Focus - MINARELLI 50ccm by Mafioz

kamilo1993, masz dziwne kryteria ^^
Nie każdemu się kiera podoba BMX i nie wszędzie pasuje…

ja w sumie bym mógł zrobić kiere bmx tylko jest w tym problem że:
Jakbym robił to kiere bmx nisko, bo wysoko wygląda jak żyrafa.
jakby była kiera bmx niska to by zapewne była sporo niżej niż seryjna kierownica a niestety przy moim wzroście (180cm) jak jade skuterem to kolana mam zaraz pod kierownicą więc jakbym jeszcze kiere miał niżej niż teraz to bym pewnie nie mial gdzie dać kolan.
Niech się ktoś wypowie na ten temat czy kiera w focusię bardzo się obniża itp bo nie chce jeździć siędząc na miejscu pasażera a druga sprawa to to że bym nie miał licznika bo rowerowy za bardzo mi nie pasi a jakiś lepsiejszy już trochę kosztuje.



sam zobacz ta akurat jest keewayowska ale wygląda fajnie

Kiere od fact nkd mozesz kupić a jeśli chodzi o licznik to tez od fact nkd poszukaj ;] powinny byc części zamienne :wink:

Mafioz, ja mam 185 cm wzrostu i na kierze bmx dało się jezdzić ;d tylko w 2 osoby bylo nie bardzo “kiłejem” jechac ;d od f-ndk mozesz kupić tylko ze one w seri majo kiere jak w quadach tako wysoko a jakbys dokupil tnt a reszte od f-ndk byłoby git fasola

ReKoRd napisał:

git fasola


Jebłem xD

Jak chcesz DH to bierz kiere i adapter TNT, a licznik z NKD'a, tak jak pisał ReKoRd ;-)

dziś zostały przeprowadzone próby małowania plastiku żeby zobaczyć jak to mi wyjdzie, oczywiście spray’em, oto efekt po malowaniu bez podkładu, powierzchnia przygotowana “na szybko” bez lakieru bezbarwnego i polerowania lakieru:
http://bikepics.com/pictures/1709209/
Więc możliwe że kilka plastików pomaluje w niedługim czasie jak zaopatrzę się w spray, bezbarwny i jakąś pastę to nabłyszczania lekkościerną.
W next tygodniu będę również małował amortyzator gdyż dziś na próbę pomalowałem seryjną sprężynę centralną żeby zobaczyć czy farba nie będzie się kruszyć i jak na razie jest ok.
http://bikepics.com/pictures/1709395/
Żółta sprężyna seryjna od keeway focus (oryginalnie bez koloru) przejechana papierem ściernym i pomalowana jedną warstwą lakieru zółtego.
Ta biała to sprężyna polini +7% oryginalnie małowana, uważam że nieźle wyszło :stuck_out_tongue:

W planach mam pomalowanie karterów na czarno, przekładni też możliwe że na żółto i pare drobiazgów na żółto.

[ Dodano: 26-06-2009, 21:07 ]
ps na sprężynie centralnej lakier się w ogóle nie kruszy ani nic się z nim nie dzieje nawet jak się sprężynę maksymalnie ściśnie dlatego będe nim małował amor :stuck_out_tongue:

Nie papraj tego skutera spreyem, zostaw serie małowanie

nie chce małować wszystkich plastików xD
na razie parę elementów głównie kartery i kilka pierdółek przy czym prawie żadnego plastiku.
To co pomalowałem już czekam aż porządnie wyschnie i spróbuje to ładnie dopieścić, jak uda mi się uzyskać jakiś ładny efekt to pomyśle o reszcie a jak brzydko wyjdzie to najwyżej pomyślę o oddaniu plastików do lakiernika ale to się zobaczy bo może też zostawię to jak jest i nie bd ruszał.

Jeśli chcesz ten skuter dać na taki żółty jak ten plastik to daruj sobie. Oryginalny ładniejszy :slight_smile:

ładnie to wyszło, a jaki to był sprej i za ile?

nie nie i jeszcze raz nie, jakbym już małował to nie na taki żółty chociaż w realu kolor jest bardziej intensywny i ładniejszy niż na focie ;/
Malowałbym na czarny + pare elementów żółtych.

A spray za 17.48 z castoramy firmy dupli-colour.

Mafioz napisał:

Malowałbym na czarny + pare elementów żółtych.


Łeee... Nie maluj tak. Taka osa wyjdzie :-P
Daj zamiast żółtego różowy :-D Taka stunt suka :-D

mi tam się podoba i wcale nie osa xD
nie mów że nie ładna taka kolorystyka, spójrz tu np.
http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Yamaha/Aerox,50/15131
Mi się baardzo podoba.
a żółty zawsze można zmienić na inny :stuck_out_tongue:
w każdym razie na 100% wiem tylko że:
Amor będzie żółty, mocowanie wydechu.
A jak nie żółty to zamiast żółtego zastanawiałbym się jeszcze tylko nad jakimś ładnym odcieniu niebieskiego, skutera czarnego z niebieskimi akcentami jeszcze nie widziałem więc byłby oryginalny ale amor i tak byłby żółty bo mi się tak podoba xD

Ale to jest Aerox. On wygląda bosko we wszystkich barwach :stuck_out_tongue:

Ja bym pomalował na czarny mat cały a tunel na różowo bo pink not gey :smiley:

Moim zdaniem będzie fajnie :stuck_out_tongue: Był już tu wystawiony f-act w takich barwach w giełdzie, o ile się nie myle :smiley: i wyglądał zacnie ;]]

Połączenie black-yellow jest prawie boskie :stuck_out_tongue:

no, wkońcu ktoś mnie popiera :stuck_out_tongue:
Aerox no tak, on w ogole jest boski, ale też focusa można nieźle odpicować.
jakbym małował plastiki to już mam nawet plany na mały custom więc były by zmiany optyczne i bym go już chciał odpicować i wgl, w wakacje mam zamiar go skończyć, jakieś nadkole, lusterko, manetki przełożenia. ogólnie wszystko co najważniejsze i potem jakieś drobnostki i pierdółki najwyżej i ewentualne poprawki.
No i nie wiem jak z tym malowaniem jeszcze będzie :stuck_out_tongue:

A rożowy odpada, niby taki fazowy i na lansy było by by ale jednak wole nie xD
Ogólnie to czarno-żółty albo czarno-niebieski tylko to mnie interesuje, kiedyś chciałem jeszcze niebiesko-biały ale tego sporo jest i ogólnie sporo skuterów po tunie jest xxx-biało pomalowane więc odpada ;p

No dobra Mafioz, po obejrzeniu zdjęć mogę stwierdzić że będzie fajnie,
A te przełożenia kupujesz wtórne i pierwotne?