.
-przelec go jeszcze 600/1000 papierem
-odtlusc
-podklad (1-2 warstwy tak zeby wszystko pokrylo ladnie
-przeszlifuj podklad
-baza 2-3 warstwy tak zeby cie zadowolil polysk itd-
-polerka (można to ominac)
-no i klar max 2 warstwy

FLYP001 napisał:

Po bezbarwnym papier 2500 i później filcem z pastą jak w przypadku polerkiż


NIE!!! zjebie ci się lakier
Do tego specjalna pasta do lakieru samochodowego i taka szmatka jakby do boshki specjalna do polerowania lakieru ona taka miećiutka milutko i wgl oh ah jest xD

[ Dodano: 23-12-2009, 11:55 ]
P.S. Jesli chcesz na stale naklejke to pod bezbarwny jak tymczasowo to na koniec :)

FLYP001 napisał:

osiągnąć efekt taki jak !TU! czyli taki błyszczący


Mam rozumieć że chodzi Ci o taki błyszczący jak mam w tym miejscu monitor? :-P

A co do naklejek to wątpie żeby to dobrze wyglądało, przynajmniej te większe bo kask ma duże zakrzywienia i raczej zostaną fałdki ;-)

Niekoniecznie :slight_smile: jak umieć to nie zjebie :wink:

rozgrzać naklejkę i dobrze przykleić, nie powinno być żadnych fałd.

I po pierwsze bazy się nie poleruje tylko jak Ci wpadnie jakiś paproch to delikatnie drobnym papierem to usuń i broń boże rozpuszczalnikiem bo zejdzie. A po drugie bezbarwny w spreju się nie nadaje bo strasznie miękki jest. Nawet nie idzie tego dobrze wypolerować.

Marian napisał:

A po drugie bezbarwny w spreju się nie nadaje bo strasznie miękki jest. Nawet nie idzie tego dobrze wypolerować.



Tam nie idzie, ja polerowałem i ładnie wyszło :P

A czym polerowałeś??

Marian napisał:

A czym polerowałeś??



Jakaś szmatka(nie pamiętam z czego, taka fajna w dotyku :-P ) w rękę i jazda! :622:

Aaa ja maszynowo polerowałem jak normalny element to zaraz zszedł.

Marian napisał:

Aaa ja maszynowo polerowałem jak normalny element to zaraz zszedł.



Za ostry byłeś :P

Wiele aut spolerowałem i z żadnego nie zszedł bezbarwny. Nawet jak ja małowałem jakiś element to nie ma opcji żeby podczas polerowania maszynowego zszedł lakier bezbarwny.

Damianho napisał:

FLYP001 napisał:

osiągnąć efekt taki jak !TU! czyli taki błyszczący


Mam rozumieć że chodzi Ci o taki błyszczący jak mam w tym miejscu monitor? :-P

A co do naklejek to wątpie żeby to dobrze wyglądało, przynajmniej te większe bo kask ma duże zakrzywienia i raczej zostaną fałdki ;-)


Chciałem tam wstawić link i poszło jak zwykle :-) Na białym trudno pokazać ten efekt ale chciałbym kolor taki jak siwy miał w hrr tylko biały. Danielson polerka czyliż A naklejki to sobie albo odpuszcze albo zrobie sobie sam. Tylko teraz question czy pod bezbarwnym takie naklejki nie wyblkaną? Przyklejałem już takie samorobne na dryne i jak postała chwile na deszczu a potem na słońcu to je lekko mówiąc zniszczyło :mrgreen:
[/quote]

Takie wydrukowane naklejki to sobie możesz wsadzić w buty :stuck_out_tongue: Takie zawsze wyblakną :stuck_out_tongue:

Albo napisze do jakiegoś gościa co robi naklejki i sprzedaje je na allegro i może by mi zrobił?

A wiesz w jaki sposób je robić Być może w ten sam co ty… :stuck_out_tongue: