Focus - MINARELLI 50ccm by Mafioz

to kurcze mój wg gps-u wycisną 90!! A gps wg samochodu zaniża o 10km/h wg fiata brava ;>

kurde, ja to nie wiem co mu tak odbija i słabo jeździ.
Jak cynek założyłem, zrobiłem 500km i sprawdźiłem v-maxa i licznikowe było 90/95kmh, prawie tyle co teraz jedzie, potem nagle z niczego v-max spadł o 20kmh a potem o 10 i już nie wzrósł z powrotem ;/
nie mam pojęcia co to mogło się wtedy stać, ale od tamtej pory właśnie ten v-max taki słaby jest i wtedy też przyśpieszenie odczuwalnie zmalało.

wtedy licznikowe jechał 90/95 a był wsadzony TYLKO cynek małossi, nic więcej, bez wału, wydechu, waria itd, z samym cynkiem szedł 90/95 licznikowe a teraz z tym tuningiem co mam leci 100 z hakiem ;/

może masz kańciate rolki , bo też tak miałem rozpędzał się tylko do 80 i fajrant

sprawdzę, ale nadal mnie gryzie ten tajemniczy spadek osiągów, z 95 spadł jakoś do granic 70 a przyśpieszenie znacznie osłabło, do dziś dzień nie wiem przez co to jest, ale mam wrażenie że to jest główny powód słabych osiągów.
Z samym cynkiem szedł 95 licznikowe a teraz po takim tunie tylko 100 z hakiem, bezsens ;/ jakieś pomysły?

Co ty chcesz od kiłeja rakiety z niego na tym silniku nie zrobisz :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

rakiety może nie, ale jak na ten tuning powinien iść dużo lepiej.
Na razie będę się bawił z regulacjami, może zakupie moduł odblokowany z allegro za 65zł, ludzie piszą że działa i jest dobry, za 65zł można zaryzykować.
Teraz będę się bawił w regulację i zobaczymy czy wycisnę z niego więcej mocy.

ten skuter musi isc więcej wes się pobaw regulacja a na pewno będzie dobrze :lol:

pamiętacie jak się skarżylem że ten skuter z takim tuningiem strasznie słabo jeździż i v-max i przyśpieszenie i w ogóle lipaż
Znalazłem powód, niestety głowica trzymała się tylko na 3 nakrętkach (powinny być 4) przez co była nie szczelna i kompresja wynosiła 8.5 a powinno być 12.

Teraz tylko muszę wyczaić gdzieś taką nakrętkę.

Spx Focus :slight_smile: a i gps moze się mylic ;D U mnie jak lece 120 to pokazuje jakieś 107 -108 ;] Za foccusa daje 7/10 bo jakis optyk by się przydal ;))

kondzio94 napisał:

U mnie jak lece 120 to pokazuje jakieś 107 -108 ;]


No bo licznik się myli -.-
GPS jest jak na razie najdokładniejszym ogólnodostępnym pomiarem ...

Hmm a nie radar ? :stuck_out_tongue:

Możliwe ( w co wątpie ) ale go na skuter nie zamontujesz bo to raczej nic nie da :smiley:

RudY napisał:

ale go na skuter nie zamontujesz bo to raczej nic nie da :D



Ty jedziesz a druga osoba mierzy i ci mówi przez krótkofalówkę :-D

RudY napisał:

No bo licznik się myli -.-
GPS jest jak na razie najdokładniejszym ogólnodostępnym pomiarem ...


Ja mowie ze jak lece 120 samochodem to na nawigacji pokazuje mi 107 okolo;)
A i to bylo mierzone w 3 samochodach i lecialo się 120 i navi tak samo pokazywala 108 okolo ;)

No bo samochodowy też zawyża !

I jak nakrętke załatwiłeś a jak Foka ? :slight_smile:

i kua mam po gwincie…
chciałem zakręcić tą nakrętkę którą zgubiłem, kręce, kręce idzie cały czas lekko, gwint na szpilce się skończył, no to ją wyciągam, była odkręcona patrze na gwint który powinien być wkręcony w karter a tu kur
na gwincie aluminium no i teraz w karterze gwintu nie ma i nie ma jak szpilki zakręcić…
I wiem kiedy to się ten gwint rozwalił, kiedyś już dawno, chwile po wymianie wału mu tak pocisnąłem ostro i wtedy coś strzeliło, ale wszystko było na miejscy więc jechałem dalej, a tu się okazuje że wtedy ten gwint poszedł…

Ja już mam dość tego je****go skutera…
teraz chyba jedynie mogę rozkręcić silnik, nagwintować na większy rozmiar i szpile jakąś z grubszym gwintem… nie wiem czy taką znajdę, raczej wątpię. :evil:

no to masz chłope problem powarzny weź nagwinutuj karter na większy gwint i daj taka przejsciówke między większym a mniejszym gwintem i wkrec szpilke :wink:
A jak ty ten gwint rozwaliłeś :?: :?: :?:

w tym problem że to nie ja, ja z takim rozwalonym gwintem jeździłem sporo km już.
Po prostu w czasie jazdy kiedyś mi się ten gwint rozwalił, nakrętka odkręciła i tak jeździłem ;/
coś strzeliło dźwięk był właśnie jakby jakiś metal się rozwalił i to ten gwint był ;/
Znając tego keeway’a to jak to naprawie to zaraz co innego się zje***

No mafioz nie ma czego zazdrościć…
W sumie możesz zrobić na większy gwint ale szpilka musi być taka specjalna, że gwint ma gruby a reszta szpilki jest cieńsza bo przecież przez cylinder grubsza szpilka nie przejdzie !
A najlepiej to zaspawać dziurę wywiercić nowa nagwintować i powinno być oki. Tylko nie kązde alu da się pospawać, ale jak ktoś ma dobry sprzęt i dobre profile spawalnicze to pospawa prawie wszystko.