Focus - MINARELLI 50ccm by Mafioz

wilus88luki, wystarczy że już te kanty bliżej lampy już teraz są bardziej okrągłe a nie kont 90 i to w sumie wystarczy ;p
miałem 750g szpachli i jeszcze mi zostało na drobne poprawki także biedy nie ma ;p

Mafioz napisał:

biedy nie ma ;p



Własnie jest :D ! Bo jeśli będzie tak wyglądało to nadkole to będzie bieda i lepiej je sciagnąć ;D

PS. Czemu na allegro twoją machine wystawiłeś :D ?

wilus88luki napisał:

PS. Czemu na allegro twoją machine wystawiłeś :D ?


bo się chce na 125 przesiąść a jak nie sprzedam albo minimum 2500/3000zł nie wyciągne z tego jakoś raczej o dobrej 125 zapomne bo rodzice raczej mi nie dołożą za dużo ze 3/4tyś najwyżej xd

sprzedam Ci jak chcesz :P

Mafioz napisał:

mi nie dołożą za dużo ze 3/4tyś najwyżej xd


3/4k - Nie za dużo se powiedział ... ahaha ><
Nie no ... zostawie to bez komentarza ...

będziesz miał 7-8 tys :o… To już naprawdę kupisz super maszynę :P. Nawet jak za 2,500 sprzedasz to już coś konkretnego kupisz 125/50 nawet :]…

Za 8 tysi już wyhaczysz ładną erstodwudziestkepiątkę :stuck_out_tongue:

Courte napisał:

125/50 nawet :]...


Jesteś zły ! Wszyscy jesteście źli ! Tylko ja mam 125 na 125 :P

RudY napisał:

Tylko ja mam 125 na 125 :P


Nie szpanuj tak :-D

będzie 125/125 albo 125/50 zależy co się trafi xD
3/4tyś w dobrym wypadku, na razie rozglądam się za moto do 6tyś bo to jest opcja najbardziej prawdopodobna :wink:

wes papier 250 na kostkę jakaś prosta i szlifuj to nadkole nie jest tam jakieś falowate tylko proste wiec doszlifowanie jego powinno nie byc troudne na koniec daj warstwę szpachli natryskowej i będzie gites :stuck_out_tongue:

ja szpachle szlifuje siatką ścierną tak do 200 dużo lepiej schodzi i szybciej:D dopiero potem na papierki się przerzucam:D

A więc tak przyda wam się trochę nauki ode mnie widzę :smiley:
Żadną 200, 250 itp !
Kup plastikową z zaczepami (na papier) “kostke” załóż papier P-80 i jedziesz, następnie jak będziesz wiedział że jest Ok to papier 150 (w ręku bez “kostki”) i jedziesz ale to tylko po to żeby zlikwidować duże rysy na szpachli po 80 . Następnie podkład w sprayu taki za 8zł i lecisz . Jak podkład wyschnie papier wodny 600 i kostka i poszedł (woda też musi być) :smiley: nastepnie poprawiasz 800 i tyle ode mnie :smiley: przed malowanie aby przemywasz benzyną ekstrakcyjna i farba :smiley: dziękuje za wyczerpujące wytłumaczenie :smiley:

Papier jak papier dobierasz tak zeby dobre schodziło jak masz jakieś ryski czy małe dziurki to daj ta szpahle natryskowa ładnie wszystko wyrówna jak wyschnie wyszlifuj ja jakis papierem zeby była gładka daj podkład podkład wyszlifuj wodnym odtłusc i jazda z małowaniem

karp napisał:

jak masz jakieś ryski czy małe dziurki to daj ta szpahle natryskowa ładnie wszystko wyrówna



Zakład, że dziurek i rys nie pokryje ? Poza tym powiedz skoro tak mówisz jakim papierem zjedziesz szpachlówke natryskową :D ?

zalezy jak jest grubo a co do tego ze nie zaleje to zależy jakie grube sa to rysy i jakie głeboke dziurki a co do szlifowanie nie pamietam jakim szlifowałem 250-400

dzięki chłopcy :* xD
poradze sobie, z doborem papieru nie będę miał na pewno problemu ;p
szurałem na razie 46 i 100 i szło i takie jeszcze dokupie i tą kostke i sobie dam rade zakończe na 240 lub podobnym i najwyżej położe podkład wyszlifuje go potem papierem z 600 czy ileś dam 2 właściwe warstwy podkładu i lakier i bd git :stuck_out_tongue:

siatka się dobrze przyciera, wiem jak sciany przycierałem :smiley:

Niestety w tym tygodniu nie byłem na wsi więc się nic nie ruszyło, może za tydzień ;p

i tak btw. ustawiał ktoś w 70 sportowem GMP czy przy zakładaniu cylindra po prostu wsadzaliście wszystkie uszczeli które dał producentą
bo mnie niepokoi taki fakt że jak ja składałem dałem wszystkie uszczelki i tłok w najwyższym położeniu po bokach miał jeszcze z 1mm miejsca do krańca cylindra

tu widzicie że tłok prawie jest na równo z cylindrem na oko to max 0.5mm niżej tylko, u mnie jest znacznie niżej a w głowicy jeszcze jest taki rant jakby który ogólnie powiększa jeszcze komorę spalania na oko to z 0.5mm on ma więc w sumie 1.5mm przestrzeni między tłokiem a głowicą jest po skręceniu może minimalnie mniej ale raczej nie dużo.

Chyba wiecie o co mi chodzi a tak chyba nie powinno być a skoro byłaby odległość tłoka od głowicy zbyt duża to by tłumaczyło wiele rzeczy :stuck_out_tongue:
w sumie mam tylko jedną uszczelkę ale gdyby się okazało że do ustawienia tego gmp musiałbym ją wyjąć to wtedy zamiast uszczelki troszkę sylikonu czy bez niczegoś chodiz o tą pod cylindrem uszczelkę

jak znajdę czas to to sprawdźę drucikiem cynkowym ale na razie mówicie co o tym sądzicie,a Ci co mają 70 to czy tłoki u Was były tak jak na zdjeciu powyżej prawie równo z cylindrem?

Ja tam małossiaka zlozylem normalnie na oryginalnych uszczelkach, malossi nie wymaga ustawiania odstępu no i u mnie brakuje od konca właśnie z 1mm w keewayu bylo to samo i jakos zamiatal :stuck_out_tongue:

Mafioz więc tak, powiem Ci jak mam u siebie . Od producenta (Stage6) dostałem chyba z 5 uszczelek w tym jedna gumowa to właśnie ta gumowa poszła między cylinder a karter tylko jedną założylem no i jedna między cylinder a głowica i idealnie dochodzi do końca w Hebo tak samo miałem i było jak najbardziej OK . Moje jest takie zdanie za dużo masz uszczelek między cylem a karterem tzn. nie wyciągniesz całej mocy z cyla co za tym idzie tłok w pewnym momencie zatrzymuje się o 1mm lub więcej nie wiem jak jest w Twoim przypadku ale nie dochodzi do konca głowicy więc musisz mieć słabą kompreche . Powyciągaj te podkładki zostaw aby jedną i wtedy odpal i zobacz jak będzie sądze że będzie dużo lepiej :smiley:

PS. Ale się rozpisałem :smiley: