Focus - MINARELLI 50ccm by Mafioz

Witam, Oto mój przyjaciel Keeway focus z 2006 roku 70ccm :smiley: Tuning [center:e333c41ad4]…::Mechanika::…[/center:e333c41ad4] - Cylinder: Malossi SPORT 70 - Wał: BGM Evolution - Łożyska: BGM METAL - Wydech : Laser X-PRO - Wariator: Malossi Multivar 2000 - Przełożenia: Wtórne POLINI - Sprzęgło: Motoforce Racing PRO (Malossi like) - Dzwon: Stage6 Wing Cooler - Gaźnik: Dell’orto 17.5mm - Zawor membranowy: Hebo - Ssanie: ręczne z link± Polini - Przeciwtalerz: Malossi MHR - Dysza: 110 - Rolki: 6.1g - Sprężyna dociskowa: Hebo +90 - Sprężynki sprzęgła: Czerwone Stage6 - Pasek: Polini Kevlar - Filtr powietrza: Metrakit g±bkowy - Odblokowany moduł CDI [center:e333c41ad4]…::Optyka::…[/center:e333c41ad4] - Niebieskie podświetlanie liczników - Wydech xD - Diodowe postojówki - chwytak powietrza - Rejestracja na przekładni - Wywalone tylne błotniki i seryjne kierunkowskazy - Wywalony przedni błotnik - Kierunkowskazy Revo - Biała siatka we wlotach - Polerka pokrywy od płynu hamulcowego [center:e333c41ad4]…::Malowanie::…[/center:e333c41ad4] - amortyzator - Kartery - kapa przekładni - Felgi - Mocowanie wydechu [center:e333c41ad4]…::Polerki::…[/center:e333c41ad4] - Gaźnika (w środku) - Zaworu hebo Fotki

Fotki nie działają :-x

Mój błąd, już poprawiłem, dziala, ale fotek dodam więcej jutro jak już tłumik będzie zamontowany :mrgreen:

Focus z wyglądu seria, proponuje Ci w tych małych wlocikach nad lampę , czasza jest ciemna i jasna siatka będzie pasowałdo skutera. zrobiłem tak koledze w focusię . Ogólnie fajnie wygląda

optykę to zrobić potem, ewentualnie kupie siatkę przy okazji, teraz muszę kupić preparat do nasączania filtrów powietrza i jakieś lżejsze rolki myśle ze 4g bo na 4.5 g z tym wydechem ma muła od 30 do 50 potem rwie, na cięższych jest jeszcze gorzej więc zostają lżejsze ;p Edit: Filtr był masakryczne zabrudzony,było tam trochę piasku (boje się czy się ten piasek do cylindra nie dostać :frowning: ) v-max to tylko 80 :cry: na lekkich rolkach (4gram) nie ma mu??w, tylko na starcie ale dlatego że sprężynki sprzęgła seryjne. Filtr wyczyściłem, nasączyżem po 16 zamontuje i sprawdził czy to dlatego v-max był taki cienki

Jak masz seryjny wariator to nic dziwnego ze leci ci tylko 80 i to pewnie jescze licznikowe xD :stuck_out_tongue:

No seryjny, ale wypustka stoczona.
Teraz z czystym filtrem wychodzi ponad 80 wskazłwka, no niestety licznikowe ;p
pod górkę też 80 ciągnie a na prostej 85.
Skoro mówisz że przez wario to ewentualnie mogę przymierzyć od kumpla HEBO NG
przeciwtalerz też będzie trzeba wymienić, bo kumpel ma seryjny ;p

Ew. mozesz skrocic tuleje o 2mm ale będziesz mial lekkiego mula na starcie Ale za to v-max się polepszy znaczaco

teraz na v-max mi nie zależy bo mam problem że teraz na tych rolkach 4g znowu ma muła od 25 do 40, spada z obrotów i przyśpiesza baaaaardzo powoli, nie wiem co to, zamówiłem rolki 3.5 i pasek kevlarowy i zobaczł czy coś da.

hmm a moze przelozenie trzeba zmienić:D

Nie przelozenia to do racinga a nie sporta :stuck_out_tongue: Na 100% wario blokuje, moj kolega mial s6 pro sport i więcej niz 70 realne na seryjnym wariu bez skroconej tuleji nie dalo się wycisnąc

jeżeli tylko uda mi się wyregulował skuter żeby nie miał dołka między 20 a 40kmh to pewnie i skręcą tą tulejkę będzie miał muła ale ja będe miał sprzęgło sportowe więc będzie fajnie ;p a że tulejki mam 2 to mogę skracał i się nie bać że będzie jeszcze gorzej ;p

Powiem tak części sa jakie sa ale daj do jakiegos lepszego seriwsu niech wyreguluja lepiej zaplacic więcej i mieć lepszy skuter. Jak wyregulujesz to zabierz się za opuczke lekka nie muwie ze full ale jakieś lusterko tylnia lampa nadkole ryfle itd ;] i powiniem Dobrze wyglądac ;] :wink:

Właśnie zamówiłem Wariator malossi multivar 2000, i rolki 4.7 bo zestawu regulacyjnego nie mieli niestety, ale mam sklep niedaleko to mogę kupić inne jak będzie źle ;D Kupiłem też 2 diodowe postojówki, w 1 są 4 mały diody świecące bardzo mocnym idealnie białym światłem, w nocy nawet na ziemi widać jak świecą :-> Niedługo chce zamówił też żarówki xenon Type z mielocha te po 32zł jedna.

Przydałoby się zmienić coś z wyglądu bo teraz to prawie seria :confused: Ruszyło tam coś z pracami :?:

Obecnie to próbuje jakoś to wyregulować, gaźnik już jest prawie ok, tylko zalałem jakieś syfne paliwo i teraz zlałem i zaleje nowego jutro. Do tego jak wracałem z Mnikowa w sobotę jadąc sobie 80 to nagle skuter jakby się rama złamała i skuter prawie siadł na ziemi, zablokowało tylne koło więc pisk opon zostawiłem, zepchnąłem na chodnik i okazało się że amortyzator się odkręcił, tam w środku że teraz mam sprężynę osobno, na szczęście nikt za mną nie jechał bo bym mógł być z deka połamany. Jutro jadę do mechanika żeby mi to złożył bo ja nie dam rady za bardzo, bo ciężko to ścisnąć i przy okazji założę do sprzęgła czerwone sprężynki sprzęgła HEBO Zamontowałem sprężynę centralną +60 Hebo i teraz kombinuje żeby dać odpowiednie rolki, teraz mam 4.7 ale niestety chyba nie przekłada mocy na koło bo wolno przyśpiesza. Edit: i w następnym miesiącu prawdopodobnie będę zamawiał zawór membranowy Hebo ten za 100zł bo seryjny coś walnięty jest. Po tym zaworze jakoś próbuję to wyregulować i jak mi się uda i będzie dobrze ruszał bez sprzęgła to tyle z mechaniki będzie. Zapomniałem, z optyki to odkleiłem wszystkie seryjne naklejki całe te focus itd i ponaklejałem małossi, teraz według mnie wygląda dużo ładniej, ale nie mam fotek jeszcze.

Ciekawy Keewayek :smiley: ps ta przygoda z amorkiem :smiley: w dyche :wink:

No ja to się dziwie jakim cudem to się samo odkręciło ale cóż ;p mam widać pecha a co co teraz napisze to potwierdza ;p kupiłem używane sprężynki sprzęgła Hebo czerwone, pojechałem do mechanika odkręcił, weszły dziwnie lekko, skręcając zerwał gwint na nakrętce od dzwonu, skręcił inną ankrętką byle bym do domu zajechał, okazalo się że sprężynki jakieś lipne bo skuter obroty niskie, prawie gaż?nie a sprzęgło lekko łapie xD Na środę będę miał nowiutkie sprężynki czerwone Hebo, i tą nakrętkę od dzwonu, wszystko skręcę i zaczynam regulacje bo zanim sprężynki wsadziłem to zdążyłem zamontować zawór membranowy, także regulacja gaźnika i kombinacja z ogólną regulacją bo mało mocy skuter ma.

ja bym zdjoł ten kufer :smiley: a poza tym to wszystko git :mrgreen:

gmax napisał:

ja bym zdjoł ten kufer

hmm... Kufer to już od kilku miesięcy zdjęty, najaktualniejsze fotki są na końcu, czyli na 2 stronie już lub samym dole 1 strony ;p.