Focus - MINARELLI 50ccm by Mafioz

Heh, dzwon warty tyle co sprzęgło :stuck_out_tongue: Wg mnie za dobry dzwon na tego RMS’a… Tak, RMS… Bo RMS i Motoforce to to samo :stuck_out_tongue: Ale jak szaleć to szaleć. Pozdrawiam! :smiley:

tak, wiem że to to samo, ale rms na SD kosztuje 190zł, nie wiem może dlatego że do SYM’a. dzwon będzie może na przyszłość, znajomi mają to sprzęgło i polecają a 250zł na samo sprzęgło nie mam, a do malossi sporta czyli średniej klasy sport rms wystarczy według mnie a przynajmniej dzwon będzie porządny jakby jakieś lepsze sprzęgło zawitało czy coś, nie będe musiał go przynajmniej zmieniać :stuck_out_tongue:

jasiu rms ma części duzo gorszej jakosci niz motoforce czy top racing wiec nie mow jak nie wiesz, wiem bo porównywalem :stuck_out_tongue: Na tym sprzegle na pewno będzie o wiele lepiej jezdził niz na seryjnym no ale dzwon mogles kupić tanszy :stuck_out_tongue:

już i tak za późno, zresztą na SD nie ma jakoś innego dzwonu wartego uwagi.
najwyżej będzie na zapas, lepiej kupić jedną część dobrą a inną gorszą niż 2 gorsze :stuck_out_tongue:
Na magazynie nie mają dzwonu, muszę czekać na dostawę która według pracowników ma być jutro, to może w tym tyg już będzie u mnie sprzęgło :smiley:

Edit:
właśnie przerobiłem boczną stopkę, teraz już się nie składa sama, wcześniej jak tylko trafiła kontakt z ziemią to się składała sama i było beznadziejnie :stuck_out_tongue:

Edit2:

Dziś miałęm ognisko ze znajomymi, przyjechał ziomek aeroxem i miał w nim jakieś sprzęgło, dzwon stage6 wariator, pasek i yasuni R i na przyśpieszenie szliśmy równo, ale już na v-max go brałem bez problemu :stuck_out_tongue: Jak na chinola to chyba nie najgorzeją pomijając fakt że ja trochę więcej ważę niż ten kierowca na tamtym roxie :stuck_out_tongue:

Edit3:
Dalej czekam na tą paczke do dzwonu na magazynie nie mają.
W międzyczasię zrobiłem polerkę gaźnika od wewnątrz, wprawdzie nie jest to lustro i jakaś wypas polerka, ale najważniejsze że zrównałęm wszystkie nierówności w środku, oryginalnie gaźnik był trochę chropowaty, teraz jest gładki:
http://bikepics.com/pictures/1625613/

Jutro jeszcze postaram się zrobić polerkę zaworu hebo bo on strasznie pofałdowany jest, tu i tam jakieś nadlewki ma itd.

gadacie rms i MF to shit i wgl … a to nie do konca prawda … części MF na przyklad to bardzo dobre partsy …

Skończyłem dziś właśnie “polerkę” zaworu membranowego.
Robiłem ręcznie, dużo tam zakamarków i wgl słabe wykonanie ma ten zawór więc polerka nie była zbyt dokładna bo wiadomo jak to ręcznie więc nawet zdjęć nie robiłem, a zawór został praktycznie tylko wygładzony i zniwelowane wszelkie nierówności.
Jutro mam zamiar wsiąść się za polerkę pokrywki od płynu hamulcowego, ale to już się bardziej postaram, jak zrobię to dodam fotki ^^

Edit:
Polerka skończona, nie miałęm pasty polerskiej ani nawet filca, jechałem samymi papierami, i chyba więcej już się wycisnąć nie da, oto efekt:
http://bikepics.com/pictures/1627271/

Ładnie Ci wyszła ta pokrywka :wink: Ale przeleć jeszcze pastą to będzie kozak :mrgreen:

No kiedyś może się przeleci pastą :stuck_out_tongue:
Dziś po raz kolejny dzwoniłem do obsługi skuterdoktor aby zapytać co z tą cholerną wysyłką.
Wcześniej mówiono że nie ma tylko dzwonu dziś dowiedziałem się że dzwon jutro ma być, ale nie ma sprzęgła motoforce :shock:
A skoro nie ma sprzęgła motoforce i nie będe czekał na nie nie wiadomo ile to jutro POWINNI wysłać mi sprzędło naraku i spuścić trochę cenę.
http://skuterdoktor.pl/product_info.php?products_id=4760
Co myślicie o tym sprzęgle? da rade? lepsze będzie niż motoforce?

Myślę, że będzie lepsze od Motorforce’a :wink: Więc jak masz jeszcze możliwość to bierz :stuck_out_tongue:

Ja myślę ze będzie gorsze, po pierwsze to nie ma regulacji naciągu sprężynek no i na pewno jakość tez jest gorsza od motoforce. Osobiście nie kupił bym tego naraku. Zapytaj się czy maja na stanie motoforce racing pro jest na bazie malossi delty no ale drozsze tez jest odrobine od mf evo.

właśnie zadzwoniłem, no i mają ostatnią sztukę i wyślą to motoforce racing pro. jak dzwoniłem to wystawiali właśnie fakturę i dziś wyślą paczuszkę i jutro będzie ^^

Paczka doszła:
http://bikepics.com/pictures/1629042/

Fajne naklejki

haha wiadomo, naklejki tu najładniejsze są xD
założyłem niebieskie sprężynki do sprzęgła naciągnięte najmocniej jak się dało :stuck_out_tongue:
Mam nadzieje że będzie dobrze i nie będzie trzeba odkręcać sprzęgła jeszcze raz bo narzędzi nie mam i do mechanika ganiam xD

No naklejeczki spoko xD pochwal się potem jak to jedzie na tym sprzęgle :stuck_out_tongue:

zdaj relacje jak chodzi sprzeglo bo sam chce takie kupić bo cenowo to mi się najbardziej podoba :slight_smile:

zaraz idę testować, regulacja fajna jest, tylko okładziny są takie same wielkościowo jak w seryjnym sprzęgle keeway’a i jakieś dziwne cienkie są. dają 3 komplety sprężynek można idealnie wyregulować. zaraz jadę na stację i powiem jak to chodzi :smiley:

Edit:
No początkowe testy zakończone można powiedzieć. tylko jeszcze sprzęgło musi się z dzwonem “zaprzyjaźnić” i pasek ułożyć i będzie super, już od 1 odpalenia czuć różnice, rusza w prawdzie z tych samych obrotów co na seryjnym sprzęgle ze sprężynkami czerwonymi hebo, ale za to więcej mocy przekłada na koło i jest silniejszy, przyśpieszenie od 0 do 30kmh też trochę się poprawiło, ale jak mówię, musi się jeszcze dopasować sprzęgło do dzwonu.
Keidyś przy okazji może założe twardsze sprężynki do tego sprzęgła bo niebieskie naciągnięte na maxa to za mało, i tak rusza z za niskich obrotów.

Dzwon też spisuje się wyśmienicie, po odpaleniu na zimnym ma kopa na starcie, po zrobieniu 15km bez żadnej przerwy start praktycznie taki sam, polecam dzwon.

Byłbym zapomniał, tam niektórzy na różnych forach czytałem że im okładziny sprzęgła wystają poza dzwon, u mnie czegoś takiego nie ma, całe okładziny są schowane w dzwonie.

No no fajny Focus :smiley: Musimy się kiedyś zebrać i pojechać gdzieś bo ja też z Krakowa :smiley:

no, 18 kwietnia jest rozpoczęcie sezonu,w krk pod tommargiem zbiórka i potem parada do mnikowa :smiley: więcej w dziale zloty i spotkania/małopolska :smiley:

A co do skutera, tylna opona niedługo będzie do wymiany ;/
Stara kenda ma niby bieżnik dobry ale zaczęła pękać oO, ostatnio patrze a tu takie 2 długie pęknięcia obok siebie wzdłuż opony i powietrze dość często ucieka i muszę dopompowywać.
Mam zamiar kupić oponę 140/70 jak starczy kasy, jak nie to zwykłą 130 oczywiście Dunlop’a

to ta stara przepal az peknie i wrzucaj filma :028:

jak sprzęgła nie było to jak ją paliłem na suchym to prawie w ogóle dymu nie było, na mokrym już lepiej aczkolwiek i tak dymu było malutko.
Zaczynał kręcić bez problemu kołem ale wolno kręcił i się nie kopciło, albo te opony dymu nie dają takiego albo sprzęgło się ślizgało lub pasek.
zobaczymy jak ze sprzęgłem będzie, jak będzie ładnie to wrzucę filma ;d

Edit:
Jeszcze będę musiał pokombinować z regulacją bo skuter i tak rusza z niskich obrotów a dopiero potem koło 10kmh obroty rosną, muszę sprężynki chyba twardsze wsadzić.

Edit2:
Załatwiłem sobie głośnik JBL GT963 3 drożny, moc RMS to 70w, niestety jest tylko jeden (szer 23cm/wys 16cm) może uda mi się załatwić jeszcze drugi, do tego kupie jakiś lepszy wzmacniacz i będzie może audio :smiley:
Teraz mam wzmacniacz ale strasznie słaby nie wiem czy ma nawet 10w i trochę stary jest.