Zumico Quick

Cześć
Nadszedł czas abym ja pochwalił się ( o ile jest się czym chwalić ^^ ) moim kiblem :]
Jest to chińskiej produkcji skuter 4T o nazwie zumico quick z silnikiem 139QMB. Obecnie ma przejechane 700 km. Ma zdjętą blokadę z gaźnika, nic po za tym. Na razie :brawo: idzie 50 km/h. Poniżej zamieszczam informacje jakie rzeczy będą w nim robione oraz foty i filmik, wszystko robione gdzieś 2 godziny temu. Dziś go porządnie umyłem i wypolerowałem to chyba sesja zdjęciowa obowiązkowo :wink:

Plany optyczne:

->>: Malowanie plastików zastanawiam się nad różowym, zielonym, złotym i niebieskim - doradźcie
->>: Manetki
->>: Lusterka F1
->>: Naklejki mocy ( +10 do v-maxu )
->>: Osłona wlotu powietrza
->>: Osłona filtra powietrza


Plany mechaniczne:

->>: Wariator http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-wariator-naraku-hshigh-speed-139qmbqma-p-2064-1.html?cPath=13080_23542_23545&sessID=707ce0c1d1bfa9cc255cfa2bc729d12f
->>: Większa dysza
->>: Lżejsze rolki


Foty:







Jak by co - jest on czerwony, nie pomarańczowy. Takie światło było.


Filmik, jak się rozpędza moje zumico:
Kamerkę przypiąłem do kurtki, sorry że tak trzęsie.
http://www.youtube.com/watch?v=ota1zTkR6pY

Czekam na komentarze ^^


poprawiłem na img // wrona

Wrzuć zdjęcia przez: :wink:
Kup lepszy kask, bo w tym strach jeździć :stuck_out_tongue:
Skuter, jak skuter, bez rewelacji. Ważne, żeby jeździł :stuck_out_tongue:

Rób przekładke P/G do tego kibla ale to by latało ;p

wszyscy chca jakieś mega moce w tych colibrach. Ale cala reszta nieprzystosowana do tego ;/ by musial zawieszenie hamulce opony zmienić rame wzmocnic. Zostaw to 4t bo jak dbasz i nie grzebiesz to pojezdzisz

Nie daje P/G, jak zrobię to wszystko co w 1 poście wymieniłem to będę zbierał kasę z roku na rok i się uzbiera na jakiś skuter + tego ktoś kupi bo zamierzam o niego dbać i teraz też dbam.
Będę na bieżąco dawał foty jak będę realizował plany.

Danielson napisał:

zawieszenie



po coś?

Danielson napisał:

hamulce



ewentualnie jakąś 12" z większą tarczą , chyba że z tyłu tez 10" od zipa

Danielson napisał:

opony




po coś?

Danielson napisał:

rame wzmocnic



po coś? tak samo może pęknąć przy chińskim silniku jak przy p/g, o te wszystkie modyfikacje pokusił bym się dopiero jak by tam ładował minimum racinga, (a już bardziej opłaca się kupić markowy skuter)

ewentualnie na sporcie pokusił bym się o hamulce i kola 12" bo na 10" musi być mega twardy

PeZeT napisał:

się uzbiera na jakiś skuter


Kup lepiej biegówke :) Dobrze Ci radzę ;]

RudY napisał:

PeZeT napisał:

się uzbiera na jakiś skuter


Kup lepiej biegówke :) Dobrze Ci radzę ;]



No może masz i racje. Ale starsi nie pozwolą na 125, musi być 50. Teraz robie OT wiem, ale dla mnie ważny temat;p Dużo się różni biegówa w środku od skuteraż Bo nie wiem jak ja będę jakoś ją naprawiał czy coś.

P.S Rudy odpisz na gadu:]

Ten skuter świetnie nadaje się do jazdy zarobkowej :smiley: Ja jeżdżąc i rozwożąc takim ulotki zarobiłem na czysto(po odliczeniu amortyzacji) 900zł, a nawet nie odczułem, że pracowałem :stuck_out_tongue:

Jak już kupować, to biegówke :smiley: Wtedy jest FUN :smiley:

Danielson napisał:

rame wzmocnic



po coś? tak samo może pęknąć przy chińskim silniku jak przy p/g, o te wszystkie modyfikacje pokusił bym się dopiero jak by tam ładował minimum racinga, (a już bardziej opłaca się kupić markowy skuter)

ewentualnie na sporcie pokusił bym się o hamulce i kola 12" bo na 10" musi być mega twardy[/quote]

Oj ci powiem z tą ramą w P/G tak szybko rama ci nei pęknie jak w chinolu... mój kolega sobie przerobił na 80ccm po dziurach szybciej jeździł itd. I rama po 2 tyg poszła... W P/G by tak się nie stało

napisze tu żeby było ogólnie albo ktoś coś mógł dopisać/poprawić :slight_smile:
pytania z gg:
dlaczegoś
- przygotowanie do późniejszych moto
- nie nudzi się tak jak na skucie - tylko gaz
- większy fun - można dobrać odpowiedni bieg do szpanu, szybkości, rycia, gumowania itd. :smiley:
- każdy sprzeduje skuty i chce biegówki
- lepiej ciśnie
- no i sprzęgło :slight_smile: można start niezły zrobić albo łatwiej na gume podbić

jakaś
zależy co chcesz… ściga, enduro, sm czy jakieś czoperkowate coś :slight_smile:

różni się może i dużo ale kupisz używke markowca to się nic nie będzie psuło to naprawiać nie będziesz musiał - tzn. drobne robótki może i tak ale na pewno nie tak, żeby trza było rozbierać silnik :slight_smile: No chyba, że z Twojej winy :slight_smile:

Sprzedawaj to coś zanim jeszcze masz jakieś szanse na sprzedaż i bierz biegi !

Kurczak napisał:

Oj ci powiem z tą ramą w P/G tak szybko rama ci nei pęknie jak w chinolu... mój kolega sobie przerobił na 80ccm po dziurach szybciej jeździł itd. I rama po 2 tyg poszła... W P/G by tak się nie stało



źle mnie rozumiesz. chodzi mi o to że ta rama od chinola może tak samo pęknąć z tym chińskim silnikiem jak by wsadził silnik od p/g

Tak jak mówi RudY, jak ino masz szanse to sprzedaj i kup coś markowego a najlepiej biegi! I radzę ci nic nie dokładaj do niego, ponieważ później będzie ci szkoda każdej zl wydanej na chinola.

Ale kto mi teraz kupi tego chinolaż … I za ile? Ja za niego dałem tak 3000 zł, ma dopiero 700 KM i rysy na błotniku przednim a tak to w porządku. Ja nie chce go oddawać za 2000 zł… Ale już postanowiłem, że w razie sprzedaży tego to kupuje coś porządnego ale skuter np aeroxa i tuning do niego bo nie chce na razie na biegowy się przesiadać o ile w ogóle kiedyś się przesiądę.

PeZeT napisał:

Ale kto mi teraz kupi tego chinolaż


A nóż ktoś się znajdzie ...

PeZeT napisał:

I za ile? Ja za niego dałem tak 3000 zł, ma dopiero 700 KM i rysy na błotniku przednim a tak to w porządku. Ja nie chce go oddawać za 2000 zł..


Trza było prędzej o tym pomyśleć :) Nowe szybko traci na wartości a już na pewno chinolec :P

PeZeT napisał:

Ale już postanowiłem, że w razie sprzedaży tego to kupuje coś porządnego ale skuter np aeroxa i tuning do niego bo nie chce na razie na biegowy się przesiadać o ile w ogóle kiedyś się przesiądę.


Już Ci mówię będziesz żałował z 3 powodów:
- że chcesz skutera - sktuery to shit
- że chcesz tuningować - trudno będzie sprzedać - każdy na części sprzedaje później ...
- nie chcesz biegówki

Rób jak tam wolisz ; )

Za 1500zł sprzedasz, bo za więcej ciężko będzie :stuck_out_tongue:

PeZeT napisał:

Ja za niego dałem tak 3000 zł,



ile??!!

PeZeT napisał:

Ja nie chce go oddawać za 2000 zł



żeby ktoś dał tyle to musiałbyś go pocałować w dupkę , teraz za 2k możesz pójść do rela i na półce będzie taki stał

, z tego względu ze jest nowy , to może 1500 dostaniesz , ale będzie ciężko

LOL, to ja dziękuję bardzo za takie pieniądze. Będę jeździł i zbierał kasę. Kto wie może coś będę rozwoził. A za 1500 zł to chinole w moim mieście paroletnie kupują a to ma dopiero 700 km to koledzy już weście się schowajcie z tymi markowcami i markowcami bo to już denerwujące. I nie przesadzajcie.

PeZeT napisał:

koledzy już weście się schowajcie z tymi markowcami i markowcami bo to już denerwujące. I nie przesadzajcie.



Miałem chinola i jedyne czego brakowało, to osiągów, ale teraz wiem, że to był gigantyczny minus ;)

Dywersant napisał:

PeZeT napisał:

koledzy już weście się schowajcie z tymi markowcami i markowcami bo to już denerwujące. I nie przesadzajcie.



Miałem chinola i jedyne czego brakowało, to osiągów, ale teraz wiem, że to był gigantyczny minus ;)



Osiągi nie są najważniejsze, ważna jest przyjemność z jazdy i ogólnie a nie, że aerox pójdzie 90 to dziewczyny szaleją, podjar itp Ale jednak nie będę nic robił przy tym zumico ;[