Cpi Formula ROX LC

a jednak Lc się szykuje…

ja sebka namowilem na lc :mrgreen:

Tak, tak kuba, to twoja wina :mrgreen: :-P, dla jasnosci na razie lc na silniku cpi, potem wpadna kartery i będzie full mina lc. :wink:

To sebek ja moim hrr LC tam wbije do cb w poniedzialek lub we wtorek oglądnąc cylinder to czekaj na mnie z piwem i z ramą fajek bo dawno się nie widzieliśmy xD:P

No ok, czekam ale ty przywiez fajki a ja skołuje browar :stuck_out_tongue:

o jak miło :stuck_out_tongue:

Co do alu a żeliwo to wiadomo że żeliwo, nie grzeje się tak :smiley: A co do alu to nie mam pojecia jak Ty to zrobiłeś ? ja przy full racingu mam max temperature 80 C przy 120 km/h mówię o realniej prędkości . Więc nie mam pojęcia ? A dodam że mam termometr i nie ma bata że coś się stanie z cylem :smiley:

wilus88luki napisał:

Co do alu a żeliwo to wiadomo że żeliwo, nie grzeje się tak :D


Eeee... że niby żeliwo się mnie grzeje od alu ?
I ty niby masz racinga ? ;/

Ma racinga :stuck_out_tongue_winking_eye:

RudY, wilus88luki ma załozone :Stage6 Racing, Top Performances NARDO, Hebo NG, S6 TQ, S6 WC, S6 19mm BE, Polini AB, Polini Race, moduł Naraku, przekładnia pierw. Malossi, Top Racing Evolution NG, gasbox S6, zawór S6 VForce3. przeciwtalerz Top Racing , wiec na moje ma racinga :stuck_out_tongue:

RudY, a co ma setup do tego jak się zna ?? niekiedy zwykły posiadacz chinskiego colibra się 100x lepiej zna na mechanice lub tuningu niz posiada yamahy aerox full racing zlozonym w warsztacie. (ta yamaha to przyklad zeby nikogo nie obrazic)

wilus88luki wez tu kitu nie wciskaj ze na AC Racingu masz temperature max 80 stopni bo to jest nie mozliwe :lol: :lol: alu się szybciej grzeje od zeliwa ale za to szybciej odprowadza ciepło.

Siwy chcialem tak własnie napiać :smiley:
Denilson popieram Cie w 100% bo nie sztuka jest nakupywać części i oddac do mechanika :smiley: Żal takich ludzi :smiley:
Jeszcze jedno Siwy nagram specjalnie dla Ciebie na jutro filmik z temperatury ok :smiley: ?

Ale filmik ma być z V-maxem i temp :smiley: :stuck_out_tongue:

Ok będzie v-max ale mówię że sqter jeszcze nie regulowany ale 120 bez problemu kręci :smiley: Na rolkach 3 g, centralniej +60% i dyszy 110 :smiley:

PS . Nie robie już syfu w tym temacie :smiley:

cpi juz prawie złozone, czekam jeszcze tylko na pompe i można testować, macie kilka fot:








mam nadzieje ze jutro dotrze do mnie pompa i cpi bez problemowo odpali, trzymajcie kciuki :stuck_out_tongue:

Ładnie, ładnie, ładnie, ładnie xD Odpalaj bez pompy na chwile zawsze mozesz :stuck_out_tongue: Jak dojdzie pompa to przyjezdzaj do mnie i moze hebo juz bede miał :smiley: :564:

Ps: zaj*stą śrube dojebales do glowicy xDD

Wiem, jutro z rano odpale na chwile bo dzisija juz mi się niechciało, srube tylko taka znalazłem, jest to bodajze sruba od panewki od tira xDDD Ale jest jeden problem, jak pokrece rozrusznikiem to cos się tłucze, niemam pojecia co to moze być. :frowning:

moze masz za długa świece ?

ej a jak zrobiłeś z cylkiem tłok od cpi a cylinder od roxa czy jak ?

kalin309 napisał:

moze masz za długa świece ?


ma na krótkim gwincie

kalin309 napisał:

ej a jak zrobiłeś z cylkiem


dokładnie tak jak napisałeś

kalin309 napisał:

tłok od cpi a cylinder od roxa