Komputer złom -> modernizacja ...

ymm to karta dobra raczej w każdym bądź razie najlepsza z GeForce…
A może mi ktoś “złożyć” komputer do 4tys. ? tzn tu na forum :mrgreen: :stuck_out_tongue:

  1. Intel Core2 Duo E7600 3,06GHz BOX 499 zł
    2. Asus P5N72-T PREMIUM nVidia nForce 780i SLI 670 zł
    3. GeForce with CUDA GTX 260 Asus 896MB (PCI-E) Glaciator+ V2 1 318 zł (2sztuki)
    4. OCZ Technology 2x 2GB DDR2 1066MHz BLADE 497 zł
    5. Chieftec (CFT-750-14C) 750W 476 zł
    6. Samsung SpinPoint F1R 500 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) 219 zł
    7. AeroCool The Dominator 110,70 zł
    8. Lite-ON BD-ROM iHOS104-37 black bulk (Serial ATA) 315 zł

    cena trochę ponad 4k ale jak poszukasz to zejdziesz dużo niżej :smiley:

    oczywiście nie szukałem podstaw takich jak klawiatura i mysz oraz obudowy bo każdemu się podoba inna :slight_smile:

siwy_fact napisał:

1. Intel Core2 Duo E7600 3,06GHz BOX 499 zł
2. Asus P5N72-T PREMIUM nVidia nForce 780i SLI 670 zł
3. GeForce with CUDA GTX 260 Asus 896MB (PCI-E) Glaciator+ V2 1 318 zł (2sztuki)


lepiej wsadzić:
procesor Intel i7
http://allegro.pl/item825268235_d0_oc_intel_core_i7_920_box_bloomfield_wwa.html
Płyta do tego:
http://allegro.pl/item813935287_asus_p6t_x58_ich10r_ddr3_s1366_qpi_3_2_2_4_ghz.html
a grafika zamiast pakować się w SLI bo tego się nie opłaca bo kupisz 2 karty a wydajność będzie o połowę wyższa niż na jednej, lepiej kupić
Radeon HD4870x2
http://allegro.pl/item823246644_sapphire_hd4870x2_2gb_ddr5_demon_mocy_okazja.html
Ram na ddr3 już:
http://allegro.pl/item825037876_patriot_ddr3_4gb_pc1600_viper_2x2gb_llk_fv_zabrze.html
zasilacz ten chieftec będzie ok, dysk możesz z obecnego kompa wyciągnąć obudowe mówiłęś że masz fajną i nie wiem na jakiego grzyba mu to:

8. Lite-ON BD-ROM iHOS104-37 black bulk (Serial ATA) 315 zł


bo co mu BL?! już widzę jak będzie kupował płytki co za dobrą trzeba dać z 25zł za jedną, weług mnie strata kasy i lepiej kupić zwykłe dvd za 50zł i będzie dobrze.

a nie lepsze grafa będzie GeForce GTX 295 od tej Radeon HD4870x2 :?:
Proca jak już to Intel Core i7-920 QuadCore albo Intel Core i7-950 QuadCore
Do tego jaką płytę proponujecie ? jakąś Asus ?

No i ten komp: http://www.allegro.pl/item823658413_i7_920_6gb_1600_corsair_gtx_295_1792mb_896bit_1tb.html co wcześniej podawałem to on jest dobry czy raczej nie za dobry ? może jakaś część do tego setupu nie pasuje czy coś ?? bo tak to wydrukował bym to sobie zaniósł bym żeby mi taki złożyli i już chyba że jakaś część tam jest za słaba czy coś ??? i te części co tam są to jak bym miał osobno kupować to też tyle by wyniosły czy mniej :?:

I jeszcze mam pytanie pro po ps3
Czy te gry na ps3 są jakieś inne niż na PC?
Bo jak grałem raz na ps3 w NFS ProStreet to Kariery nie było wcale :-/

no byłaby lepsza ale też droższa i w 4tyś już się na pewno nie zmieścisz xD
a w tym kompie z allegro to ogólnie to nie jest najgorszy ale lepiej zmienić płytę główną na jakiegoś asusa, choć ta i tak kosztuje 600zł a wątpię żeby już zdążyły wyjść jakieś lipne płyty głównę pod te procki i7 ;p

no i zasilacz na chiefteca ;p

Mafioz napisał:

no i zasilacz na chiefteca ;p


tzn. tej firmy tak ?

tak, ten np.:
http://allegro.pl/item814238165_zasilacz_chieftec_cft_750_14c_80_modularny_fv.html

no ale ten komp z linku + ten zasilacz chieltec to już na lajcie powinny chodzić takie gry jak NFS Shift czy GTA IV ??? a może jakąś inna grafę? tzn lepszą ??
I zamiast tamtego proca to: Intel Core i7-950 QuadCore
I jak to jest z tymi grami na ps3 tak jak pisałem wcześnieją

Adverion napisał:

I jeszcze mam pytanie pro po ps3
Czy te gry na ps3 są jakieś inne niż na PC?
Bo jak grałem raz na ps3 w NFS ProStreet to Kariery nie było wcale :-/

Mafioz, nie chodzi o coś najlepszego tylko chodzi o to jak jedno z drugim się zgrywa,

no tak, ale co z tego że ten Twój zestaw zgra się idealnie a dopłacając 300/500zł masz zestaw który i tak będzie wydajniejszy?

no to powiedzcie mi jaką by tu jeszcze inną płytę główną dać czy może ta jest ok ? i grafę inną/lepszą a w podobnej cenie :stuck_out_tongue:

ja bym inwestował w dobrą płytę główną bo jeśli grasz w najnowsze gry to i tak będziesz musiał wymienić grafe na mocniejszą za jakiś czas

lepszej od GeForce 295 GTX nie znajdziesz za bardzo ;p
jedynie radeon x5870 ale wydajność porównywalna może nawet mniejsza :stuck_out_tongue:
a płytę główną jeżeli pod ten zestaw z linku to wyboru nie ma, na allegro tlyko jedna strona a najtańsze po około 550zł a najdroższe to ponad 1000 ;p

Czyli płyta i grafa zostają bo są ok? Tak?

ale powiedz czy piszesz jakieś skomplikowane i wymagające dużej siły obliczeniowej programy albo obrabiasz filmy w HD że potrzebujesz procek 4 rdzeniowy?? @ rdzenie na dzisiejsze czasy i na najbliższe sobie radzą spokojnie :slight_smile:

Wolę już mieć na przyszłość lepszy =) nic nie zaszkodzi…

Jak chcesz na przyszłośc to tylko konsola, Twój komp byłby za rok już słaby, i co, znów wymieniać? Za 1400zł masz PS3 z grami, a za 1000 xboxa przerobionego.

excent napisał:

Twój komp byłby za rok już słaby, i co, znów wymieniać?


nie przesadzaj...
ten komp z linku to jest komp z najwyższej półki, ja 3 lata temu kupiłem kompa za 2500zł to taki średniak był i tak (grafika za 600zł a były po 2000tyś itp) i mi starczył na 2 lata żeby komfortowo grać, dopiero w tym roku się wysłużył i ledwo ciągnie nowe gry.
to jak Adi kupi kompa za 5tyś prawie to na bank ze 3 lata pociągnie bez problemu.

No ale tak teraz ostro pomyślałem o PS3 skoro można tam podłączyć klawe … a ja lubie grać na klawie … i przede wszystkim ps3 jest tańsze o dużo, mam telewizor dość duży na którym fajnie by się grało tylko moje pytanie jest takie czy te gry z ps3 są jakieś inne ? bo jak raz grałem na ps3 w ProStreet to nie było kariery żeby sobie pograć tylko takie normalne wyścigi :-/ a ja w NFS chciałbym głównie grać i to w karierę … i jak to jest z tymi grami na ps3 a na PC różnią się one ? na ps3 są mniej “urozmaicone” :?:

Myśle że ten temat się nada bo niektóre są pozamykane,
no to mam taki problem, bo mi się procek przegrzewa i chyba przy 120 jak nie więcej stopni się komp wyłącza,
teraz znów coraz częściej nawet jak mam gg i mozille to widzę w ewereście 118 stopni i ochłodnie otworze coś żeby przeczytać dup wyłaczył się.
procek to Athlon dual core
nie wiem czy ta pasta jest do dupy czy coś bo na grafice jest ta sama i ogarnia bez problemu nie grzeje się a procek jak widać nie wyrabia,
tydzień temu chyba na nowo na procek nałożyłem paste i wtedy jak w coś online grałem czy np coś tkaiego jak elastomania to się wyłączył no a teraz to już coraz gorzej.
jak to ogarnąć co tam dać, co w ogóle jest nie tak