Focus - MINARELLI 50ccm by Mafioz

Co ja wiem to gaźnik 19mm uwalnia cała moc z sporta i myśle że więcej niż 5-6l to nie może spalic więcej jak jest dobrze gaźnik wyregulowany a gaźnik 17.5 będzie dobry i do tej 100km/h się bujniesz :lol:

a ty robiłeś nadkole co z nim??

no z nadkolem od tamtego czasu nic nie robiłem, bo jak pisałem skuter został wywieziony na wieś i stoi w garażu a tam na na wsi rzadko bywam bo dom w ogóle nie wykończony w środku ;p
Ale jak skuter przywiozę i się ociepli, i będzie sucho to mam zamiar skończyć to nadkole, tylko nie wiem co im z tego wyjdzie bo 1 raz się bawię w takie coś ;p

to witaj w klubie bo pewnie wiesz że ja też się bawię:)

no wiem, właśnie oglądam Twoje dzieło. :mrgreen:
tylko Tobie to tak ładnie wyszło, nie wiem jak moje wyjdzie xD
Chyba najgorzej będzie zrobić żeby to nadkole ładnie pod plastiki wchodziło i było spasowane ładnie.

fakt trochę niewyraznie napisalem :smiley: Chodzilo mi ze ssanie ładniejsze od stage6 :smiley:

może i ładniejsze, nie widziałem tego Stage6 ssania nawet ;p
Tylko jakoś z solidności to mnie nie przekonuje, szczególnie ta okrągła część którą się ciągnie żeby ssanie włączyć, trzyma się tylko na 1 wkręcie i mam wrażenie że jakby mocniej pociągnąć to odpadnie :stuck_out_tongue:
Po za tym końcówka linki, nie pasuje do modułu ssania ręcznego tego w gaźniku dell’orto PHBN 17.5mm do minarelli, jest za duża, musiałem to spiłować, dużą część.
ogólnie to trochę przesadzili z ceną.

no ladnie się podzialo :smiley: nic się paczka nie chwalisz …
będzie zasuwal keewciu i to dosc dobrze :wink: ja tez się juz doczekac nie mogę az
kontynuuje robote ze swoja maszyna :sunglasses: pozdro mafioz :stuck_out_tongue:

haha, coraz bardziej lubię ten gaźnik, ten gaźnik dell’orto ma identyczne dysze główne jak mój stary mikuni z keeway, nawet sprawdzałem, wszystko kropka w kropkę no i pasują, także mam już parę dysz do regulacji nawet :smiley:

chyba dysza 90 ci styknie w tym gazniczku :smiley: :slight_smile: i robisz to co ci mowilem wyzej :)))

no więc tak, dziś założyłęm gaźnik i kierunki, ale na razie nie ma fotek.
Skuter już przywiozłem jutro będę próbował go jakoś wyregulować.
Oryginalna dysza to 90, jak podłączyłem gaźnik, na ssaniu zapalił od 3 kopa mimo że stał jakoś 3 tygodnie nie ruszany w nie ogrzewanym garażu.
No i spoko, wyregulowałem go ładnie schodzi i wychodzi na obroty i jest ok, nie gaśnie, ruszam a on przy 20 takie buuuuuu, dałem minimum powietrza i iglice na przedostatni ząbek żeby była wyżej, i dalej jest takie coś, wsadziłem dysze 102, śrubka od mieszanki wkręcona na maxa, i dalej przy 30 ma spory spadek mocy i małe buu jeszcze, na włączonym ssaniu tylko spada z obrotów a potem znów wchodzi i jedzie dalej. nie rozumiem, co tu 110 dysze trzeba wsadzić czy jaką
trochę się zawiodłem, v-max to jakieś 85 licznikowe, możliwe że przez regulację, i przyśpieszenie trochę lepsze, ale jak jest jakaś górka to 60max jedzie ;/ co z tym?

a spróbuj z mniejszą dyszą??!! Powiedzmy 80-85

dziś próbowałem, dysza 85, to samo się działo, tyle że przy 25, i z obserwacji jak się iglicą bawiłem:
Z tego co zauważyłem jak iglice dam na samą górę i minimum powietrza skuter tego muła łapie później i później robi to całe buu aniżeli jak iglice dam niżej lub śrubkę od mieszanki trochę wykręcę. świeca jest trochę mokra i taki baaardzo ciemny brąz, prawie już czarny, a mimo to jak dam trochę więcej powietrza to jeszcze gorzej jeździ.
Dziś jak się uda to jeszcze od kolegi pożyczę dyszę 75 i na niej sprawdźę
Dziwny jakiś ten skuter, nawet ten seryjny 14mm miał opory przy regulacji ;/

a jaki masz filtr serie czy stożek?? Faktycznie jakiś dziwny mój praktycznie bez regulacji jeździ :stuck_out_tongue:

no stożek mam gąbkowy metrakit’a,

[ Dodano: 02-03-2009, 17:24 ]
http://forum.jednoslad.pl/viewtopic.php?t=4878
Tutaj osobny temat bo do tego chyba nikt nie zagląda.

PS.
kolega ma keeway mniej przerobionego (cylinder 50 oryginalny filtr) i u niego nie mam problemu z regulacją tego gaźnika, tylko u siebie, odwieczna udręka, jak miałem serie też łatwo szła regulacja ;/

wiesz na seri to wszystko jest dostosowane do seryjnych częsci temu regulacja idzie łatwo a jak masz sport 70 to czasami więcej a czasami mniej trzeba się potrudzic z regulacja bo to jest tuning :stuck_out_tongue: prubuj prubuj na pewno dojdziesz do oczekiwanego rezultatu :smiley:

dziś zmierzyłem prędkość max, bo udało mi się sprawić aby nie było tego muła i przyśpieszał płynnie.
Dysza 102, seryjny filtr powietrza i v-max licznikowe 100 z hakiem.
a mój kochany GPS pokazał uwaga… 72kmh!!!
Ja się zabije chyba jak ten odczyt był prawidłowy bo wy.je***em na ten skuter sporo kasy a jedynie 72, jeśli w odczycie nie ma błędu to skuterem nie jechałem nigdy w życiu po prostej więcej jak 80 :evil:
mam nadzieje że to przez pogodę (całe niebo zachmurzone) jakoś odczyt był z błędem.

Mafioz, nie przejmuj się teraz sa wieksze opory powietrza pojedziesz więcej w lecie :wink: zmiez z samochodem bo niektore gpsy sa do bani

ja GPS mam w fonie (HTC Touch Diamond) i jak jechałem samochodem (honda Accord) równe 80kmh to gps pokazywał 78 czyli prawidłowo bo samochody często też zawyżają o 2/3kmh więc gps jest raczej sprawny.
mam nadzieje że w lecie pojedzie więcej bo teraz te 72 to paranoja ;/

A czy w moim tunie stożek i większa dysza jakoś 110/115 mógłby powiększyć prędkość max znacząco czy jedynie troszkę? bo teraz jechałem na dyszy 102 z seryjnym filtrem + pare dziurek, i jutro sprawdźę z dyszą 90 bo ta trochę za duża.

stozke przy tym setupie na pewno ci da cos :slight_smile: e mało ci smiga bo mi bez problemow na prostej smiga 72 km/h a nie mam 70 musisz pobawic się w regulacje jeszcze :smiley: