Kat.A1

ja wam powiem tak ja 13 lutego bede w hacie to podskocze tam do miejsca gdzie robią A1 i wam powiem i będziemy pewni

Patrico napisał:

Głupoty gadasz, zdanie teorii liczy się przez 6 miesięcy.



Ja pisałem o kursie. Czytaj, myśl i dopiero pisz ;-)

[code:1:dd3d94c0b5]Czas trwania jazdy w ruchu drogowym dla kategorii A i A1 wynosi 25 min.

W ruchu drogowym w zakresię prawa jazdy kategorii A lub A1 egzaminator ocenia wykonanie zadań egzaminacyjnych z innego pojazdu egzaminacyjnego, jadącego za osobą egzaminowaną, mając zapewnioną możliwość porozumiewania się z nią drogą radiową. Egzaminator przekazuje osobie egzaminowanej polecenia dotyczące kierunku jazdy lub wykonania określonego zadania egzaminacyjnego;
- polecenia te nie mogą być sprzeczne z obowiązującymi na drodze zasadami ruchu,
- nie mogą stwarzać zagrożenia jego bezpieczeństwa.

Podczas jazdy w ruchu drogowym egzaminator powinien podyktować wykonanie manewrów:
# wyprzedzania, omijania, wymijania dla kategorii A, A1 przy prędkości co najmniej 50 km/h,
# zmiany pasa ruchu i kierunku jazdy w lewo, prawo, oraz zawracania,
# od dnia 1 lipca 2003 r. hamowanie awaryjne.
- hamowanie wykonywane w sytuacjach awaryjnych - obowiązkowo w zakresię kategorii A i A1 prawa jazdy,
- w przypadku kategorii A i A1 prawa jazdy hamowanie awaryjne musi być wykonane przy prędkości minimum 50 km/h przy użyciu przedniego i tylnego hamulca motocykla,
- manewr może być wykonany na placu manewrowym ośrodka egzaminowania.[/code:1:dd3d94c0b5]

Znalazłem takie coś, może komuś się przyda.

a więc mam jeszcze takie pytanko. Gdzie mogę zakupić lub ściągnąć z neta płytke gdzie mam aktualne pytania na a1, jest ich ponad 400. Za wszelkie informacje będe wdzięczny;)

Co do poprzednich portów to ja powiem tak, idźcie tam gdzie chcecie zdawać i się zapytajcie. Bo cos mi się zdaje że teoria może się mijać z praktyka. Co do tych pytań to zobacz na sarbo.pl

A ja mam urodziny w marcu, to 3 miesiące wcześniej mimo zimy mogę zacząć?



PS Przenoszę do motocykle/ogólne, bo to tyczy się 125ccm+ więc motocykle już, a nie skutery

Tu znajdziesz aktualne tesy http://www.grupaimage.pl/ w lewej kolumnie. :wink:

excent, nie możesz, na wiosnę zaczynają się testy. Zawsze wstrzymują egzaminy na zimę. Znaczy teorie możesz zdać, ale z praktyką będziesz musiał poczekać.

Patrico, on o kursię mówił :slight_smile:

excent, możesz zacząc kurs 3. miechy przed urodzinami :wink:

U mnie egzaminy zaczynają się od 15. marca, więc luzik :sunglasses:

Wstrzymanie egzaminów na kat. A

W związku z zaistniałymi warunkami atmosferycznymi uniemożliwiającymi bezpieczne przeprowadzenie egzaminu praktycznego na prawo jazdy kategorii „A”, zostały one wstrzymane na okres od 05.01.2009r. do 20.01.2009r.



Na stronie Wrocławskiego WORD-u

Styczeń, lol :slight_smile:
w tym roku mogę zacząć

Mam jeszcze takie pytanie, jest powiedziane, że muszę mieć motocykl do 15KM taką Co mi grozi jeśli będę jechał np na enduro mocniejszym a mnie zatrzymają? pozdrawiam

Grozi ci mandat 500zł za brak uprawnień i laweta, do tego jeszcze opłata za parking policyjny i ew. sprawa w sądzie, jakbyś odmówił przyjęcia mandatu.

Za to że będzie powyżej 15KM ?
Toszto bezsens :confused: 125ccm w 4T mają tyle :expressionless:

Jaki niby bezsens ?
Wg prawa skuterem tez masz jezdzic 45 km/h a moze w calym sowim zyciu spotkalem z 15 takich jezdzcow.
na a1 mozesz smigac 125 ktora nie przekracza 15 km i bodajze 90km/h.
ale to tylko teoria.

@excent-czasami nadgorliwosc nie poplaca. jak się przenosi temat to się nie zostawia odnosnika w poprzednim dziale bo się aby syf robi.

Ogólnie na A1 motocykl musi mieć 11kW czyli 15KM i to tyle, nie ma ograniczenia prędkości.

Co do mocniejszego motorka o poj 125 to owszem jak Cię Policja zatrzyma to mandat za brak uprawień 300zł bo uprawnienia na motocykl jakby nie było masz czyli A1.

Zazwyczaj Policja jednak nie zwraca uwagi na moc tylko na poj i czy ma się uprawnienia.

A1 - 125ccm 11kW a zapier… może i 300km/h

Mocy nikt Wam nie sprawdźi. Jak macie A1 to najwyżej za przekroczenie prędkości mandat dostaniecie, co biorąc pod uwagę gorliwość policji w kwestii kontroli jednośladów (5 lat jeżdże i jedną kontrolą miałem… zresztą nie prędkości tylko tak, ogólnie) jest mało prawdopodobne, że Was w ogole zatrzymają.

Wystarczy jeździć normalnie, nie wariować, nie dawać na gume na głównej ulicy we wsi i będzie git.

Regis dobrze prawi.
Ja też za 20 tys km na moto miałem 1 kontrole i to tylko dlatego, że moto o 3 w nocy wygląda podejrzanie.
Wystarczy jeździć jak ludz a nie jak dzikus i nawet jak ktoś bez prawka śmiga czego bardzo nie polecam to nic mu nie grozi. Osobiście znam ludzi którzy kilka lat smigają bez A a mają już 2,3 moto :wink: Fakt mają dużo szczęścia, ale się nie wychylają.

Wszystko jest dla ludzi :564:

Może temat jest stary … ale pasuje :slight_smile:

Powiedzmy, że mam już A1…
Chcę zacząć zdawać na A - jakie mam “przywileje” ?
Czego nie będę musiał robić ? O ile taniej ?
I inne takie :slight_smile:

Z góry dzięki

Póki co możesz robić rozszerzenie kategorii

Z OSK pewnie idzie się jakoś dogadać, ale niby z 10h musisz wyjeździć :stuck_out_tongue:

A w WORD to tylko praktyka, także taniej o kurs teoretyczny :wink:

Z forum o prawku na którym pytałem o to samo xD

Przechodząc z A1 na A masz po prostu trochę ulgowy kurs i egzamin. Na kursię nie ma obowiązkowej teorii, a minimalna liczba godzin jazdy jest zmniejszona do 10 (no i też oprócz tego istnieje pewnie jakaś możliwość dogadania się z OSK). Na egzaminie również nie ma teorii.