Keeway F-act/focus 70ccm by siwy_f-act BRILIANT BLACK

ok to podpowiecie na jaki kolor pomalować kartery?? :stuck_out_tongue: ja bym się skłaniał nad pomarańczowym połyskiem :slight_smile:

A i jeszcze jedno jak ściągnąć łożyska z wału??

Ja proponuję czarny metalik albo mat :smiley:

siwy_fact napisał:

A i jeszcze jedno jak ściągnąć łożyska z wału??


Potrzebny jest specjalny ściągacz do łożysk, możesz podejść do jakiegoś mechanika samochodowego, powinien taki mieć i Ci zdejmie.
A co do koloru to właśnie pomarańczowy będzie bardzo ładnie wyglądał, zgra się z czarnym, to na Twoim miejscy bym pomalował tak:
karter prawy i lewy na ten pomarańcz, a dekiel przekładni na czarny, i jak chcesz to jakąś pomarańczową kopkę do tego i będzie wypas.

Lub zamiast pomarańczowego, z czarnym jeszcze będzie ładnie wyglądał czerwony, niebieski, żółty, i jak Ci się podoba to jeszcze zielony xD

czarny raczej nie bo tak monotonie by wyglądał, żółty też nie.

Przekładni nie pomaluje mam ładnie wypolerowane i polakierowane clarem proszkowym :smiley:

no chyba ze nie chcesz małować, to ja bym jak polerka przekładni jest, to bym proponował jakiś ciemniejszy kolor, żeby kartery od przekładni się bardziej odróżniały.

Daje kilka zdjęć prawie wypolerowanego karteru :slight_smile: znaczy się zrobionego portingu :smiley:



ladnie ci to wychodzi :]

No nieźle.
Z niczego robisz coś!

ładnie ci to idzie. Ale tak chciałbym się dowiedziec co to da robienie portingu.???

haha ale zabawny jestes … jeśli myslisz ze to porting … to zwykla polerka skrzyni korbowej dajaca szybsze przemiećszczanie się mieszanki a co za tym idzie polepszenie osiagow jeśli jest dobrze wykonana … a nie porting bo porting to bardzo trudny i skompikowany zabieg polegajacy na przerobce kanalow…tylko zebys nie polerowal tego na lustro bo zamiast polepszyc to pogorszysz osiagi …

nie na lustro nie będę polerował tak do papieru 1500

skąd wiesz że kanału wylotowego nie będę rozwiercał w stage6 racing??

nie wiem… ale to co.na razie zrobiles to na pewno nie jest porting … a rozwiercanie to tez nie do konca porting

może to i nie porting ale ja myśle że polepszy prace silnika :wink:

jeśli będzie to dobrze zrobione to tak … ja u siebie tez mam wypolerowana skrzynie korbowa

wiesz raczej sam rozwiercać kanałów dolotowych nie będę ponieważ nie mam sprzętu do tego :slight_smile:

Na tym chyba skończę :slight_smile:


kiedy cylinder ?

[ Dodano: 2008-11-24, 19:16 ]
silnik jest juz przygotowany :smiley: :smiley:

[ Dodano: 2008-11-24, 19:17 ]
tzn kartery

już mam prawie wszytko złożone nie mam tylko uszczelniaczy i one mnie trzymają przed całkowitym złożeniem. Wał w karterach i łożyska na miejscach. Kolega mi zamawia uszczelniacze tak że w przyszłym tygodniu powinienem mieć już uszczelniacze a cyll tak za 2 tyg :slight_smile:

Łożyska na jakie się zdecydowałem tylko na czas poliniego to NTN z luzem C4 stwierdziłem że nie bede inwestował w łożyska drogie bo to nie ma sensu i zaoszczędziłem 20zł :slight_smile:

I myślę że będę zakładał przednie lagi od Yamahy Neo’s

no no ciekawe jak to teraz będzie szło ;p

Daje aktualne zdjęcia silnika :))




heh no bardzo ładnie. A czy jak bym ja teraz sobie wyjal silnik z ramy i wyszyscil te kanaly to skuter by lepiej chodzil??? tzn, ze np szybciej jezdzil czy cosą