Husqvarna SMS 125

Yyyy… wahacz pękł ?!

A tak w ogóle to moto jest czyste :slight_smile: A łańcuch skatowany (słaby jakiś :P)

Prawy wygląda dobrze, ale lewy jakby rozjebany :stuck_out_tongue:

Rudy, pisze przecież że napinacz.

Napinacz zrobił pierdut i łańcuch ściągnął koło do siebie

Ale aż tyle? :shock: Chyba łańcuch musiał być już na maxa naciągnięty.

Pfie … kiczowata huska :smiley:

Szympa napisał:

Rudy, pisze przecież że napinacz.


No ale myślałem, że to jest połączone ale jednak tam jest taki rowek

Właśnie był łańcuch już tak że na pograniczu dociągnięcia go sądzę że za słabo skręciłem koło i tak się stało.

biedna huska :(… Daj mi ją :D!

ty kupiłes to nowe jeżeli dobrze pamiętam
GWARANCJA !! niech serwisant przyjeżdża zabiera sprzęt albo robi na miejscu

ale skoro on źle dokręcił to koło, z tego co czytałem, to nei wiem czy mu uznają…

Napinacz cały to tylko zaślepka wahacza pękła. Wyprostuję i dam do pospawania. Na nowy sezon szykuję się odblokowany wydeszek, nowy tłok bo już trza nowy wolę dmuchać na zimne bo trochę w terenie wylatałem i śmigać następny sezon bez niespodzianek.

Swoją drogą zjebany mechanizm napinacza, że tak szybko puścił :wink:

Czekaj czekaj ! To ile ty już KM nawinąłeś chcesz się zmienić ?! O_O

niecałe 5K, też się zdziwiłem oO :smiley:

Ja nie Rudy że będę czekał aż błogosławiony sworzeń będzie prosił o wymianę. Pierścienie dzwoniąc jak w kościele będą chciały wylecieć wydechem i obijający się tłok o cylinder aż wyląduje mi w dupie. Lepiej szybciej wymienić niż mieć powyższy scenariusz. 5tys km drogami i sporo w terenie.

przecież kurwa , jak byś go nie katował to 10 tys śmiało na tłoku zrobisz , pod warunkiem że pilnujesz temperatury

Ja mówię o katowaniu? Musze wymieniać tarcze sprzęgła jak Kolega od RS? Wiece że w KTM exc 125 poszły by już przy tym przebiegu 3 tłoki z org?. Zacznijcie robić sprzętu puki jeżdżą zamiast naprawiać skutki drobnych napraw ja podziękuję za org cyl husqvarny 2700zł płacić. Taka zasada jest. Jeżeli zamierzacie tak myśleć 10 tys luzem to kupcie sobie WSK-ki i tym tyle będziecie robić. Zresztą nie liczy się zużycie pierścienia, tłoka ale także zmęczenia materiału które przy takiego typu maszynach jest bardzo częste. Morał z tego taki jak nie stać kogoś na serwisowanie 125cc 2t niech kupi 125cc 4t lub też 250cc 4t.

Przemas92, źle trze przeczytałeś , to miało być na zasadzie , nawet jak byś go katował to 10 k przejedziesz lekko i wtedy se możesz wymieniać tłok . i nikt ci nie każe kupować nowego cylka , przecież można zrobić szlif , chyba że masz alu

Moja rsa ma 20k i kur*wa zajebiscie chodzi. Komprecha 9,5.

Każde moto 125cc powyżej 90 któregoś roku ma nicasil. Kolejna sprawa taki z ciebie mechanik że każdy silnik ma przybliżona wartość motogodzin przy których powinien przejść remont. Zresztą wiem jakie mam moto ma 6 okien płuczących i 1 przepłukujące i są bardzo cienkie słupki między nimi i trzeba pilnować tłoka żeby pierścień za bardzo się nie zużył bo jak tak się stanie to zamek pierścienia złapie krawędź okna i albo nowy nicasil albo tuleja.