Focus - MINARELLI 50ccm by Mafioz

no na razie go skręciłem a i tak jutro jadę na tydzień i nie będę jeździł. będę myślał jak wrócę xd bo jednak przez te rysy musi być spory ubytek mocy ;/

A ten cylinder to aluminium?

Damianho napisał:

A ten cylinder to aluminium?



Mafioz napisał:

- Cylinder: Malossi SPORT 70



Ciężko zajrzeć na pierwszą stronę? Jak jeszcze mówił o szlifie to na pewno aluminium... :573: :573: :573:

To jest raczej żeliwo ! Na cylindrach aluminiowych nie da się robić szlifów , a na żeliwie można ;] .

Courte napisał:

Na cylindrach aluminiowych nie da się robić szlifów


Da się ale to nieopłacalene i mało firm to robi :-P
Według mnie nie jest zatarty tylko przytarty bo cały czas jeździ :lol: i przyczyna jest własnie albo nie filtrowane powietsze albo regulacja zła :-/

Taka rade usuń ten nagar z okna wydechowego zobaczysz od razu lepiej będzie śmigał.

kanał wydechowy to chyba w ogóle wyszlifuje i zrobię jego polerkę ale to jak wróce będę myślał nad tym.
niby przytarty ale po tłoku widać jak komprecha ucieka między pierścieniami bo za pierścieniem jeszcze się osadza ten nagar czy coś i widać jak przedmuchuje między pierścieniami.

Ja bym kupił nowy tłok i bło by ok :lol:

szkoda go :stuck_out_tongue: Ale da się jeździc

Ja bym kupił nowy tłok i bło by ok :lol:


to już chyba lepiej dopłacić 30zł za szlifa i mieć gładź cylka nienaruszoną a nie bujać się na przytartej gładzi cylka i nowym tłoku.
no jeździć się da, na prostej ciągnie to tych 75/80 realnych ale pod górke albo 2 osoby znacząco czuć spadek mocy i wgl. i kompresja tak przelatuje między pierścieniami, nie jest to co za nowości ;p

ogólnie myślę iż dowaliłem też podczas docierania, przez pierwsze jakieś 80km miał złą mieszankę i ledwo do 50 jechał, za dużo powietrza a ja byłem jeszcze głupi i tak jeździłem puki mnie to nie zaczęło wkurzać więc pierwsze 80km miał zbyt ubogą mieszankę co się pewnie odbiło swoje piętno na cylindrze i tłoku.

Mafioz, ja jezdzilem na cylku w gorszym stanie :smiley: nowy tłok albo stage6 sport pro :smiley: i takie małe pytanie a gdzie sa tłoki do szlifu do cylindrów malossi sport /polini sport do keewaya ja znalezc niegdzie nie mogę

No nie ciekawie z tym cylkiem ale nie jest najgorzej :stuck_out_tongue: Da się jeżdzic. A co do rekorda na mielochu sa :smiley: A jak nie to allegro itp.

własnie na allegro nie ma to keewaya sworzen 12 mm a na innych internetowych tez nie ma do szlifu ;/

Mafioz napisał:

to już chyba lepiej dopłacić 30zł za szlifa


No jeśli załatwisz to za 30zł to jak najbardziej bo niektórzy cenia sobie za tą usługe 100zł a czasami nawet więcej :-/

ReKoRd napisał:

sa tłoki do szlifu do cylindrów malossi sport /polini sport do keewaya ja znalezc niegdzie nie mogę


Sprawdz na racing planet wydaje mi się ze tam jakieś były :lol:

przeważnie płaci się do 50zł, Mafioz nowego cylka nie opłaca się kupować.

moj kumpel za szlifa dal 25 zł :smiley:

no 25zł ale też zależy jak mu to wykonali.

W Poznaniu 90zł chcą, więc nie wierzę w te 25zł.

ja dawałem 35 zl za szlif

Dobra koniec z tymi szlifami załóżcie sobie temat osobny i piszcie sobie. SiWy

Jasiu226 napisał:

W Poznaniu 90zł chcą, więc nie wierzę w te 25zł.



czemu mozesz nie wierzyc... omg


u mnie w miescie w serwwisię yamahy za wymienienie cylka 70, walu, lozysk, uszczelniaczy czyli jednym zdaniem tuning na 70ccm biora 350zł za robote... a moj kolega wymianie to za 30zł bo lubi to robic i ma czas. co najwazniejsze dobrze ropbi jak mi wymioenial cylka i inne rzeczy to przejechalem 2,5 roku i żadnej awarii.