Focus - MINARELLI 50ccm by Mafioz

dziś wykręciłem silnik, cylinder, wydech, resztę zaniosłem do znajomego mechanika który bawił się simsonami, motorynkami i ogólnie ma pojęcie i jutro mam mieć już do odbioru, ja nie mam narzędzi w ogóle więc i tak bym sam nie zrobił.

PS. Tak patrze na tłok i jak są pierścienie to tłok powinien być tak odbarwiony za pierścieniami w stronę wału? bo ja mam takie odbarwienie z 0.5mm za pierścieniem.
To normalne?

Aleś Ty kulturalny. Napisałem Ci na gg to nawet nie raczyłeś odpisać :-x :-? :-?

wybacz, ale w gg ostatnio włączyłem opcję “nie pokazuj wiadomości od nieznajomych” bo mi zaczęło pełno spamu i łańcuszków przychodzić od nieznanych numerów i mnie to zaczęło wkurzać ;/
Ale już w archiwum znalazłem, ale mechanik to inaczej trochę zrobi, ale dzięki za pomoc ^^

Edit:
No i wszystko już złożone, cylinder, wydech, i skuter już jeździ. inaczej chodzi, lepiej na obroty wchodzi i ogólnie jest lepiej ^^
Wsadziłem dyszę 110 i stożek i teraz też już rwie od startu
na rolkach 5.7 jednak spada z obrotów i już na nie nie wchodzi i jedzie 60, jak wsadziłem rolki 4.5g to ma strasznie wielkie obroty, do 30 aż się siedzenie trzęsię potem lekko spadają i jedzie.
Przyśpiesza tak samo jak na rolkach 5.7 tylko ma dużo większe obroty.
Więc jakie rolki proponujecie wsadzić?
te 5.7 rolki się zaczynają robić kwadratowe, tylko że to widać dopiero jak się dobrze przypatrzy, leciutko się starły tylko, to może być przyczyna?

Hmm a może jeszcze kwestia nie rolek samych, a spręzyny centralnej ?

kdekarz123 napisał:

nie rolek samych, a spręzyny centralnej ?


Podzielam zdanie kolegi ;-)

czyli jaką mam wsadzić?
Już mam hebo +60% więc twarda dość.

zobacz z seryjną :stuck_out_tongue:

seryjną do takiego tuningu? oO
Miałem TopRacing +22 była za słaba, wymieniłem na zółtą malossi ale też była za miękka i rolki 3.5g były za ciężkie, dopiero hebo +60 była ok. to co na seryjnej będzie dopiero.

Na pierwszej stronie nie pisze czy masz sportowe sprzęgło. JEśli nie masz to było by coś co by mogło pomóc, aczkolwiek moim zdaniem rolkami/centralną/sprężynkami sprzęgła i gaźnikiem powinieneś wyregulować. Ja dla przykładu przy 50 ccm i Laserku mam w multivarze rolki 7 g i jest muł do 15,a V-Max na prostej będzie 75 licznikowe. Teraz będe sprzęgło wsadzał to mnie czeka zabawa z regulacją ^^

Dodam, że zjechane rolki, zjechany pasek, pofalowany wario, zużyty dzwon - to wszystko wpływa na pracę układu przełożenia napędu i oczywiscie wpływa negatywnie.

Heh może Cię pytanie obrazi - ale masz dobrze wyregulowany gaźnik ?

Pisałeś jescze że na 4,5 i 5,7 masz tę samą przyśpiechę, więc daj cieższe rolki bo Multivar lubi takie “grubaski” xDD

To tyle z moich sugestii ^^

Sprzęgła sportowego nie mam, dzwon seryjny a pasek polini kevlar, w przekładni tylko sprzęgło i dzwon seryjny.
W gaźniku dysza 110 + stożek i świeca ma bardzo ładny kolor.
Martwi mnie tylko to że słabo idzie po 50kmh, czasem max jedzie 75 a czasem 90 licznikowe, ale odejście do 50kmh ma niezłe, na koło bez problemu można go postawić. miałem niedawno rolki 7g wsadzone do przy 30 spadał z obrotów i max leciał 60 bo więcej już nie mógł, za ciężkie były.
ogólnie to rolki 4.5g i 5.7 to skuter do 40-50kmh idzie ładnie a potem zaczyna się już męczyć i wolno idzie.

Świeca ma ładny kolor a mimo to jak włączę ssanie na wolnych obrotach to skuter gaśnie.

Mi nie chodziło czy masz dobrą mieszankę, tylko czy masz gaźnik dobrze wyregulowany :stuck_out_tongue: Tak najprościej to jak postawisz na centralną i odpalisz to się powinno koło powoli kręcić, ale i dźwięk jest ważny… i inne duperele ^^

kdekarz123 napisał:

jak postawisz na centralną i odpalisz to się powinno koło powoli kręcić

ja mam teraz czerwone sprężynki w sprzęgle więc żeby tak koło się kręciło to by musiał mieć niezłe obroty bo na stopce to sobie teraz mogę trochę go prze gazować a koło stoi więc wiesz.
A co do gaźnika, to skuter ładnie wchodzi i schodzi z obrotów, nie gaśnie, świeca ma dobry kolor więc czego jeszcze od regulacji gaźnika chcieć?

Czyli gaźnik odpada :stuck_out_tongue: To albo coś z układu przeniesienai napędu albo cyl. Nic więcej mi nie przychodzi do głowy.

cyl raczej dobry, jakichś rys to raczej nie było. jedynie to mi teraz chyba pierścienie lekko dzwonią od czasu do czasu, przed zdjęciem cyla tego nie było.

Edit:

Mała zmiana:


Wsadziłem siatkę białą zamiast tych plastików we wlotach i wygląda to o niebo lepiej ^^

z siatka duzo lepiej wygląda :slight_smile:

Masz felgi od matrixaż?

nie, felgi nie były zmieniane :stuck_out_tongue:
mi osobiście się zbytnio nie podobają, może jakby były białe albo z polerką były by lepsze, teraz są szare i matowe ;/

Mafioz napisał:

może jakby były białe albo z polerką były by lepsze



Jak masz wybierać to rób połełke :-P

tak, tylko nie mam narzędzi a ręcznie to to szybko nie będzie :stuck_out_tongue:
zresztą na razie przymierzam się do zakupu sprzęgła i dzwonu jak wystarczy kasy.
Z optyki na razie nic poważnego nie mam zamiaru robić typu kiera itp.
jedynie drobiazgi, ew. skończę kiedyś to nadkole co kiedyś zacząłem formę robić :stuck_out_tongue:

Edit:
Paczka z SD a w niej:


Jak się uwiną to w środę będzie i ze sprzęgłem i dzwonem już chyba będzie dużo lepiej jeździł. I tak od razu, jakie polecacie założyć do tego sprężynki żeby nie rozkręcać sprzęgła co chwile? czerwone i naciągnąć tak średnio czy lepiej niebieskie? jak myślicie?

niebieske :slight_smile: ja mam przy malossi fly i jest git :slight_smile: :smiley: hebo expert niebieskie