Komputer złom -> modernizacja ...

gumis-adam napisał:

Ale najlepszym wyjściem będzie kupno ps3.



Same plusy.

Do neta kompa masz, nawet dwa bo mówiłeś że coś tam bratu podje*biesz.

A ps3 koło tysiaka do półtora to już max kupisz, i masz dodatkowo odtwarzacz blue ray i inne pierdułki, jak kupisz wersje 120GB to dodatkowy dysk, i najważniejsze STARCZY NA 5-10 kat. Na 5 na pewno. do 10 to już max. Grasz na max detalach, bez zamuły, na dużym ekranie itd itp. Zaje*bista sprawa taka konsolka.

i tak bym nie siędział na ps3 nie lubię grać na PS :-/ u mnei do grania musi być klawa jak np. w NFS :mrgreen: chociaż mam TV do ps3 50" to fajnie by się grało :slight_smile: Ale jednak wole kompa :smiley:
No ale powiedzcie mi czy ten komp z linku jest dobry czy coś ma tam starawego że można zastąpić nowszym … :?: tak to jak się ojciec zgodzi to wydrukuje to i zaniesiemy do kolesi żeby mi takiego samego złożyli i taniej mi wyjdzie bo mamy u nic zniżkę na dzień dobry :stuck_out_tongue:
Kowal, do neta mam 3 jeden mój drugi brata i jeszcze zabytkowy laptop który nadaje się do muzeum :stuck_out_tongue: a i jeszcze 4 komórka :lol:

Co za problem podłączyć klawiaturę? Pod ps3

Adverion, weź sobie kup PSP. Ma duży ekran, dobre sterowanie i niezłe gry na to są. No i możesz je nosić wszędzie :stuck_out_tongue: Grałem w Fife Street na PSP i powiem że sterowanie jest lepsze niż na kompie :wink:

Nieee chce ja chce kompa :!: :mrgreen:

Adi, ale po co wydawać ok. 5 tysi jak za to możesz mieć ps3 i w chuj gier?

powiedzmy że mnie jakoś PS nie pociąga w ogóle te gry jak grałem na PS3 to są jakieś inne nie takie jak na kompie i do tego trzeba kupować same oryginalne …
A to można klawe podłączyć pod PS3 ???

Kupić przejściówkę na USB i można podłączyć klawę i mysz. Tylko jeszcze kunfiguracja przycisków.

Adi pewnie nie może się połapać którym przyciskiem na padzie co się robi :smiley:
Pamiętaj:
X - górne podania
kwadrat - krótkie podania
O - strzał
trójkąt - zwód
:mrgreen:

Srać na PS3 ja chce kompa a więc niech ktoś mi napisz na ostatniego posta pro po tego kompa z linku i jak to jest z tymi procami…

A dokładniej to to:

[list:b6b3b715f5]No ale ja dalej nie rozumiem zasad działania quad’ów :-/
Jak to jest z tymi rdzeniami jak to przeliczyć ile on ma w sumie GHz ??? czy to jest tak że są 4 procki w 1 i jak się załączy grę która ma duże wymagania to się załącza 2 proc i tak kolejno czy jak :?:
przykładowo gra NFS ProStreet która wymaga 2,8 GHz a ten proc ma 2,66GHz to jak to jest bo ja nie czaję :mrgreen:[/list:u:b6b3b715f5]


Mam jeszcze jedno pytanie czy w NFS Shift jest tak jak było w ProStreet czyli na torach brak nielegalnych wyścigów i policji ? :-/ i o co w ogóle tam chodzi ? kogo trzeba pokonać itd.

boże…
w tych czasach kupować płytę główną na AM2? luuudzie… przecież to nie ma sensu, intelki dużo wydajniejsze, mniej energii biorą, i w ogóle są dużo lepsze niż obecne athlony na am2 i te nowe am2 więc jak zmieniać to nawet nie próbuj kupować płyty pod am2 i tego athlona 6000. -.-
po drugie weźcie się ogarnijcie, Adverion, chce żeby mu doradzić co do kompa a tu patrze temat już szedł na psp, ps3 i huj wie co jeszcze no…

4 rdzenie to w takim lekkim tłumaczeniu masz 4 procesory w 1 xD
po prostu mając 4 rdzenie to zależy od gry/programu, albo wykorzystywane są wszyskie 4 np w takim gta i jeden rdzeń zajmuje się renderingiem np. nieba drugi ziemi trzeci odwzoruje i oblicza fizykę w grach a czwarty coś tam.
to tak w wolnym tłumaczeniu ;p bo źleży też od programy, niektóre mogą wykorzystywać zamiast 1 rdzenia w 100% mogą wykorzystywać 2 rdzenie w 50%, warunek jest taki że aplikacja musi to umozliwiać bo jak nie umożliwia to nawet 4 rdzeniowy procesor w pracy z tą aplikacją będzie na 3 rdzeniach wolny a jeden będzie max obciążony.

po prostu jak aplikacja pozwala to procesor 4 rdzeniowy od 1 rdzeniowego może być w najlepszym wypadku nawet 4 razy szybszy, dlatego że pracę rozłoży sobie na 4 rdzenie które będą sobie tam obliczać osobno i zajmą się sobą. taka różnowątkowość, ten rdzeń obsługuje ten program a drugi np. Ci prowadzi obliczenia aby wyświetlić film :stuck_out_tongue:

dlatego nie ma co porównywać procesora 1 rdzeniowego 2ghz do 2 rdzeniowego też 2ghz bo ten drugi może być nawet 2 razy bardziej wydajny ;p

Adverion napisał:

Nieee chce ja chce kompa :!: :mrgreen:



Powiedz mi ile zł max chcesz przeznaczyć lub daj 2 progi, to Ci tu jakieś 1 lub 2 zestawiki ułożę :) jak będę miał wolna chwilę jak teraz. Coś tam o OC pisałeś, znasz się na tym ? I jak głównie zamierzasz wykorzystywać komputer ?
Potem z taką listą szukasz sobie po sklepach internetowych i spisujesz ceny, jedziesz też do jakiejś hurtowni sprzętu/sklepu komputerowego, ale takiego najlepiej prywatnego, a nie jakiejś dużej sięci i się orientujesz za ile mogą Ci taki złożyć, czasem zaproponują inną, a podobną część, a taniej ;] Kombinuj chłopie :P

cena to nie wiem najważniejsze żeby się ojciec zgodził a jak się zgodzi to mi od razu kupi coś lepszego a nie badziewie bo znowu będzie dupa z tego kompa tak po 4 latach :-/

Mafioz, ooo widzisz teraz to ja już rozumiem … :stuck_out_tongue:

Dobra rada nie kupuj zestawu już złożonego… Bo często są składane z wielką nie dbałością kilka razy spotkałem się że śrubka latała w obudowie np a nie chce wiedzieć co by się stało gdyby jakieś zwarcie zrobiła… Lepiej kupić osobno podzespoły i samemu złożyć…

I pamiętaj GeForce lepiej pracują na platformie Intela, a Radeony na platformie AMD…


Jaki chcesz mieć system operacyjny… XP to nie kupuj więcej jak 3 GB ramu bo i tak nie wykryje więcej… Jak viste czy 7 to możesz trochę więcej :smiley:

Pamiętaj o dobrym i stabilnym zasilaczu bo to podstawa ja polecam Chifteca wg mnie nie do zdarcia i nie ma żadnych skoków napięć ani nic w tym rodzaju…

Co do płyt głównych to kupuj MARKOWE dla mnie najlepsza marka to ASUS i GIGABYTE tak samo z kartami graf. I karta żeby była na PCI-E żeby Ci nie wcisnęli jakiegoś szmelcu:)

siwy_fact napisał:

Jaki chcesz mieć system operacyjny... XP to nie kupuj więcej jak 3 GB ramu bo i tak nie wykryje więcej... Jak viste czy 7 to możesz trochę więcej :D


jak ktoś ma xp nie aktualizowanego od 5 lat to nie wykryje ;)
[po zainstalowaniu nowego sp3 już obsługuje powyżej 3GB, są na to też inne sposoby ;p

Ja mam SP2 i starczy bo mam tylko 768MB RAMu, Athlona 1.67 i GF 6200 :stuck_out_tongue:

siwy_fact napisał:

Dobra rada nie kupuj zestawu już złożonego... Bo często są składane z wielką nie dbałością kilka razy spotkałem się że śrubka latała w obudowie np a nie chce wiedzieć co by się stało gdyby jakieś zwarcie zrobiła... Lepiej kupić osobno podzespoły i samemu złożyć..

I pamiętaj GeForce lepiej pracują na platformie Intela, a Radeony na platformie AMD...


Jaki chcesz mieć system operacyjny... XP to nie kupuj więcej jak 3 GB ramu bo i tak nie wykryje więcej... Jak viste czy 7 to możesz trochę więcej :D

Pamiętaj o dobrym i stabilnym zasilaczu bo to podstawa ja polecam Chifteca wg mnie nie do zdarcia i nie ma żadnych skoków napięć ani nic w tym rodzaju..

Co do płyt głównych to kupuj MARKOWE dla mnie najlepsza marka to ASUS i GIGABYTE tak samo z kartami graf. I karta żeby była na PCI-E żeby Ci nie wcisnęli jakiegoś szmelcu:)




Jak więcej ramu chce to 7emke też niech bierze 64, anie 32 bit :P
Weź sobie 7emke + Linuxa :D

Linux niby jest dobry ale ja go nie ogarniam :stuck_out_tongue:

nie chce linux’a :-P, a o co chodzi z tą 7emką :?:
a ile bit to zależy od grafy a GeForce GTX 295 to raczej ma 64 :roll:
A i jak to jest z tą Vista ??? wyszła jakaś aktualizacja tego gdzie dopracowali niedociągnięcia ?

Adverion napisał:

wyszła jakaś aktualizacja tego gdzie dopracowali niedociągnięcia ?


tak windows 7 tyle że na razie beta, ale chodzi lepiej niż oficjalna vista xd
a 64 i 32bit to system operacyjny, o to się tu rozchodzi ;p
a ten geforce ma 448 bitów i 876mb pamięci bodajże tyle że to są jakby dwie karty graficzne w jednej, ma 2 rdzenie i niektórzy właśnie na allegro też to tak sumują.