Aprilia RS 125 By Adverion

Najprostrzy i najlepszy sposób. Zrób to z grubszej blachy bo jak w zimie zrobiłem taki ściągacz z blachy 3mm to mi ją wygięło :mrgreen: Teraz opatentowałem z blachy o grubości 1cm i jest good

Pokaż zdjęcie gwintu w magnecie. Ja wykminiłem że śćiągacz magneta od simsona pasuje do minarelli. A od zapłonu ducati pasuje do rometa

No dawałem stronę wcześniej ale dam raz jeszcze …


EDIT:

Właśnie wróciłem z mojego garage i powiem wam, że zmontowałem nawet fajny bajer :mrgreen:
Otóż zamontowałem diodę sygnalizującą otwarcie się zaworu wydechowego…
Na początku się świeci bo zawór na niskich obro pracuje cały czas żeby się nie zapiekł języczek, jakoś po 3rpm albo i 4 dioda gaśnie i zapala się znowu jak się już całkowicie otworzy zawór, czyli przy 8rpm :wink:
Jak założę klin na magneto to zrobię filmik i zobaczycie :roll:

adverion po co tyle się pierdzielić. Zajedź do mechanika i poproś to żeby ci za 5zł magneto ściągnął. Ty mu wszystko powykręcasz a on użyje jedynie ściągacza. Jeżeli wiesz jak to później złożyć to złożysz na miejscu sam i nie będzie kompinowania.

Pamiętaj żeby odkręcic magnego musisz wał zblokować tak samo jak przy zakręcaniu

Sam wymyśliłeś z tą diodką ? :smiley:

wprawdzie mówiąc to nie do końca … Bo kiedyś widziałem na yt jak koleś miał takie coś, a niedawno mi się o tym przypomniało i gadałem z jednym typem co właśnie to ma i mi powiedział jak to zrobić i sobie zrobiłem
JacoPL, Ale jak zablokować niby ten wał ?
O i tu macie filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=3nvZdE7tV2U

Eee no ładnie się zbiera na obroty :smiley:
Daj filmik z v-maxem :smiley:

Adverion jak chcesz to wysle ci blokade na tlok tylko podaj mi adres swoj to ci w liscie wysle za darmo. Nie ma z tym problemów.
Blokade sam robiłem.

no ale to konieczne jest ?
Po wacuś blokować wał ? przecież to się ściąga a nie odkręca …

No, ale żeby ściągnąć musisz odkręcić tą srube co jest nią to magneto przykręcone do wału xd
Tak jak w skuterze wariator, najpierw odkręcasz potem ściągasz ;p
Nie odkręcisz śruby jak wału nie zablokujesz jakoś. Chyba, że jesteś hardkor i wrzucisz bieg, w tylną felge wsadzisz jakąś rurke żeby koło się nie kręciło i będziesz odkręcał tak, ale nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia ;p

A no tak też prawda :smiley:
Dobra JacoPL, jeśli tak bardzo chcesz wysłać to już ci wysyłam na PW adres :stuck_out_tongue:
Tylko wiesz to jest taki gwint jak masz np. w yamaszce czyli ten grubszy i krótki :wink:
Jeśli to coś pomoże to świeca jest BR10 coś tam xD

Adi, czyżby goła klata do filmu? :stuck_out_tongue:

wiktor24 napisał:

Adi, czyżby goła klata do filmu? :-P


Zgadłeś :oops: :mrgreen:

jaka goła klata i jaki film? WTF? oO

Mafioz napisał:

jaka goła klata i jaki film? WTF? oO


O co ci biega ? :lol:
Normalny filmik parę postów wyżej dałem link :-P

spamer! nie czyta a odpisuje! warna! :sunglasses:

AA na tym filmie ;p
Ja tam Wiktor nie jestem i nie doszukuje się na każdym filmiku gołej klaty facetów więc nie wiedziałem o co mu chodzi z tą klatą xD Takich szczegółów nie zauważam, chyba że klaty kobiet, ale nie męskie xD

alee wieeesz, że Adi to jest po siłce :585:
Takiej klaty trudno nie zauważyć :579:

ta jasne :smiley:
ee co ty klata padła, bo długo nie ćwiczyłem ale muszę zacząć znów bo widzę że nic z tego nie będzie, dobra ale już więcej nie spamuje :smiley:

A po co ryzykować uszkodzenie tłoku i gwintu świecy? :roll:

Bierzesz pasek klinowy(nie za krótki, nie za długi) i

obejmujesz złożonym w pół paskiem magneto.

Następnie przekładasz jeden koniec złożonego paska przez drugi(aby pas zacisnął się na magnecie) i w pas wkładasz jakiś pręt(dobra jest łyżka do zmiany opon) tak, aby wał podczas odkręcania śruby nie mógł się zakręcić :wink:

Ta metoda jest pewna, sprawdzona, bo na pewno nic nie uszkodzisz i nie musisz nic budować, żeby to wykonać :wink:

Jutro mogę zrobić poglądowe zdjęcie, jak to ma wyglądać :wink: