Focus - MINARELLI 50ccm by Mafioz

przyszedł już prawdopodobnie ostatni tuningowy parts do silnika (nie licząc części regulacyjnych)
a dokładniej przełożenia wtórne polini 15/42 zakupione od norasa
http://bikepics.com/pictures/1744507/
Jutro mam zamiar zdemontować stare przełożenia i jak się wyrobie to podbije do sklepu z łożyskami po nowe łożyska chyba że te będą w dobrym stanie i bez luzów ale wydaje mi się że trochę szumią więc raczej będą do wymiany.
Byłoby fajnie jakbym jutro już miał złożone to ale nie wiem zobaczymy ^^

Daj jak najszybciej relaje bo jestem ciekawy ile to zmieni :lol:

relacje najwcześniej będą jutro.
muszę się udać do sklepu z łożyskami 10km przez miasto po łożyska do mechanika na prase hydrauliczną bo ja nie umiem ściągnąć tych zębatek z wałków xd
a mechanik powiedział że jutro albo po jutre dopiero bo nie wie jak z czasem xD

A przełozenia te sa na predkosc czy przyspieszenie no i ile za nie dałeś :?: :lol:

to są polini +30 bodajże na prędkość od norasa kupiłem. miał je w matrixie swoim.

są na prędkość :0 oj teraz się bd latać :slight_smile:

sądze ze koło 90-realnie powinno pójśc :slight_smile:

kalin309 napisał:

sądze ze koło 90-realnie powinno pójśc :)


:shock: on będzie z palcem 100 realne szedl :-) ja mowie serio to jest do osiagniecia jak keeway na stage6 ponad 115 idzie to na malossi sport czemu ma 100 nie isc :))

się zobaczy, jutro napisze jak zdążę złożyć i przetestować.
i trzeba wziąć pod uwagę że mój cylinder trochę przytarty jest już ;/
wszystko zależy czy jutro dotrę do sklepu z łożyskami i czy mechanik znajdzie czas mi te zębatki zamienić.

EDIT>
okej ludzie, przełożenia siędzą u mechanika ma na dziś to zrobić koło 15 będą już zmienione, ja dopiero wróciłem ze sklepu z łożyskami trochę mnie to kosztówało czasu sił i wgl ale dotarłem tam i kupiłem wszystkie nowe łozyska dwóch firm SKF i PPL te drugie to polskie, koleś w sklepie mówił że to dobre łożyska.
także dziś już będzie wszystko zmontowane, porobię jeszcze fory przełożeń jak odbiorę.

zakładaj i zdawaj relacje jak to chodzi bo sam jestem ciekawy :stuck_out_tongue: mam nadzieje ze zadowolony jestes :slight_smile:

okej ludziska wszystko złożone i jestem już po pierwszej przejażdżce
no i na samym początku wsadziłęm o 0.5g lżejsze rolki czyli 3.6 ale okazały się za lekkie bo skuter wył i wył i nic z tego nie było i v-maxa na nich nie sprawdźiłem bo śruby od wydechu popuściły a nie miałem kluczy i musiałem wracać do domu ;/
ale wydech uszczelniłem, wsadziłem rolki 5g i w sumie przyśpiecha tak do 60 licznikowych chyba nawet się polepszyła ale kurcze v-max mnie martwi bo mniejszy niż na seryjnych przełożeniach a z górki nawet ledwo się toczy i na seryjnych przełożeniach z tej samej górki jechał duuuuzo szybciej.
Oby to szło regulacją jutro się coś bd bawił ale nie mam za dużo rolek więc nie wiem co wykombinuję.

Także teraz mam rolki 5g i sprężyne niebieską polini i myślicie że rolki 7g będą lepsze? na tych 5g do 60 wymiata potem minimalnie spadają obroty, ale dosłownie minimalne i potem ledwo ciągnie do v-maxa około 75

[ Dodano: 06-08-2009, 19:53 ]
http://bikepics.com/pictures/1747210/ <- przełożenia zamontowane
http://bikepics.com/pictures/1747214/ <- Prawie poskładany xD
http://bikepics.com/pictures/1747218/ <- Mój własny ˆ projekt badlooka jak będzie malowanie to będzie taki badlook + wloty też mojego projektu :smiley:

ja miałem rolki 5,5 sprezynki zielone hebo , i sprężynę 22% TR i pocisk . kwestia regulacji

Dokładnie kwestia reguły :smiley: ja na przełożeniach malossi (pierw) na samym docieraniu latam ładnie :smiley: minimalnie manetke przekręcam i 80 momentalnie :smiley: Więc tylko dobra reguła i będziesz latał :smiley:

o kurcze z takim setem to powinno latać aż miło :stuck_out_tongue: wyreguluj to i będzie git

kurcze już wiem na pewno że: v-max to nie wida gaźnika, regulowałem na tej dyszy i próbowałem mniejszymi od tej 110 ale wyszło na to że najmniejsza dysza na której da się jako tako jechać to 105 więc albo v-max to nie wina gaźnika albo trzeba jeszcze większą dyszę niż 110. ale v-max na dyszy 105 i 110 jest taki sam…
a co do przekładni, próbowałem rolkami 3.5, 4, 4.5, 5, 5.7 i te ostatnie były za ciężkie bo skuter ledwo 60 jechał a potem muuł i koniec. na pozostałych v-max bez zmian a różnica jedynie w przyśpieszeniu i obrotach.
Ta sprężynka polini niebieska +15% chyba jednak będzie zbyt słaba do tego setup’a jak myślicie?
Ja bym wsadził hebo +90 i jakieś cięższe rolki, tylko musiałbym ją najpierw kupić, co myślicie?

mówię Ci spróbuj taki jak ja milem :slight_smile:

a co to badlooka chujowo maly… ;/
P.S. Moja siostra ma podobna piaskownice ;PP

ehh dobra… zbieram kase na szlifa i robie szlif (najpierw muszę zakład znaleść xD) i tłok meteora bo ten cylinder ledwo kompresje trzyma, obrotów wyregulować mu nie mogę a skuter jeździ tak jak daawno temu jak był jeszcze tylko sam cylinder ledwo co dotarty, jedynie przyśpieszenie gorsze miał wtedy.
mam dość i robie tego szlifa bo chce sobie poszaleć a tu lipa bo ledwo do 60 dojade i już się radość kończy bo nie ma siły tak żwawo przyśpieszać. przydały by się cięższe rolki ale jak je wsadzę do widać kompresja musi uciekać i cylinder nie ma siły i się robią muły. bo kiedyś już tak zaczęło byly rolki 5.7 zaczeło go zmulać i musiałem co chwila dawać lżejsze aż do 4g…

[ Dodano: 18-08-2009, 14:52 ]
najbardziej zależy mi żeby [you:c118a2a3ab] się wypowiedział co o tym myśli i wgl powiedział czy uważa że się opłaca robić coustoma, małować itp bo coraz bardziej zaczynam wątpić w sens ładowania tej kasy w ten skuter, odkąd go mam to cała kasa leci w niego więc nie wiem czy czasem nie zrobię szlifa nie wyreguluje i koniec.

nie wiem czy użyłeś funkcji you

ale custom to nie wiem czy opłacalne musisz sam ocenić w sumie nie opłacalne gdyż to chodzi o to żeby on wyglądał ładnie i można było się polansić :slight_smile:

lans lansem, ale mi szkoda kasy, najwięcej to za lakiernika pewnie bym zapłacił, w sumie nie miałem okazji się zorientować ile by chciał za to pomalowanie, się dowiem kiedyś najwyżej ile za to weźmie i zastanowię czy będzie coustom i malowanie bo w sumie wole jeździć bezawaryjnie niż mieć piękny sprzęt co ledwo jedzie ;p

a no komenda you obecna ;p