Kat.A1

Kowal… lecz się!..

Praktyka, tak jak Shakin podał, kosztuje 140zł, więc chyba koniec tematu.

A lub A1

162,- Cały egzamin
81,-Nie zgłoszenie się


22,-Za część teoretyczną
11,-Nie zgłoszenie się


92,- Nie zdanie teorii


140,-Za część praktyczną
70,-Nie zgłoszenie się

( na podstawie tabelki/ cennika Word Szczecin )

Siema. Odkopie trochę temat bo jest sprawa. Tak na dobrą sprawe , to opłaca się robic te a1 ? u mnie juz nie długo 16nastka i zastanawiam się …

To jak waszym zdaniem?

Jak masz zamiar śmigać te 2lata 125ką to moim zdaniem tak :stuck_out_tongue:

Shakin napisał:

Jak masz zamiar śmigać te 2lata 125ką to moim zdaniem tak :P

a nie lepiej to zrobić ***/50?.. nie wiem sam własnie.

Jak będziesz mial szczescie i cie nie zlapa to nie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ale przeglądy masz teraz obowiązkowe co rok, jak ktoś się przyczepi to…

A później jest łatwiej robic A ;p

kondzio94 napisał:

A później jest łatwiej robic A ;p


Jeszcze A2 ;[

No to zależy :stuck_out_tongue: Narazie nikt nic nie mówi :stuck_out_tongue:

Ja mam A1 według mnie się opłaca :slight_smile: lepiej śmigać niż skuterkiem i masz na pewno w tej szkole później jakieś zniżki na A i wtedy egzamin robisz za niecałe pół ceny no masz tylko 10 h jazdy i bez teorji zdajesz :slight_smile:

Troche odkopię temat :wink:

Ale przedzierając się w gąszczu ustaw dotarłem do rozporządzenia MI.

Tzn. sprawa tyczy się rozszerzenia kat. A1 do A (dla zainteresowanych) :stuck_out_tongue:

§ 25. […]
2. Egzamin państwowy obejmujący wyłącznie egzamin praktyczny przeprowadza się dla osoby ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdem w zakresię prawa jazdy kategorii: […]
2) A, B, C lub D, jeżeli posiada odpowiednio prawo jazdy kategorii A1, B1, C1 lub D1;



ZAŁ¡CZNIK Nr 3
§ 3. […]
2. W przypadku gdy osoba rozpoczyna szkolenie: […]
3) w zakresię kategorii A lub B prawa jazdy, to określona w ust. 1 pkt 2 liczba godzin zajęć praktycznych ulega zmniejszeniu o 10, jeżeli osoba posiada prawo jazdy odpowiednio kategorii A1 lub B1.


[center:156280a7ac][u:156280a7ac]źródło:ROZPORZ¡DZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów
(Dz. U. z dnia 31 października 2005 r.)[/u:156280a7ac][/center:156280a7ac]


Czyli łopatologicznie ;]
- macie A1 -> po kursię macie tylko egzamin praktyczny na A
- macie A1 -> nie jeździcie 20h tylko 10h na kursie
(tak jak wspomniał kolega wyżej)

Dlaczego dodałem? Bo różni ludzi pracują w WORD i w różnym stopniu znają prawo, na podstawie którego przystępujecie do egzaminu.
Gdyby ktoś Wam np. odmówił egzaminu, powołajcie się na ustawę :wink:


Pzdr i sorry za zabawę w archeologa :slight_smile:

Shakin napisał:

- macie A1 -> po kursię macie tylko egzamin praktyczny na A


Egzamin praktyczny jest tak czy inaczej czy mamy A1 czy nie egzamin zawsze jest ;p
w sumie tamto dotyczy tej drugiej części czyli jazdy i egzamin a co z teoriamiż
bo mi powiedzieli w ośrodku że jakbym zdał A1 to potem zdając A czy B na teorie na te 30h nie muszę chodzić, zaliczyć tylko wykład obsługa samochodu albo jak chce to inne przypomnieć sobie i od razu na plac potem. Tak chyba jest no nie? ;p

Generalnie tak, bo teoria na te 3 kat. jest ta sama

Shakin napisał:

teoria na te 3 kat. jest ta sama



Gdzie?! Jak?! U mnie teoria na B była inna, a na A inna i gdy część wspólna minęła, to potem były zagadnienia wyłącznie dla danej kategorii :)

Dywersant, dziwne ;p u mnie się dostaje karteczki na których jest 13 punktów z tematami teorii i między kategoriami A (i A1) a B (i B1) jest taka że na jednym jest obsługa motocykla a na drugim samochodu, i nieważne co zdajesz masz zaliczyć wszystkie wykłady z karteczki ja chodze to nieraz byłem z tymi co zdawali na B, na A, A1 itd.
przecież przepisy są takie same dla każdego uczestnika ruchu więc nie rozumiem czemu osoby zdające na A mają mieć inne wykłady i zagadnienia od tych co zdają na B xd
Może jest pare rzeczy które nie dotyczą motocykli lub odwrotnie, że są nieistotne dla puszkarzy ale to wychodzi “w praniu” przynajmniej u mnie, jak coś jest to koleś mówi “Ci co zdają na motorki” tatata ;p

A widzisz, a u mnie siędzisz na tym samym ;]

Na papierze z OSK i tak ci nikt tego nie sprawdźi

Tu nie chodzi o papier, ale o wiedzę :stuck_out_tongue: Większość wykładów była ta sama, ale kilka godzin było wyłącznie dla zdających A, gdzie mówiono nam nie tylko o przepisach, ale o suchej teorii, jak poruszać się na moto, kiedy czego używać, żeby się nie wypieprzyć, więc jednak to się przydaje :slight_smile:

P.S. ale długie zdanie xd

Dywersant napisał:

gdzie mówiono nam nie tylko o przepisach, ale o suchej teorii, jak poruszać się na moto, kiedy czego używać, żeby się nie wypieprzyć,


To u nas takie coś jest osobny wykład, dla zdających na A i A1 pod tytułem obsługa motocykla a dla zdających na B obsługa samochodu i mówią tam o technikach kierowania motocyklem, jak hamować, ruszać, jak w zakręty wchodzić, żeby uważać na studzienki lub pasy drogowe bo te też czasem bywają śliskie itd ;p widać mieliście to po prostu inaczej rozplanowane ^^

wgl te a1 jest takie posrane, na 125 pojemności prawko 1000zł !. maasakra …

kondzio94 napisał:

na 125 pojemności prawko 1000zł !



Ja dałem 100zł za A (bez egzaminu) :-D

A1 też w takiej cenie :P

=XawiD= napisał:


Ja dałem 100zł za A (bez egzaminu) :-D

A1 też w takiej cenie :P


na lewo chyba xD