Focus - MINARELLI 50ccm by Mafioz

ja mam wzmak idelany doa ciebie po niskej cenie jak zainteresowany to wal na gg :lol:

oto ten głośnik:
1
2
rozmiar to 6x9" dość duży
Na tym starym słabym wzmacniaczu taki bas jest nijaki a jak jest mocny to trzeszczy, mam nadzieje że to wina tego lipnego wzmacniacza bo głośnik wygląda na porządny, w końcu JBL, a wzmacniacz oryginalnie zasilał małe głośniczki po 3W xD

głosniki wporzod dobry wzmak i będzie super grało :wink:

fajny skut trochę możesz opt poprawić

W następnym tygodniu powinien przyjść do mnie odblokowany moduł cdi, z allegro za 65zł, ludzie mają i mówią że działa i jest ok więc czekam teraz, już zamówiłem we wtorek, potem już tylko regulacja i skuter na razie zostawiam i nic z nim nie robie, tylko jeżdżę bo są szansę że na wakacje jakoś będzie mała zmiana moto więc do tego na razie nie dokładam.

możesz dać linka do tego modułu??

http://allegro.pl/item622856447_modul_zaplonowy_racing_typowo_sportowy.html
trzymaj.
gościu na poprzedniej aukcji na której kupiłem sprzedał tych modułów 19!!
myślę że będzie taka tańsza alternatywa tego naraku byle by był odblokowany i działał.
na aukcji piszę że przed wysyłką testują wiec powinno być ok.

to jak będziesz go miał to zdaj relacje jak się sprawuje :slight_smile:

no to tak, moduł dziś do mnie dotarł, z założeniem żadnych problemów, wszystko pasuje jak trzeba, po założeniu skuter pali normalnie, z 1 kopa.
to teraz czas na jazdę, ale co tu dużo gadać…
Skuter osiąga o wiele większe obroty, czuć to od razu, bardzo wyraźnie czuć również różnicę w przyspieszeniu, przyśpiesza dużo szybciej, ogólnie jestem bardzo zadowolony, moduł działa jak trzeba, jest odblokowany co czuć zaraz po ruszeniu, jak na 65zł to jestem mega zadowolony, w sumie to nie wiem czym może się on różnić od tego modułu naraku za 200zł…

naprawdę polecam i moduł i użytkownika który je sprzedaje.

Ciekawe czym się Naraku różni…

Zamówiłem cewkę naraku…
wsadziłem centralkę polini +15 rolki 4g
dziś v-max zmierzony gps’em i wyszło realne 85kmh po równiutkiej drodze w lekkim wiatrem w twarz.
Ale zobaczymy na nowej cewce z fajką itd we wtorek powinno być już u mnie.
I zmieńię ślizgi na wariatorze bo dziwnie się zachowuje jeszcze i spróbuje cięższe rolki dać bo te 4g za lekkie są bo przy 70kmh licznikowych (realne około 55/60) traci moc i bardzo powoli przyśpiesza do maxa mimo że obroty ma bardzo wysokie.

Mafioz napisał:


dziś v-max zmierzony gps'em i wyszło realne 85kmh po równiutkiej drodze w lekkim wiatrem w twarz.



Coś masz chyba nie tak bo ja na słabszym cylindrze i nie pełnym tuningu wyciągałem relane wg GPS'u 89km/h

no tak, coś mam na pewno nie tak to wiem od dawna dlatego cewkę kupiłem bo iskra słaba a zmiana świecy nie pomaga.
Możliwe że przez iskrę słabo no i oczywiście rolki za lekkie ale jak wsadzę cięższe to powstają muły między 30 a 50kmh
Nawet jak wsadzę rolki 7g to do 35 leci elegancko potem nagle taki mega muł.
Jutro ślizgi zmieńię i może to przez nie też coś.
A regulacja gaźnika bardzo nie pomaga. dysza 90 i seria filtr v-max się nie zmienia zbytnio. i ogólnie v-max się zbytnio nie zmienia od regulacji gaźnika.

dobra więc tak, cewka doszła już dawno, założyłem i skuter inaczej chodzi na wysokich obrotach, dziś wsadziłem też świecę denso (zalecaną w instrukcji) i się na początku wkurzyłem bo o ile na świecy ngk skuter jeździł i było ok to na denso się zalewał, ledwo ruszyłem i już iskrę gubi, a na ngk było ok.
więc obniżyłem iglice, dałem sporo więcej powietrza i po prostu teraz jest rakieta.
już skuter tak nie kopci, co jak co ale ma też duużo więcej mocy na starcie nieźle go wyrywa.
Nawet na nowej świecy NGK tak go nie rwało od startu, jakoś na świecach ngk mniej mocy miećwa skuter nie wiem dlaczego.
I chyba problemy z regulacją gaźnika i wielkie zapotrzebowanie na duże dysze i mało powietrza było spowodowane chyba właśnie tą świecą, teraz jest denso i jest lux.

No i doszedłem do wniosku po konsultacjach tu na forum w pewnym temacie że mam zbloczone przełożenia i w planach mam w wakacje jakoś kupno przełożeń wtórnych polini.

Mafioz, Hah mój temacik z przełożeniami :)) ja też na dniach gaźnik i przełożenia :))

no proste :smiley: daj znać jak już kupisz :stuck_out_tongue:
No i na dzień dzisiejszy (ze względu że stawiam na mechanike niż optykę) pieniądze zbieram na te przełożenia, opona i cała reszta na razie out a niestety jak na razie z kasą krucho ;/
Jak tylko coś jest wolnego to leci w skuter, paliwo, olej który musiałem kupić ostatnio i znów 30pare zł out (mobil półsyntetyczny)

Mafioz, olej kupuj orlen platinum kosztuje 19 zł a jest to sama półka :)) ja miałem te 2 oleje i rożnicy nie odczułema nawet kilka km zrobiłem na mixolu nie duzo aby do miasta dojechać i nic się nie stało skuterkowi :slight_smile:

miałęm jakiegoś orlena ostatnio i różnił się znacznie od mobil’a.
Był znacznie jaśniejszy, mobil bardziej czerwony taki a orlen taki blady był jakiś tylko nie wiem czy to platinum czy jaki był xD

Mafioz, może semisynthetic :smiley: :)) ja to na orlenach jeżdże teraz na inne oleje mnie nie stać :smiley: :slight_smile:

Na mechanike widac dałeś sporo grosza :smiley:
i pewnie się opłaciło :smiley:
9/10 za to ze jeszcze nie ma kiery BMX :PPP