Aprilia RS 125 By Adverion

no bardzo bym cię prosił żebyś cyknął bo chciałbym zobaczyć jak to wygląda …

Zgodnie z obietnicą daję foto :wink:
Nie chciało mi się zdejmować pokrywy, żeby przedstawić to na magnecie, ale zasada działania będzie ta sama :wink:

Czerwona strzałka przedstawia odkręcaną śrubę(kierunek obrotu). Przy odkręcaniu śruby ta blokada musi być w ten sposób założona :wink:
Musisz uważać, żeby ci się pasek nie zsuwał na boki :wink:
Im większą siłą będziesz działał na nakrętkę na wale, tym mocniej będzie trzymała ta blokada(zaciśnie się), więc dobra jest :wink:
Pasek nie może być gówniany, żeby ci nie pękł :stuck_out_tongue:
Przesadzony pręt oprzyj na pasku, żeby ci nie porysował magneta :wink:
Koszt zakupu paska(chyba, że masz).

Mam nadzieję, ze pomogłem :slight_smile:

Ta metoda dobra jest :smiley: muszę jeszcze spróbować to przy odkręcaniu dzwonu sprzęgła :stuck_out_tongue: ale przy magnecie już b. dawno próbowałem i pomogło :smiley:


Dywer Fajny Laczek :smiley:

rozumiem że ten pręt co trzymasz robi za magneto tak ?

Ta rura robi za magneto :stuck_out_tongue: Pręt służy za dźwignie :stuck_out_tongue:

[ Dodano: 17-08-2010, 20:23 ]


Special for You my friend :stuck_out_tongue:

oj… już nie musiałeś tak szczegółowo ;* xD i tak masz"pomógł" :stuck_out_tongue:

EDIT:

No to tak… Klin już dawno wymieniony, co prawda nie dało to jakiś kosmicznych efektów, powiem nawet że efekty są znikome :wink: co prawda czuć coś tam w przyśpieszeniu, że się lekko poprawiło…
No i druga sprawa…
Przyszedł czas na wymianę oponki bo stara już się w niektórych miejscach przeciera i jest łysa jak kolano, strach jeździć …
No i właśnie zakupiłem sobie moją wymarzoną Michelinkę Pilot Road 2 2CT :slight_smile:
Tylko że jak były 150 (taką jak mam) to profil miały 70 a ja mam 60… więc nie chciałem takiej, to zakupiłem 160 :smiley:

No i kilka fotek:

Stara:






I nówka :





Sry że do góry nogami, ale imageshack coś fiksuje… =/

ta 160 to już krowa wielka xD
aa ten, mi się wydaje czy dałeś za tą opone >500zł? xd Nie było Ci aż tyle szkoda bo po starej widzę, że zbytnio się nie składasz na kolano ;p

A ja po starej widzę że ją spaliłeś.

Stara spalona w pizdu! (jak u mnie) xD

no no… spalona xD a dałem 600 :stuck_out_tongue: taką oponę sobie wymarzyłem i taką mam… to już jest 2 składnikowa :wink:

Adverion napisał:

to już jest 2 składnikowa ;-)



I tak ją zajebiesz :P

150 ? A nie 155 ?:d

Koleś z którym latam po krk też ma rs i mówi że ma 155 ale nie sprawdzałem szczerze mówiąc :stuck_out_tongue:

Sebazz napisał:

A nie 155 ?:d



Nie ma takich opon.

ok. kochani… potrzebuje możliwie najłatwiejszy sposób odkręcenia śruby od magneta …
Mam do dyspozycji klucz od szlifierki kontowej… można to odkręcić jakoś podobnie jak dzwon sprzęgła ??
Bo jednak gorzej mi chodzi na tym klinie niż na seryjnym :-?

Adverion napisał:

można to odkręcić jakoś podobnie jak dzwon sprzęgła ??



Już ci pokazywałem :P :573:

no ale cholera nie mam żadnego paska ;/
A taki od skutera by się do tego nadał ??
No ale z tym kluczem nie da rady jakoś ?

Pasek musi być klinowy prosty. Kosztuje ok. 5-10zł :stuck_out_tongue: To jest dobry sposób. Dasz se rade :wink:

Kurcze teraz przez zimę to muszę zrobić taki konkretny przegląd… o-ringi w lince od sprzęgła (tam gdzie wchodzi już w silnik) poszły się kochać i mi olej napieprza … ostatnio jadę na stację, stanąłem i mówię co ja mam buda takiego mokrego, a to był olej… napieprza jak głupi :smiley:
a już mam 5k+ km nakręcone :slight_smile:

Adverion napisał:

Kurcze teraz przez zimę to muszę zrobić taki konkretny przegląd... o-ringi w lince od sprzęgła (tam gdzie wchodzi już w silnik) poszły się kochać i mi olej napieprza ... ostatnio jadę na stację, stanąłem i mówię co ja mam buda takiego mokrego, a to był olej... napieprza jak głupi :-D
a już mam 5k+ km nakręcone :-)



:| To to wrak, jak uszczelniacze przy silniku puszczają... Weź to ogarnij, albo posądzę cie o brak szacunku do moto :P

[ Dodano: 24-10-2010, 12:20 ]
Byś się już nie przyznawał :573:

jakie uszczelniacze przy silniku… po prostu o-ring walnął któryś od linki sprzęgła i jak wciskam sprzęgło to leci olej… nic strasznego zrobię to w zimę, zrobię ogólny przegląd i wymianę płynów…