zipp basic gaśnie podczas jazdy lub zwalnia do malej predkosci prosze o pomoc

tzn powiem tak silnik 2010 podobno w nim siedzi jak kupywalem go w sklepie ale jezdze nim od poczatku lata 2009 ma juz przejechana okolo 5000 km. wydaje mi sie ze to cos z ukladem paliwowym bo nieraz np ja mu w gaz a on tak jakby luz zalapal w samochodzie 0 reakcji no i sie dzieje jak napsialem wczesniej :D

a co do paliwa to wiesz jak jechalem a bylo malo wachy to pierwsza lepsza stacja i tankowalem wiec paliwo moglo byc lipne

koledzy wymienilem filter paliwa gznik wyczyszczony i w dalszym ciagu jest to samo co moze byc wiecej ??
tylko ze zrobilem po w wyczyszczeniu i wymianie filtra z 10 km i niezgasl ani nic takiego tylko cos takiego jakby moc mial mniejsza

Witam.A może masz słabą kompresję lub jak ktoś napisał wyżej padł Ci elektrozawór ssania.

a jest mozliwe ze za dlugo jezdzilem na tym samym oleju i sie ptrzytar troche ?? ale jak by padlo ssanie to chyba by nie chodzilo wgl a zalacza sie jakgo odpale

Przyczyną ciężkiego odpalania może być ssanie.Może nie wysuwa się iglica od ssania?Wymontuj ssanie, podlacz na krotko do akumulatora , po ok 4-5 min iglica powinna sie wysunac ok 5mm.Jeśli wysuwa się zbyt szybko może to być uszkodzony termostat.

ale on dobrze odpala:P teraz jest tylko cos takiego ze jade on nagle tak jakby zgasl ale jak spadnie do mniejszej predkosci i mu popusze gazu to nieraz zgasnie a nieraz nie:Djezeli zgasnie to wtedy trzeba go troche pokrecic :D

Czyli jak jest ciepły to ciężko mu zapalić?To może zawory musisz wyregulować.

nie od strzalu pali

19240712 jak bys mogla to wbij na gg i napisz do mnie to ci wytluamcze co i jak i mi powiesz co to mzoe byc oki ?

Nie mam GG.Ale zabardzo się nie znam na tym,miałam kiedyś ZX50 który też nie chciał palic jak był ciepły.Pisałeś że "ciezko go odpalic trzeba go pokrecic z 5 min"

no ale to jak pojade kawalek i sie zorbi jak mowilem wtedy tak ale jak np bd jezdzil postawie go normalnie za 5 min bd chcial go odpalic to od strzala

Stawiałabym na rozregulowane lub nadpalone gniazda zaworów.Jeśli wyregulujesz nie zaszkodzi,a może pomóc.

no wiem tylko musze olej spuscic z silnika i tak dalej i wole to z kims kto to robil juz robic :Da teraz szukam co moze byc oprucz tego zebym mugl samemu sprawdzic :D

Do regulacji zaworów nie potrzeba wylewać oleju.

to co w pionie silnik musze postawic czy nawet go wykrecac nie musze?

Nic nie musisz robić poza odkręceniem pokrywy zaworów i ich wyregulowania. Poszukaj nawet na skuterowo jest poradnik jak wyregulować zawory i poczytaj i pooglądaj fotki jak to wygląda chociaż według mnie w Twoim przypadku lepiej by było to zlecić komuś kto się dobrze na tym zna. Oleju nie trzeba wcale wylewać ani nic z tym kombinować bo olej jest w misce olejowej.

aha do tego chyba jest potrzebny szelinomierz no nie?

koledzy skuter mi pluje czyms takim czarnym z tlumika nie zeby mocno ale jak tak troche pojezdze to na blotniku jest cos takiego czarengo zaraz kolo tlumika czym to moze byc spowodnowane ?

Przepracowanyolej,tzn,że albo bierze olej,albo wlałes go zadużo.Jeśli bierze to pierścienie mają luz na tłokach,mogą być nadpalne gniazda zaworów o czym już pisałam.Jednym zdaniem "kapitalke" silnika musisz zrobić.