APRILIA AREA

Bracia i siostry!
Przedwczoraj stałem się posiadaczem Aprilii Arei. Rzecz jasna nie na chodzie. Rok 2002, przebiegu nie sprawdzałem bo nie chciało mi się accu podłączać, nie inaczej jak LC, 2X tarcza i kółka 13", ogólnie do poprawek i do małowania. Oczywiście zarejestrowana, opłacona w PL i przegląd zrobiony.
Co do planów, tuningu jako tako nie będzie, priorytetem jest odpalenie tego, pomalowanie w sensowne kolory i albo sell albo SR na sell. Temat zakładam aby udokumentować postępy i jeśli będą to zmiany oraz by prosić was o pomoc w razie gdy pojawią się problemy których myśle że będzie jak najmniej.


Nie jest tragicznie ale mogłoby być lepiej. Teraz tylko rozebrać ją do gołej ramy, wyjąć silnik, zawieszenie i zaczynać.
Tu super-pro-elo-kastomowa dioda świecąca na niebiesko i czerwono w tylniej lampie, niestety nie mam foty klosza który od wewnątrz był wyścielony folią bąbelkową :570:

No i orzełek na czaszy który na moje oko dawał jakieś 10% mocy i 5% za to że był na czaszy.

W układzie chłodzącym nie było ani kropli płynu czy wody, wahacz przedni trochę daje na lewą, i prawdopodobnie tulejki metalowo-gumowe zawieszenia silnik są wyjebane.
Malowanie mam już wybrane (czarny+biały), ale możecie proponować swoje typy. Będą polerki niektórych elementów, wydech kupiony też nie dawno Turbo Kit R, może listwy diodowe w przednich lampach żeby na soczewkach nie jeździć
FOTY:

http://bikepics.com/members/flyp001/02area51/

mexyk ! ile za nią dałeś ? moim marzeniem jest kupić właśnie aree i custom walnąć -podoba mi się jej stylistyka te kształty

PS:
area ma kółka 13

EDIT: Już zmieńiłem :stuck_out_tongue:
Wiem że 13, teraz się tak przyglądam zdjęciom i coś mi się mały profil wydawał. Ale to dobrze. Ile za nią dałem… 1000, można było jeszcze stówke zejść ale już kuj.
Najlepsze jest to że w tamtym roku jak szukałem sqta dla siebie w zimie oglądałem ją w busku, koleś chciał 2500 ale chodziła, chwile temu inny kolo wystawił ją za 2000 już niesprawną w ropczycach. Zeszliśmy na gg do 1100 a na miejscu 100 i git. I okazało się że jestem czwartym właścicielem skutera w tym roku :mrgreen:

BALU napisał:

kupić właśnie aree i custom walnąć


Nie znasz się ! To ja tak chce zrobić ! :P

Area zauroczyła mnie od pierwszego wejrzenia pare lat temu :) Zaje***ty skuter :) Jaka minarelka tam jest ? Jedyne co, to mnie wahacz wkurza :/

Skuter konkret jeszcze to malowanie fajne nawet , jak się nie myle to tam minarellka jest .I jeszcze za tą kase opłacało się brać :)) Wahacz czy ja wiem czy to takie złe , fajnie się z tym jeździ hamujesz przednim i Cie podnosi ;p co prawda szkoda było by katować moto na kole z takim rozwiązaniem przedniego zawieszenia.

A mi tam się ten skuter nie podoba. Ogólnie flyp i rzid mają najebane we łbach, ciągle kupują jakieś padaczki :smiley:

To jest minarelka lc z tarczą tylko z plastikami na kapie. Do Sr też mam podobne.
Z wahaczem jest sprawa tego typu że jak dam rade go przestawić to go przestawie a jak nie to wezme z SR zawieszenie i sprawdze czy pasuje. I może się kupi.

SiWy napisał:

Ogólnie flyp i rzid mają myble byble we łbach, ciągle kupują jakieś padaczki


Mój stary w tamtym tygodniu kupił jeszcze Scarabeo 150 :mrgreen: Poza tym mam jeszcze 2 koła to może coś kupie do robienia na zime.
Malowanie będzie prawie identyczne jak na filmie:
http://www.youtube.com/watch?v=j-UPyyIXtYA
Z tym że fele raczej białe i wszystko w połysku.

EDIT: Turbo Kit nie podejdzie do arei :-/ Kolanko wadzi o stelaż silnika którego zakończeniem jest amor centralny. Tak samo nie podejdzie żaden inny wydech z zakręconym kolankiem. Więc szukam wydechu najlepiej laser albo yasuni z albo na zamiane albo nabyć. Jak ktoś ma to pisać.

Ty teraz tak patrzę, że tam amora nie ma normalnego :stuck_out_tongue:

Ale jak niby z kolankiem wydech nie podejdzie ? Przecie laser czy yasuni z też mają kolanko … Nie wiem o jakie Tobie chodzi :stuck_out_tongue:

Właśnie laser podejdzie bo ma kolanko takie że od dyfuzora ono idzie prosto pod cylinder a w turbokicie kolanko idzie jeszcze do przodu i później się cofa pod cylek. Mój zx też nie podejdzie, zx rzyda podejdzie bo ma inne kolanko.

Co do amorka to ma centrala :slight_smile: i to jest też zajebiste

Ty, ale wtedy nie podchodzi inny karter, nawet minarelli, taką

normalna mina jest

A mocowanie do zwykłego amoraż jestą

jest

BALU ty kurna wszystko o tym sqcie wiesz :mrgreen:
Mam w kurwe nauki i nic nie robie, do tego zjebał się rex kolesiowi i muszę go naprawić. Tak to jest sprzedawać cokolwiek kolegą, zjebie, później przyjdzie i powie że SIÊ SAMO zepsuło. Jeszcze stary mnie wkurwia bo mówi że przez simmeringi lewe powietrze nie może iść. I że wystarczy dociągnąć głowice i będzie chodził :shock:
W sobote też pewnie przy arei nic nie zrobie bo muszę pokój przemeblować/przenieść się do innego żeby miejsce na SR i aree było :smiley:

Co jeszcze chcecie wiedzieć o areiż Balu chętnie wam odpowie :slight_smile:

Ile wy macie tych skuterów? Zrób najlepiej zdjęcie garażu :-o :mrgreen:

Będziesz w swoim pokoju trzymał i robił sprzęt :lol:

Bartek__ napisał:

Ile wy macie tych skuterów? Zrób najlepiej zdjęcie garażu


Przy projekcie rzyda było foto.
Teraz to 2 moje, 3 starego i 2 jaska, reszta na "serwisie"
Poza tym stary kiedyś liczył i mówi że ma w sumie 14 motorków :mrgreen:

jasiu napisał:

Będziesz w swoim pokoju trzymał i robił sprzęt


Dokładnie. Nie mam niestety ocieplanego garażu, teraz cały siedzi w skuterach a starszy musi chować auto w zimie więc moje apki lecą do pokoju, piaggio, ktm, scarabeo, hrr zostają w garażu a booster chyba do babki :mrgreen:

FLYP001 napisał:

moje apki lecą do pokoju, piaggio, ktm, scarabeo, hrr zostają w garażu a booster chyba do babki :mrgreen:


To ... jest ... głuuupiieeee ! :D
Uzależnieni jesteście o :P

i powiedzcie mi tylko skąd kombinujecie kase na te maszyny coś jak nie jeden nawet na jeden nie umi uzbierać :smiley:

Nie dostaje kieszonkowych, ani grosza. Kasa wzięła się z kolend( :mrgreen: ) później bierzmowanie i było trochę kasy. Był booster, sr, rex, area a jutro przywozimy kymco zx bez papiera (to moto na spółe ja, stary i jas). Po prostu kupuje okazyjnie sr kupiłem za 1000zł, rexa za 350, boostera koło 1000 (to była zamiana na vw jette 89r chyba, później stary za kilkaset $ dał mi go- wychodziło koło 1000) i area też okazyjnie za 1000zł. I szukam kolejnych okazji. Poza tym nie wydaje kasy w sklepikach, nie pije piwa (jeszcze) i nie będe palił. Cała fizjologia.
Dobra koniec spamu bo rzyd robi boostera a przy arei nic się nie dzieje :573: