Aprilia RS 125 By Adverion

Adverion napisał:

obejrzałem a znam się na moto



Skuter, to jeszcze nie motocykl :P
Jeszcze się nie znasz, ale za sezon już na pewno będziesz się znał 8-)

tak a skąd niby wiesz że się nie znam ? :sunglasses:
Wytestowałem ją jak się tylko dało i to co było potrzeba :sunglasses:

Hehe czyli wheelie, cyrkle no handery i stoopie??:stuck_out_tongue:

Jak tylko się dało, czy jak tylko potrafiłeś? bo to różnica :stuck_out_tongue:

testowałem : tzn nie stunt czy coś w tym stylu tylko mechanicznie itd. :mrgreen: np. jak wchodzą biegi jak jest z lagami jak się zbiera na jakie obro wchodzi itp. :stuck_out_tongue: czyli sprawdzałem czy aby na pewno kupiłem dobre moto … po prostu tylko się upewniałem i w końcu nie widzę żadnej wady i jestem w 100% że kupiłem na prawdę dobre moto :sunglasses:

Aha i czy mógłby ktoś się udzielić w sprawie tego co pisałem wcześniej ? :smiley: Czyli:

Jak myślicie czy te -> http://sklep.mieloch.pl/p...3a0d128aa5808e3 ciężarki kierownicy będą pasować do mojej RS ? niby były w zakładce do skuterów ale czy będą pasować bo mi się podobają :wink:
Aha i jak myślicie kupić marker no małowania opon i pomalować napisy czy raczej nie będzie to pasować hmm …?

w scigach markerami do opon tak mi trochę wiocha zajerzdza w skucie looz ladnie pasuje ale w scigu nie ;/ a i ciezarki powinny pasowac

To właśnie tak sobie myślę czy aby to malowanie napisów na oponach nie jest wiochą …
A na czym polegają ciężarki kierownicy ? tzn. Jak się je mocuje i jak się one trzymają bo nawet nie wiem …

Jak się trzymaja to wsadzasz w dziurke i przykrecasz srobka i one się tam zaciskaja. A co do napisów raczej w rs będzie to wiocha :slight_smile: Ja nawet jak zmienialem opone to juz nie pisałem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Adverion napisał:

A na czym polegają ciężarki kierownicy ? tzn. Jak się je mocuje i jak się one trzymają bo nawet nie wiem ...



Ciężarki montuje się po to, żeby dociążyć kierownicę, aby nie drżała podczas jazdy. Poprawiają stabilność podczas jazdy bez trzymanki. Wkładasz w otwory w kierownicy i wkręcasz śruby, które rozpychają ciężarki.

aha czyli one się tam rozpychają i w ten sposób się trzymają … to już teraz wiem … więc raczej powinny pasować :roll:
A wie może ktoś skąd to kąt idzie kabel odpowiedzialny za żarówkę postojową “N” czyli tą od luzu …

Powinien byc on gdzieś w okolicach wajchy od biegow sprawdź czy tam nie masz zadnych kabli :wink:

Oke sprawdźę :wink:
Hehe wiecie co … dziś próbowałem palić gumę tzn. uczyłem się palić gumę biegówką i coś mi to nie wychodziło … jeszcze za mało czucia w sprzęgle … jak mi nie odjechał to zgasł w sumie 2 razy mi się udało … ale jak się udało to już kozak :mrgreen: Od razu dym obroty duże … Nie to co skuterem :mrgreen:
Może mi ktoś poradzi jak się tym powinno palić lacia ? :mrgreen:

przedni hebel dociskasz przod cialem duze obroty i sprzeglo szybko puszczasz :smiley:

Tylko jak najmocniej dociążyć przód. Wtedy to nie odjedzie a najlepiej tak pali laczka :wink:

no właśnie tu pojawia się problem… bo laciek jest 150 a różnica między 130 jest duża :stuck_out_tongue: i jak od razu puszczam sprzęgło to przód do góry poderwie i odjedzie kawałek opadnie i kończy się szarpnięciem nagłym zahamowaniem i wylądowaniem moich kryształów na baku :mrgreen: Ale raz jak stopniowo puszczałem sprzęgło to się udało :stuck_out_tongue:

Adverion napisał:

Ale raz jak stopniowo puszczałem sprzęgło to się udało


za zdrowe dla sprzęgła to nie jest,w ogóle jazda na pól sprzęgle jest nie zdrowa i można spalić sprzęgło
mi np. by było szkoda tak katować prawie nowe moto ,ale ono jest twoje....

tzn ja nie chce go katować tylko chce umieć to robić bo wiesz w razie czego … a ja nie umiem to obciach trochę jest :mrgreen: … Niby na pół sprzęgła nie jest zdrowe … no ale jak ruszać ? przecież trzeba stopniowo puszczać :stuck_out_tongue:
Kurde szukałem tego przewodu od kontrolki “N” i nie mogę za nic jej znaleźć :-/ Tylko zaobserwowałem to ze jeśli moto przechylę na lewo to kontrolką się pali a jak na prawo to się nie pali … :-/

Adverion napisał:

Niby na pół sprzęgła nie jest zdrowe ... no ale jak ruszać ? przecież trzeba stopniowo puszczać :-P


tylko jak startujesz to prawie z wolnych obrotów (zależy jak kto chce) a jak palisz to na pewno nie z takich niskich obr.
ale rozumiem cię w razie wypadku ,np.laski: Adrian spal gumę. no i ciśniesz :lol:

edit: od razu mówię że z tymi laskami napisałem przed tym jak zobaczyłem ,ze user Guziec pisał o szpanie i laskach (w innym topicu)
wiesz tak dla jasności ;-)

jak jarać to hebel, przeginasz się na przód, zapinasz 1, full maneta i puszczasz sprzęgło i musi zajarać xD

Z tą kontrolką “N” to jest pewne że gdzieś nie łączy jakiś kabelek, a jak ci się chce to ściąg przednią czachę i patrz od samego licznika po kablach i sprawdzaj czy gdzieś nie łączy