Dominisia <33!!! :*

Odkręcisz i tak.

Wywiązała się z tego widzę nieco inna dyskusja, ale już wtrącę. Odkręcisz i tak. Może nie po dniu czy dwóch, ale w ciągu 4, a może maksymalnie 8 tygodni odkręcisz. Jak wszyscy.

Nie najeżdżajcie tak na chłopaka. Albo się wygląda albo się jeździ… Mówiłem już że wygląd trochę szpetny ale to nie znaczy że nie może ładnie wyglądać… troszeczkę akcesorii i będzie cacy :slight_smile:

moim zdaniem powinniscie juz skonczyc ten temat. kazdy ma inny gust inne potrzeby inne zdanie i nikt nikomu nie dogodzi. Wiec oceniajcie motor a nie si klucci bo to jest bez sensu.

P.S. Wkurwia mnie ta klawiatura bo czasem mi E ni lapie ;/

dokładnie. Moim zdaniem teraz dam za całokształt 6/10 …ale jeżeli Szymon zrealizuje plany to nie zawaham się dać wyżej :smiley:

Shakin, wiadomo że kiedyś odkręce

Shakin napisał:

maksymalnie 8 tygodni odkręcisz. Jak wszyscy.



i 90% ztych ludzi wciąż żyje , odważni nei zyją wiecznie , ale ostrożni nie żyją wcale

nie mylić tylko proszę odwagi z głupotą

Żyje, wiem.

Nawiązałem do tego, że nie odkręcisz :wink:


Ale wracając… Kumpel miał Dominatora, śmigało to całkiem przyjemnie, ale nie wystarczało mu to na jego wygłupy w lesię i pogonił ją ;D Ale moto dosyć przyjemne :slight_smile:

Zobaczysz, z początku będziesz miał zajawke na prędkość, świry … ale jak już zrozumiesz że jazda na moto to nie wszystko to przesiądziesz się na coś wygodnego…

z realizacją planów muszę poczekać z 2 miesiące do 18’tki bo na razie to mam same długi, ale zaczynam ją czyścić i polerować w niedzielę :), no i może te zawory wyreguluje i olej wymienię.

Courte napisał:

i olej wymienię.

nie zapomnij o filtrze oleju ^^ o ile jest

kondzio94 napisał:

Zobaczysz, z początku będziesz miał zajawke na prędkość, świry .. ale jak już zrozumiesz że jazda na moto to nie wszystko to przesiądziesz się na coś wygodnego..



do mnie to ??

zajawka nie minie , bo ja nie kupuje sciga , pod trasy tylko pod stunt , i tutaj wygoda schodzi na dalszy plan

Courte przy kłótni z wroną czasami tak doje***łeś, że na prawdę przesada :slight_smile:

Co do dźwięku tego domina z filmiku to mi się też średnio podoba … Choć dźwięk większości enduraków/sm/crossów ubóstwiam to ten jakoś mi nie przypadł :slight_smile:

wrona - ty wolisz sporty więc ciebie większość dźwięków z terenówek na pewno nie będzie się podobać - tak na logike :wink:

RudY napisał:

Courte przy kłótni z wroną czasami tak doje***łeś, że na prawdę przesada :)



nie tylko ja.

Wrona znowu wychodzi ze się nei znasz :smiley: Jeden garnek zawsze tak będzie bulgotal :stuck_out_tongue:
DLatego te chinskie 4T calkiem przyjemne dla ucha jest, bo jeden garnek po prostu daje niezly dzwiek :stuck_out_tongue: Zwlaszcza tak wielki jeden garnek :slight_smile:

A reszty mi się nawet nie chce komentowac, moje zdanie znacie i uwazam ze COurte zrobił super zakup i podjal wlasciwa decyzje :wink:

Ja tez moglem sobie kupić cos slabszego, bo teraz przegladam ogloszenia i aby mowie, lee ku rwa slabe, to tez slabe, to takie samo jak moje itd… Nie ma zbytnio się na co przesiaść zeby bylo rownie wygodne i uniwersalne jak TDM i zapieprzalo lepiej, a przy tym nie kosztówalo 20 tys zl :smiley:

już koniec tych sprzeczek, nie chcę się z nikim kłócić :P… Takie pytanie! Jakie lusterka kupić, żeby było dużo w nich widać i żeby ładnie wyglądały na Domim?

Ma pytanie. Pytałem znajomego, po co wymieniać korbe w full crossię yzf426 (on to ma) co roku. No to mi odpowiedział że jak tłok ma prawie 100mm średnicy to jest to konkretne obciążenie dla korby i nie wytrzymuje dużo. Więc jak to się dzieje że tu większa pojemność, a jest takie wytrzymałe?

od speedfighta 2 wrc te karbonowe :smiley:
a tak serio od bmw k1200 zajebiste i z tego co slyszalem praktyczn

[ Dodano: 10-03-2011, 21:51 ]
kowal bo to tak wyzylowane nie jest. tam jest lekka korba odelzona zeby lapalo wieksze obroty, tu jest masywna ciezka w porownaniu do tamtej korba ktora o wiele więcej wytrzyma

Czytając spodziewałem się wyjaśnienia “bo wyżyłowane”, ale dalsza część mnie zaspokaja.

wyzylowane w pewnym sesię tez bo tak jest na moc a zeby szybciej obroty zalapal czyli szybciej i wiekszy moment mial to trzeba lzejszych części ktore sa mniej wytrzymale od tych masywnych. w dominatorze czy np dr 800 big tez singiel to one sa tam na wytrzymalosc robione.

Danielson napisał:

w dominatorze czy np dr 800 big tez singiel to one sa tam na wytrzymalosc robione.


Przez to właśnie dominator ma 44km na 600tce bo nie jest robiony na moc tylko na trasy i wytrzymałość po maksię przez co 100.000km dają rade wytrzymać :)

o tym tez mowie. gdyby on mial 4 gary czyli 4 korby kazdy tlok bylby 4 razy mniejszy i można wtedy wzmocnic silnik i korba nie dostanie w leb. lecz gdyby przy 1 garowcu dac 100 koni korba mysle ze tez by dlugo nie wytrzymala. dlatego daje się w scigach 600ccm 4 gary zeby wytrzymal ta moc i zeby byla lepiej rozlozona na korbowody oraz panewki.
P.S. Jak widac lekcje silnikow i mechaniki się przydaja xD`