APRILIA AREA

Na taki krok jak piaskowanie zdecydowałbym się w motocyklu który miałbym mieć do końca usranego życia. Jutro poczyszcze i zobacze ile tej farby potrzeba.

wrona napisał:

myble bybleć dozownik


Nie da rady, przyjedzie jakiś dzieciak to oglądnąć i tatuś mu nie kupi bo nie będzie umiał zrobić mieszanki. Jeszcze nie wiadomo czy to gówno od oleju będzie działać :expressionless:

Ja bym walną rame na czarny mat :smiley: “farba” nie do zdarcia :622:

Więc tak :mrgreen:
Na początek macie foto złożonego silnika które było robione z tydzień temu.

W tamtym tygodniu zacząłem czyścić rame z rdzy i w poniedziałek skończyłem. Prawdopodobnie będą jeszcze jakieś małe poprawki. Na dniach kupujemy kompresor więc nie będe już inwestował w podkład w sprayu tylko już normalny.

Dziś starszy przywiózł od kolegi zawieszenie przednie od chinola, jutro prawdopodobnie dam kase kolesiowi i będzie już praktycznie i teoretycznie moje. Zdjąłem więc dziś zawieszenie wahaczowe i tak patrząc na samotnie leżącą półke ze sztycą rzyda od SR przymierzyłem. Sztyca jest taka sama jak w arei więc nie będzie żadnego problemu z półką, kierownicą i sztycą. Zero przeróbek. Jednak jak to w życiu bywa nie wszystko jest piękne. Chce zrobić aree na lagach ale na seryjnych felgach. Zdjęcia niżej, teraz muszę wszystko dokładnie pomierzyć i źlecić koledze starego zrobienie ośki i patentu na tarcze którego mam już wizje. Albo kawałek metalu odpowiednio stoczony o takiej grubości między tarczą i felgą żeby zacisk wchodził bez tulejek/adapterów zacisku. Albo kilka cieńszych kawałków między którymi znajdowałyby się tulejki ze śrubami. Do tego musi się znaleźć miejsce na ślimak i jakąś tytke żeby się nie kręcił razem z kołem. Jeśli ktoś ma pomysły co do ośki, patentu na tarcze lub na ślimak to proszę śmiało pisać.







albo kupisz drogi kompresor albo pierdol jakieś takie kompresory lepiej coś takiego z traktora, chyba że znajdziesz takiego żeby dało się części dokupić ob mi się przytarł i nigdzie części nie mogę znaleźć i poskładałem z jakiejś innej sprężarki.

No mamy kupić taki tani kompresor. Ponad 300 za 25l a 480 chyba za 50l. Dwa zawory wychodzące, ciśnienie wyjścia 154 bodaj i z całym zestawem (do małowania, przedmuchiwania itd.). To są takie same kompresory (ten sam silnik, obudowa, złączki itd) różnią się tylko tą butlą. Na codzień wystarczyłby ten 25l ale do małowania będzie już mały. On ma 2 zawory wychodzące i stary myślał nad takim patentem żeby kupić na złomie czy gdzieś jakąś butle 50l albo większą i podpiąć ją pod jeden zawór, a drugi zostawić do używania. I pytanie. Czy ten zabieg pozwoli na zwiększenie pojemności kompresoraż

FLYP001 napisał:

On ma 2 zawory wychodzące i stary myślał nad takim patentem żeby kupić na złomie czy gdzieś jakąś butle 50l albo większą i podpiąć ją pod jeden zawór, a drugi zostawić do używania. I pytanie. Czy ten zabieg pozwoli na zwiększenie pojemności kompresoraż



Byle sprężarka uciągnęła, to będzie działać ;)

według mnie nie opłaca się kombinować z ta seryjną felga kup 3 ramienna felgę od pierwszej sr i będzie git

i tym pistoletam się tak fajnie nie maluje, ja kupiłem inny też tani z górnym zbiorniczkiem i mgiełka jest o wiele lepsze i czyści się go pięknie.

Piedrole. Jutro kupuje podkład w sprayu bo zanim oni się zdecydują na ten kompresor to to padło bd jeździć. Z lagami też patent poszedł się jebać bo ten huj chce nie wiadomo ile za nie. Dawałem mu te lagi od chiny tak jak stały ale nie chciał za te od sr i będą leżały bucowi.

SiWy napisał:

kup 3 ramienna felgę od pierwszej sr i będzie git


Ten huj rzyd ma taką fele ale pewnie se policzy ze 100 więc niech spierdala. Skończyło się kurwa, sam se będzie robił przy tym swoim pierdolonym boosterze.

Ja mam jeszcze w spreju taki z castoramy i on ładnie trzyma, i schnie też jakoś szybko, nie wiem co z nim będzie po zimie ale na razie jest ok.
mam taki pistolet http://allegro.pl/pistolet-lakierniczy-gorny-zbiornik-ega-i1318522054.html

Zrobiłem rewolucje i kompresorek będzie na dniach. Najprawdopodobniej 25l za 350PLN do tego butla z gazu ok 100l za flaszke.

ale to byś musiał tę 100l dymać chyba częściami, nie tak że od razu 100l nabijesz bo się może przegrzewać ten kompresor, i się popsiuje :mrgreen:

ale to byś musiał tę 100l dymać chyba częściami, nie tak że od razu 100l nabijesz bo się może przegrzewać ten kompresor, i się popsiuje


Proste. Na tej szybko złączce wpiepszymy chyba zawór. Jak będzie potrzeba napompowania kół czy jakieś tam pierdoły to zawór się zamyka i pracuje tylko na tych 25l. A jak malowanie to otwiera się zawór i leci jeszcze do tych 100l.

Dobra koniec o tym kompresorze. Jak będzie w garażu to wam porobie foty bo widzę że lubicie spamować :mrgreen: .

Nie wiem kiedy tą rame pomaluje ale muszę już szukać sensownego małowania plastików. Na początku miałem umyślane biało-czarne.

Jest już takich w PL ze 4 tylko na PJ.

Może pomarańcz albo oczojebna zieleń? Tylko nie wiem na jaki kolorek walnąć pozostałe. Białe będą wieśniackie a czarne takie zwyczajne.
Macie jakieś propozycje? Rushofy odpada :-P

Oczojebny zielony! :smiley: I do tego czarny/szary.

oczojebny zielony i oczojebny niebieski! Tak jak jedna osoba zrobila chyba “gumis-adam” NRG. Strasznie mi się to podoba ;).

jedno wiem na pewno czarno biały na pewno nie

Wiem!
Zielono-żółto-czerwona area rasta :mrgreen:
Dawajcie jakieś swoje propozycje bo na razie chyba na biało-czarno leci tak jak na foto z tym że fele białe, klosz w środku czarny i wszystkie elementy w czarny mat. Jakbym ją miał zostawić dla siebie to może jakiś oczojebny kolorek bym wybrał ale pod sell musi być jakiś normalny. Cała srebrnaż

daj kameleon + srebrny i tyle

daj czarny jak na pierwszej focie i zielony fluorescencyjny lakier i jest kozak ;p

Dobra kurwa nowy sezon nowe problemy. To hujostwo już może by i już jeździło tylko jak zawsze musi się coś wyjebać. Wydech spawał jakiś idiota i jest kolanko pod innym kątem względem dyfuzora i teraz nie wiem czy przerabiać zdupczone spawami kolanko czy robić nowe z kolanka od komara :mrgreen:

Jeszcze to pierdolone zawieszenie. Silnik chodzi na boki. Tak ma być czy to moje głupie wymysły? Może się tak dziać przez to że nie mam w tym miejscu takich pokrywek które wszystko usztywniają?






Poza tym to wygląda tak jak na fotach, zawieszenie zajebałem jonkowi bo przetrzymuje moje boosterowskie. Z małowania pewnie będzie góffno bo się tak ojebałem przy malowaniu sr że nigdy więcej.




Jak nie sprzedam jej za 5k to maluje ją na biało, robie crashe, stelman, kupuje wahe za 6zł i stuntuje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Bo na razie to 12:30 o’clock :stuck_out_tongue: