Komputer złom -> modernizacja ...

Elo!
Chciałbym coś sobie wymienić w moim kompie za nei duże pieniądze… tylko pytanie co
Mam w nim takie rzeczy :
Proc: Athlon™64 3000+ - 1,8GHz podniesione do 2,01GHz
RAM: 1GB
Grafa: GeForce 7600GS <- mogę podmienić z neico lepszą grafą tzn. w każdej chwili mogę od brata zajomać :smiley: lecz i tak nie będzie jakaś super bo niestety AGP więc pod AGP nie ma dobrych już :-/
Zasilacz: Jakiś tam mocniejszy nawet zapomniałem jaki… w każdym bądź razie był wymieniany … bo oryginalny się spalił…

No i teraz moje pytanko … co by tu wymienić za nieduże pieniądze…
Ja myślałem nad procesorem…
Aha i jak to jest z tymi wejściami na procesor … one są takie same wszystkie że obojętnie jaki kupię proc to będzie pasował :?: Czy to jakoś wejście jest oznaczone jak np. z grafą jest AGP i PCI-Express

procki mają różne wyjścia amd ma chyba AM2

aha a to gdzieś pisze na płycie głównej jakie jest wejście … :?:

Aha i mam takie pytanie … Te procki Quad’y to jak one działają dajmy na to jest proc 2,66GHz i jest to Quad to trzeba to pomnożyć razy 4 i wychodzi jak mocny jest procesor czy jak :?: i na czym polega praca tego quad’a :?:

Aha i tka na przyszłość to niech mi ktoś powie czy ten komputer: http://www.allegro.pl/item823658413_i7_920_6gb_1600_corsair_gtx_295_1792mb_896bit_1tb.html
Jest dobry bo może jakoś namówię starych to nowy żeby mi kupili a jak nie to jedną część w swoim rupieciu wymienię :roll:

Jeżeli masz procka pod am2 to procesor można wsadzić dużo mocniejszy ale jeśli masz grafike pod apg to nic mocnego nie wsadzisz. Ja na twoim miejscu sprzedałbym płyte procka grafe i dołożył na nowe. Sprawa ramu jeszcze dochodzi pewnie masz ddr a teraz to by wypadało ddr2 albo nawet ddr3 wsadzić. A co do zasilacza to wystrzegaj się no name chińskich produktów. Dołóż i kup porządny i formowy zasilacz.

[ Dodano: 21-11-2009, 14:52 ]
A takim kompem co podałeś to już można trochę powojować.

Czyli ten komp co podałem jest ok? nie taki zły no nie ?

A do swojego to chciałbym włożyć chociaż procek mocniejszy bo do gier np. NFS ProStreet mam wszystko oke tylko procek za słaby chciałbym taki procek minimum 3,0GHz taki chyab by dał jeszcze radę w tym gracie no nie :?:

to ja mam 2.0 na dwóch rdzeniach i mi wszystko ładnie śmiga…

A jak chcesz wiedzieć wszystko o kompie to sobie ściągnij program everest home edition

chlopie jak masz w AGP to nic nie zdziałasz, ja bym tego kompa nie brał co masz w linku… zagadac z jakas firma zloza ci za 2k zajebisty… Wez powiedz starym ze ci się muli i tak dalej, gadales z kolega informatykiem mowil ze kompy na agp to juz jest przezytek ze za okolo 2k będziesz mial kompa na 5 lat xD

Kup lepiej Core 2 Duo dobrego niż Core 2 Quada, bo i system nie wykorzysta czterech rdzeni.

kondzio94, ale czemu mam nie brać tego z linku … co on zły jest ???
Jak patrzałem na benchmark.pl to grafe ma najlepszą ze stajni GeForce a Proc też ma dobry … Ale jeśli jest Quad to tak jak by 4 w jednym i jak jest 2,66GHz to trzeba to pomnożyć razy 4 wtedy nam wyjdzie wynik ile w sumie on ma tak na prawdę GHz czyli w tym przypadku 10,64 Ale niby tego nie wykorzysta nigdy komp bo to jest kolosalnie mocny proc… dobrze ja to rozumiem ???

Ale po co wydach 5 tysi jak można 3 wydac i mieć ta karte…;/ po co quad?.. jak nie ma gier na quada…

kondzio94, po to żeby było już np. na przyszłość … i nei starczy ci na 5 a na 10 lat :!:

Jakiś tydzień temu składałem sobie kompa, na mniej więcej takim poziomie jak podałeś w linku Adverion, procek mam taki sam jak tam 4GB ramu i karte graficzną GeForce GTX tyle ze ja mam 260 OC i pamięci ma 896mb i taki już styka w zupełności, dałem jakoś 2500zł… I jak to nie ma gier na Quadaż a GTA IV??

No więc są jednak gry na Quada :wink:
No dobra mniejsza z tym…
Niech ktoś mi powie jaki bym mógł do swojego włożyć najmocniejszy proc…
i gdzie wyczytać jakie ja mam wejście na niego…

mateuszpasiu napisał:

a GTA IV??

tak , ale do maxymalnych... ale do takich srednich to nie. xD

Na encyklopedii gier jest właśnie minimaly Quad ;d

Min. Quad ? ;D
Jakie choree ;p

Adverion napisał:

Ale jeśli jest Quad to tak jak by 4 w jednym i jak jest 2,66GHz to trzeba to pomnożyć razy 4 wtedy nam wyjdzie wynik ile w sumie on ma tak na prawdę GHz czyli w tym przypadku 10,64


NIE!!! tego się nie mnoży, masz 2.66 i 4 rdzenie taktowane po tyle, tego się nie mnoży i już !

Adverion napisał:

żeby było już np. na przyszłość ... i nei starczy ci na 5 a na 10 lat :!:


zapomnij, jak chcesz grać w najnowsze gry na bieżąco to 5 lat to nawet nie wystarczy...
ja 3 lata temu kupowałem kompa za 2500, bez obudowy monitora itp, samo wnętrze i taki jest że teraz ledwo gry ciągnie xd

Jak masz na pewno płytę główną pod AGP i procek athlon 3000 to ja stawiam że procesor jest na wejściu s754 co oznacza że tu dużo nie nawojujesz xd

więc najlepiej byłoby wymienić płytę główną razem z procesorem i kartą graficzną i zapewne zasilacz, był wymieniany ale moc może mieć taką jak pod ten zestaw co masz i pod mocniejszym nie wydali, a na te części dobre trzeba by dać z 1500zł ;p

co do kompa z linka, no powiem Ci że jak dla Ciebie to jest nieduża kasa too.. xD
nie no na serio to ten komp z linku procesor, jeden z najwydajniejszych intela, co równa się temu że to jeden z najlepszych procesorów no i grafika też jest bardzo mocna, jak coś, to można kupować bo to bardzo dobry komp jest, choć ja i tak wolałbym sam sobie złożyć zestaw, zawsze coś taniej i masz części te które samemu się wybierze :P

Adverion napisał:

Ale po co wydach 5 tysi jak można 3 wydac i mieć ta karte...;/ po co quad?... jak nie ma gier na quada..


a no po to że teraz 4 rdzeniowe procesory są bardziej przyszłościowe więc jak chłopak chce kompa na jak najdłużej to już się nie opłaca kupować 2 rdzeniowego, zapewne 80% gier które wyjdą w 2010 roku będą w pełni obsługiwać 4 rdzenie.

To drugie to nie ja napisałem xD

No ale ja dalej nie rozumiem zasad działania quad’ów :-/
Jak to jest z tymi rdzeniami jak to przeliczyć ile on ma w sumie GHz ??? czy to jest tak że są 4 procki w 1 i jak się załączy grę która ma duże wymagania to się załącza 2 proc i tak kolejno czy jak :?:
przykładowo gra NFS ProStreet która wymaga 2,8 GHz a ten proc ma 2,66GHz to jak to jest bo ja nie czaję :mrgreen:

Ja ci radze z tym kompem się dużo nie bawić. Proponuje ci kupno płyty głównej z wejściem na procesor AM2, procek amd 64 x2 6000+, jakąś kartę graficzną powyżej 512mb i 256bitów i ramy przynajmniej 2gb. zasilacz też musisz zmienić. Poszukaj używek.
Ale najlepszym wyjściem będzie kupno ps3.

nie chce ps3 bo nie będę tego używał … chce kompa … Jedyne co mam fajne w swoim kompie to obudowa :smiley: Reszta to szmelc :stuck_out_tongue:
Coś tak myślę że ojciec prędzej się zgodzi na nowy komp niż na modernizację tego…
Ma znajomości i kolesi z firmy komputerowej gdzie składają kompy i zawsze mu opuszczają ileś tam procent …
A mój ojciec jest takiego zdania że modernizacja jak by przeliczył drożej wynosi niż kupno całego nowego kompa :smiley:
No to więc tak: z tym swoim rupieciem już nic nie zdziała hmm… a może jest jakiś mocniejszy proc przynajmniej te 3GHz i by sięgo podkręciło spokojnie na 3,2GHz :stuck_out_tongue: