Cbr 125 r na 2011 , wreszcie nie rower :)

no nowe też ;). Takie 125 w 4T już w miarę chodzi :D… Na pierwsze moto idealne :D…

Ktoś się nie zna to bierze a później gdy już się obudzi jest za późno bo :smiley: Ma 4t który leci 120 z pięknym dźwiękiem :stuck_out_tongue:

Wiesz Kurczak, przeciętny motocyklista jeździ z prędkością oscylującą wokół 100-110km/h, tylko posiadacze motocykli sportowych wychodzą poza tą norme :wink:

Dywersant napisał:

Wiesz Kurczak, przeciętny motocyklista jeździ z prędkością oscylującą wokół 100-110km/h



Nie, TY tak jeździsz , bo twoje kymco dużo więcej nie pojedzie :D

wrona, Ty nigdy powyżej 90 motocyklem po drodze publicznej w normalnym ruchu nie jeździłeś, to się nawet nie wypowiadaj :stuck_out_tongue: :593:

[ Dodano: 21-11-2010, 13:53 ]
W sumie to nie wiem, czy w ogóle jeździłeś :stuck_out_tongue:

A ja mogę się wypowiedzieć?

Kowal napisał:

A ja mogę się wypowiedzieć?



Panu już dziękujemy :P

Niby czemu? Jechałem

Dywersant napisał:

powyżej 90 motocyklem po drodze publicznej w normalnym ruchu



Więc chyba mogę się wypowiedzieć na ten temat i powiem ci tak. Przelotowo 130 można jeździć, można też pocisnąć szybciej, ale nie cały czas oczywiście. Do miasta taka cbr jak komuś zależy zeby mieć marke, nie skuter, powyżej 100km/h, nie zależy na wypas wyglądzie i małe spalanie to lepszego moto nie znajdziecie.

Kowal napisał:

Niby czemu?


Znamy twoją opinię ;)

Kowal napisał:

Więc chyba mogę się wypowiedzieć na ten temat i powiem ci tak. Przelotowo 130 można jeździć, można też pocisnąć szybciej, ale nie cały czas oczywiście. Do miasta taka cbr jak komuś zależy zeby mieć marke, nie skuter, powyżej 100km/h, nie zależy na wypas wyglądzie i małe spalanie to lepszego moto nie znajdziecie.


PRAWDZIWA M¡DROŚÆ PRZEZ CIEBIE PRZEMÓWIŁA! :shock:

Zależy co kto woli, ja chyba jednak wolę supermotardy od ścigów. A co z rs się stanie to zobaczymy. Zime będzie u mnie, a potem?

Dywersant napisał:

Wiesz Kurczak, przeciętny motocyklista jeździ z prędkością oscylującą wokół 100-110km/h, tylko posiadacze motocykli sportowych wychodzą poza tą norme ;)


E tam gadasz :P nikt nie jeździ tak wolno 3 razy tylko mi się zdarzyło jeździć ;D z większymi pojemnościami :D Raz na trasie z chopperami to jechali 100-110 suzuki gsx-r pojechał koło mnie 120 chyba czekał na mnie się wkur^il zredukował jako poszedł :D i jeszcze jeden gsx po mieście ;P Tak to każdy ciska ponad 120 bo rieju wtedy jest bez polotu :P średnie prędkości to mi się wydaje tak 140-160 :D

Kurczak napisał:

mi się wydaje tak 140-160 :D


Wydaje Ci się ...
Przelotowa i komfortowa prędkość to 120 ... Powyżej zaczynają się mocne szumy, podmuchy i w ogóle jest kijowo :(
Kowal - po prostu powiedz, że RS za dużo pali i jest nieekonomiczna ;)

RudY napisał:

Kurczak napisał:

mi się wydaje tak 140-160 :D


Wydaje Ci się ...
Przelotowa i komfortowa prędkość to 120 ... Powyżej zaczynają się mocne szumy, podmuchy i w ogóle jest kijowo :(
Kowal - po prostu powiedz, że RS za dużo pali i jest nieekonomiczna ;)



zależy RudY jaka owiewka, na VFR 750, w kasku crossowym przy 180km/h nawet nie było tak źle ;p. Więc myślę że w normalnym kasku powinno być OK :D.... A owiewka dosyć duża można było się za nią "schować" i w ogóle nie czuć było tej prędkości, nie to co na Aprilli przy 120 już czułem ;).

Dywersant napisał:

wrona, Ty nigdy powyżej 90 motocyklem po drodze publicznej w normalnym ruchu nie jeździłeś, to się nawet nie wypowiadaj :P :593:



nie prawda :D

cbr jeździłem więcej ale po pasię startowym

a po ulicy tzr belgarda 125 :D też więcej

a i runnerem 180 :D także więcej i również po ulicy :D

Courte napisał:

RudY napisał:

Kurczak napisał:

mi się wydaje tak 140-160 :D


Wydaje Ci się ...
Przelotowa i komfortowa prędkość to 120 ... Powyżej zaczynają się mocne szumy, podmuchy i w ogóle jest kijowo :(
Kowal - po prostu powiedz, że RS za dużo pali i jest nieekonomiczna ;)



zależy RudY jaka owiewka, na VFR 750, w kasku crossowym przy 180km/h nawet nie było tak źle ;p. Więc myślę że w normalnym kasku powinno być OK :D.... A owiewka dosyć duża można było się za nią "schować" i w ogóle nie czuć było tej prędkości, nie to co na Aprilli przy 120 już czułem ;).


Wydaje mi się że więcej od kasku :D jak rieju 120 w kasku naxy za 250zł jechałem to na boki szarpało i gwizdało :D Teraz mam nitro N1200vx tak około 600zł to wcale nie rzuca ani nie wieje :)

110-120 km/h… jak się nie ma czym jechac to tak jest. Śmialiście się z mojej szyby w virago… ale 140 km/h , kask Lazera i nic nie czuć…

Co do wiania, to istotną sprawą jest, jaką się zajmie pozycje za kierownicą :wink: Nawet przy wysokiej owiewce jak usiądzie się zbyt na przodzie, to może kask podrywać do góry. Na każdym sprzęcie da się znaleźć takie ułożenie, żeby nie wiało :wink:

Powodzenia na yzf 426 (moto przykłądowe, chodzi o rodzaj)

Ale Ty kowal durny jesteś… Mówimy o szosowych motorach a ty crossy dajesz… proste że na crossię nie uniknie się wiatru…