Aprilia RS 125 By Adverion

Kelton napisał:

Koniki to nie wszystko liczy się pojemność i moment obrotowy



Liczą się realia a nie parametry.

RudY napisał:

Wiadomo, że nie jest to jakaś rewelacja ale chłopie ...



Ahhh jak ja bym chciał żeby moja się tak wkręcała ale przez ten dyfuzor to mogę sobie pomarzyć ...

Kelton napisał:

Koniki to nie wszystko liczy się pojemność i moment obrotowy a w tych 125 niestety, ale tego brakuje.


Hmmm powiem ci że lepiej jak jest mniejsza pojemność bo mniejsza masa = lepsze osiągi.. co do momentu obrotówego się zgodzę a w apka przecież nie jest zła z momentem obrotowym... :-P

Zresztą tak jest to 125 ale 2T a nie 4T, dzięki czemu jest to mocne ... w porównaniu np. do R125 która jest w 4T to jest różnica jak by to były 2 różne pojemności :!:

I uwierz mi.. jest czym poszaleć :!:

I dokładnie tak jak Carmen napisała, nawet na rowerze można się zabić :!:

Pijąc wodę ze szklanki możesz się zadławić i kthxbb. Więc takie gdybanie jest bez sensu :slight_smile:

To nie pisz bzdur bo tym się da powariować… pff… wszystkim da się powariować :roll:

Adverion napisał:

wszystkim da się powariować :roll:

nawet moim kupo zlomowatym bapsterem

prawda na 100% xD

Kelton napisał:

Koniki to nie wszystko liczy się pojemność i moment obrotowy



pff... duża pojemność jest bardziej istotna przy turystykach, które muszą mieć wytrzymałe silniki na trasy po kilkaset lub nawet więcej kilometrów, więc nie mów mi tu o zaletach silników o wielkich pojemnościach, bo są one nieistotne aż tak przy szaleńczej jeździe :P Co do momentu obrotówego się zgodzę, ale przy masach motocykli o małych pojemnościach to też traci swoją wagę :P Wyobraź sobie, że takie 600'ki objeżdżają bez problemu litry ;)

jeśli do ścigania się to tak : mniejsza pojemność np. 600cc -> 150KM 1000cc -> 150KM
to 1000cc nie ma polotu nawet jak by ta mniejsza pojemność miała mniej kucy to i tak będzie brać jak będzie chciała tą 1000cc bo tu się dużo też liczy masa :!:

Daniel co ty chcesz od swojego skuta przecież do wariacji jest jak najbardziej…

Wyobraź sobie, że takie 600'ki objeżdżają bez problemu litry ;)

Adverion napisał:

jeśli do ścigania się to tak : mniejsza pojemność np. 600cc -> 150KM 1000cc -> 150KM


tylko która 600 ma 150 koniż
porownajcie sobie chociażby r1 i r6, jakim cudem r6 ma być szybszaż
r1 waży tylko 20kilo więcej ale ma za to prawie dwukrotnie większy moment obrotowy i 50 koni więcej...
na logikę 1000 musi być mocniejsza i 600 przy niej wymiękają bo co co by wtedy ludzie kupowali 1000 a hayabusa była by 600 a nie 1300 ;p

Logika logiką, ale 600 lepiej zbierają się na torach niż 1000, poza prostymi :stuck_out_tongue:

nie wiem, może, na ścigach się nie znam ale jak mocniejsza to według mnie szybsza i wgl ;p
na torze nie jeździłem ani żadną 600 więc może być inaczej niż pisze ;p

z tego co wujek mówił to 600ccm przy 160 już traci tą przyśpiechę a od 200 to już tak wolno idzie a 1000 leci ładnie ;p bo miał cbr 600 i 1000 i jakieś suzuki itd ;p
i mówił że 600 słabe są w porównaniu do 1000

i mówił że 600 słabe są w porównaniu do 1000

no akurat norma ;D no 600cc od 200 juz słabiej idzie, kolega mial cbr 600 i tez mowi ze na 200 konczy się te wyrywanie z siędzenia

Niejeden z was by na takiej 600 się przejechał to spadł by z siędzenia, albo podmuch wiatru by go zdmuchnął… Kolega wujka stryja matki ciotki mi mówił… Takie komentarze zostawcie dla siebie, a zanim coś napiszecie na forum to sprawdźcie to w praktyce.

ahh… w ścigach jest tak że wszystkie są mocne…

Mafioz napisał:

tylko która 600 ma 150 koniż


Napisałem przecież np.
A poza tym mój znajomy ma Kawasaki która ma 140KM w 600cc a drugi ma CBR też 600cc i ma 100KM no i na przyśpiechę Kawa siada… Tu się też bardzo liczy Moment obrotowy… ta kawa jak na swoją pojemność ma dużo kucy ale zaczyna ciągnąć na bardzo wysokich obrotach dopiero a CBR już od niskich ciągnie …

i 600cc i 1000cc gdyby miały tyle samo kucy a nawet 1000 by miałą odrobinę więcej… to 600cc jak objechała tą 1000 bo przecież nawet ona ma lżej i szybciej się na obro wkręca … bo jest bardziej wyżyłowana …

NP. w Formuła 1 bolidy mają bodajże silniki 2.7 max…

Np. Mitsubishi Lancer ma 2.0 i 300KM wersje MR mają 350… czy nawet 400
i jak by wziąść auto które ma tyle samo kucy tylko że w większym silniku to ono nie będzie miało polotu, bo silnik jest cięższy i ma zapewne mniejszy moment obrotowy…
TAK NA LOGIKÊ :!:

Adverion napisał:

NP. w Formuła 1 bolidy mają bodajże silniki 2.7 max....



2.4 V12

Adverion napisał:

i 600cc i 1000cc gdyby miały tyle samo kucy a nawet 1000 by miałą odrobinę więcej... to 600cc jak objechała tą 1000 bo przecież nawet ona ma lżej i szybciej się na obro wkręca ... bo jest bardziej wyżyłowana ...



Oglądałem filmik gdzie piaggio polini Evo objechało runnera 180. Moc niby podobna, ale evo jednak lepsze.

No to na logikę można pomyśleć że jak mniejsza pojemność a ma podobną ilość kucy to jest bardziej wyżyłowana, mam mniejsze cyle i wszystko no i dlatego ma lżej i szybciej i na większe obro się wkręca …no i waga…

[ Dodano: 24-12-2009, 15:41 ]
No w dniu dzisiejszym skonstruowałem adapter do aparatu cyfrowego który przykręca się do baku no i na nowy sezon będę mógł nagrać i wam pokazać jak się zbiera moja “Ryska” i może na rozpoczęcie sezonu nagram jakiś filmik wypadu z kumplami w dzień otwarcia sezonu :stuck_out_tongue:





Po założeniu:





Zdjęcie zrobione aparatem przykręconym do Adapteru:



Adapter jeszcze do poprawki… muszę zeszlifować ostre kanty itd. :stuck_out_tongue:

lajtowo, też muszę coś takiego u siebie zrobić :smiley:

Adi, mistrzu! :smiley:

Haha ale konstrukcja :smiley:
Ja tam mam prościej :stuck_out_tongue:
Tyle, że z telefonem …
Jakbym miał aparat to też bym coś wykombinował pewnie :smiley:

No ale fajnie patrzy na licznik :slight_smile:

Jak dla mnie to nie wygląda on zbyt pewnie, choć śruba porządna :mrgreen:

Właśnie to łączenie 2 elementów mnie niepokoi. Dasz zdjęcie jak apka stoi na stojaku?