Kat.A1

Witam, mam kilka pytań dotyczących kategorii a1
-kiedy mogę przystąpić do kursu(ile miesięcy przed 16-tką)
-ile mniej więcej taki kurs trwa
-po jakim czasie jest egzamin
-czy ośrodek musi posiadać sprzęt do a1 czy mogę mieć kurs np na 250-tce
-inne cenne wskazówki

wilkie dzieki

3 miesiące przed 16
kurs trwa tyle co normalna kat A

czyli ile bo nie mam pojęciaż

Myślę że w 5 miesięcy się wrobisz, w lipcu zaczynam kat A i B to powiedzieli mi że gdzieś ok listopada będę miał prawko.

kurde tak długo…To jak w lutym zaczne to się do wakacji nie wyrobie…
a może i.

Jakieś 3-4 miesiące, zależy też od egzaminatora.

Ale jak zaczynasz 3 miesiące przed to musisz czekać do 16 potem czekasz na egzamin i wlicz że kilka razy musisz podejść do egzaminu bo za pierwszym razem rzadko kto zdaje.

Około 3 miesięcy, to zależy od tego jak szybko wyjeździsz 30 godzin na mieście.

no to kolejne pytanie
czy realnie jeździ się te 30h pomieście, czy trochę się pojeździ i machną ręką,
taki kurs to około 1000zł kosztuje a jak egzaminy. Jeśli nie zdam jazdy to za ile najwcześniej mogę ją powtórzyć?
Słyszeliście coś o tym że przy zdawaniu ma być tylko 20min po mieście jazdy?

Zależy jaki instruktor, ale raczej realne 30 h.
Egzaminy są wliczone w koszt prawka, o ile dobrze pamiętam to 3 razy możesz poschodzić do teorii i praktyki.
Egzamin trwa do max 30 min.

Musisz wyjeździć te 30h po mieście, egzamin może trwać maksymalnie 45 minut

Marian napisał:

egzamin może trwać maksymalnie 45 minut

Minimum 45 minut!!

chyba max, ojciec robił kat E (naczepy) jeździł niecałe 35 min

Pytam, bo na B jest 45min a w Auto Świecie pisze coś o 25, muszę znaleźć ten artykuł i poczytać,dziękuję panowie, mogę mieć problem z biegami i jazdą po mieście, bo ja ze wsi jestem i aż takiego ruchu nie ma, ale trzeba się będzie podszkolić wkońcu od tego jest nauka jazdy
pozdro :slight_smile:

Jasiu226 napisał:

Marian napisał:

egzamin może trwać maksymalnie 45 minut

Minimum 45 minut!!



dupa, dupa, cycki :P

Egzamin praktyczny z jazdy po mieście trwa 25minut :P
30h jazdy, to także ćwiczenia na placu, więc większość pewnie tam spędzisz.
Cały kurs można odbyć w miesiąc, ale to już od profesjonalizmu OSK(ośrodka szkolenia kierowców) zależy.
U mnie kurs przykładowo 800zł kosztuje, ale z racji robienia 2. kategorii kosztuje 600zł.
Egzamin(WORD Siedlce) kosztuje:
-teoria 24zł
-praktyka 140zł

Powodzonka życzę :564:

kurde bo ja w wakacje tez robie A1 i bede w pl tylko na 1,5 miesiąca i zastanawiam się jak się wyrobic ;p

wrona, wiem że gdzieś w stolicy są organizowane wyjazdy na obozy, na których można zdybyć prawko w ekspresowym tępie, tylko adresu nie pamiętam :oops: :stuck_out_tongue:

a wiec przylanczam się do pytania … :stuck_out_tongue: w marcu zaczynam kursy … 18’koncze w czerwcu ale jest maly problem … z koncem czerwca wyjezdzam do szwecji na wakacje do pracy czy istnieje taka mozliwosc by “przypałzować” egzaminy ? może ktoś będzie wiedział

Kurs mozesz przerwać w każdym momencie, a to że go robiłeś w papierach pozostanie i możesz go potem dalej kontynuować. Po ukończeniu kursu możesz zdawać egzamin, kiedy będziesz chciał(np. za 2. tygodnie czy 2. lata). Przeszkolenie które przechodzisz obowiazuje do końca twojego życia, a to kiedy je wykorzystasz zależy tylko od ciebie.

Normalnie master prawa jestem :lol: :stuck_out_tongue:

Głupoty gadasz, zdanie teorii liczy się przez 6 miesięcy.