Zmiana felg w skuterze

Witam! Zakładam ten temat aby było łatwiej wszystko ogarnąć i żeby nie było syfu na forum.
W tym temacie możecie pytać i odpowiadać tylko na temat zmiany felg. Za każdy jeden najmniejszy spam od razu leci ostrzeżenie. A najlepiej kto wie lub zmieniał niech napiszę mi na PW jakiego ma sqta i z jakiego przełożył a ja będe tu podklejał. Inne, których jeszcze nie będzie piszcie w pytaniach i odpowiedziach. Co jakiś czas będe usuwał posty a podklejał tylko potrzebne dane żeby był porządek. Mam nadzieje że zrozumieliście. Warto podkreślić, że ten pomysł został zainicjowany przez Wronę. :wink:

Yamaha Neos :arrow: http://forum.jednoslad.pl/viewtopic.php?t=4779.

Tak więc mam pytanie czy fele od jet-a podejdą do trekkeraż? , bo te nowe peugeoty mają inne silniki , w jet-cie są też inne lagi

wrona, nie. Nie beda pasowac. Sam chcialem zmienić. :573:

Na 100% do Yamahy Neos na przód pasuje felga od Yamahy Aerox 13 cali. Na tył pasuje każda felga od skutera, który:
-ma hamulec bębnowy
-ma silnik minarelli horziontal na długim karterze (czyli większość )

witam mam pytanie :wink: czy przednia felga od runnera 13 cali pasuje do nrg z rocznika 1998 ??zawieszenie jakie mam to firma showa . z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Jakie felgi pasują do starej srki z sil. Minarelli Horiz. LC?? Czy od pośredniej Sr będą pasowały?? A np. od aeroxa na przód felga będzie pasowałaż?

Pasują felgi od NRG do runnera ? ( przód i tył ) ?

Ja chciałbym się wypowiedzieć jak można felgi zmieniać w tgb:
1. w tgb orion będą pasować felgi z tgb tryton lub niemieckiego pegasusa i na odwrót (sam zmieniałem)
2. tgb mystic koła 13 cali można zmieniać z tgb r50x 13 cali i tgb 303 też na 13 calowych felgach ( bo 303 były też na 12 calowych" ) tylko że przy zmianie kół w tgb mystic należy pamiętać, że z przodu ma on felgę 12 calową więc 13 calowa na te miejsce nie wejdzie.

Ja mam pytanie moja stalkrerka ma z przodu 120-90-10 i mam pytanie czy wejdzie np felga od nrg lub od aprili 120-60-13?A na tył to nie wiem 130-60-13??

Ja mam pytanie moja stalkrerka ma z przodu 120-90-10 i mam pytanie czy wejdzie np felga od nrg lub od aprili 120-60-13?A na tył to nie wiem 130-60-13??



Jeśli masz długi karter to od NRG wejdzie bez problemu, ale musisz kupić na odpowiednią średncie bębna.

a czy od aprili sr tez będą pasować?

Od Apki robionej po 2003 powinny pasować, bo miały silniki p/g.

Jakie najwieksze felgi można wstawic do Boostera…Czy pasowały by np : od Roxany itp Dodam ze booster między 96-99 .

13’ od roxany. Z przodu musisz wymienić półkę z lagami, a tył musisz chyba tylko na tarcze przerabiać. Kumpel kiedyś to robił i nic więcej chyba nie trzeba było kombinować, ale ręki sobie uciąć nie dam :slight_smile:

http://moto.allegro.pl/item619654938_adly_silver_fox_2003_minarelli_jak_tgb_kymco.html jakie 13" do tego podejdą? To jest podróba minarelli hor. Słyszałem że przy zmianie koła trzeba zmieniać przełożenia. Czy to prawda?

Kapa jest chyba taka jak w hrr, więc może koła od focusa 12’. SiWy zakładał felgę od focusa do hrr to wal do niego jakby co.

ej czy do piaggio zipa (pierwszej wersji) pójdą koła większe niż fabryczne 10’??

raczej tak ale oczywiście od p/g :smiley:

Witam !

Czy w swoim Malaguti f12 mogę założyć felgi od yamahy aerox (13 cali) lub aprili sr-ki (te 13calowe) ? Widzialem ze juz ktos tak zrobil , ale chciałbym się upewnic

Mam pytanko czy do mojego Boostera na 10" felagach z oponami 130/90/10 wejdą te felgi od aeroxa ???

http://moto.allegro.pl/item642642658_yamaha_aerox_felgi.html

jak tak to jak tą tylko przykręcić?? jak ja mam na 1 śrube a tu jeszcze jakieś 3 są?? czy te 3 sa na tarcze??