Zabrany dowód - czy słusznie ?

a wiec tak zabrano mi dowód . No to miałem tam pare uczynków opona łyska brak kierunków itp . Ale co najważniejsze brak licznika no ale dobra . zrobiłem wszystko i tak pojechałem do przegladu i pytam się czy przejedzie a on mówi , że nie bo skuter nie musi mieć licznika a ja mam na tej kartce co daja z Policji jest napisane brak licznika . Wiec pokazał mi taka książkę i przeczytałem 1 stronę . A wiec jako iż jestem dość porywczy to kita na policjie i wpadłem tam , pokazałem kartę tą zamiast dowodu to wyśmiali mnie ale po chwili powiedziałem to niech pan pokaże mi na jakiej podstawie został tam wpisany brak licznika (trochę po badzie pojechałem) ale zaprosił mnie do pokoju wyciągnął kilka ksiąg i z 15 minut szukał no i co się okazało , że motorower może ale nie musi mieć licznika był to jakiś pan Naczelnik . A więc Naczelnik powiedział , że za 10 minut powinni przyjechać Ci co zabrali mi dowód . no dobra mineło ponad 2 godzinny no przyjechali i pytam się a od razu na miejscu zj*eb dostałem , że co ja sobie wyobrażam decyzcje policjanta podważać itp zlał mnie konkretnie był beszczelny wobec mnie . Ale widocznie mam racje , więc wbiłem tam na komendę i patrze a tam 6 osób patrzy w kodeks i szukaja i wyszedł do mnie już inny policjant i powiedział ’ skuter od nowosci miał jakiś licznik i tyle " a przecież skuter nie musi być wyposażony w licznik . CO wy o tym sądzicie bo jakoś wydaje mi się ze mam racje (sory za błedy ale stres…) ale przeglad zrobiłem kupiłem licznik za 25 zł…
_________________



na przyszlosc lepiej nazywaj tematy-regulamin !
KruczeK

Motorower nie musi mieć licznika, baa nawet kierunków nie musi mieć ani stopu.
Musi mieć światło przednie i tylnie i sprawny 1 hamulec.
Nic poza tym :slight_smile: reszta to sa dodatki ktore byc moga a nie musza :wink:
A policjanci to gnoje :smiley:

tylko dla czego ja mam być kozłem ofiarnym i musiałem zapłącic za przeglad i licznik . kurcze teraz wydrukuje cały kodeks i będę ze soba woźić

No to mi zabrali dowod w runnerce za to ze mam wydech za glosny -_- a stwiewrdzili to na ucho :roll:
Policjanta nie przegadasz

masz racje ale on dopierdoli się do czego innego … udowodnisz mu licznik , to dojebie się do opony … z Policja nie wygrasz. Taka włąsnie jest kochana Polska policja sami dobrze nie znają prawa… , ale ty jesteś ten ,słabszy" przez co możesz im obturlać obkplepać i obtrzepać , z policją nie wygrasz…:frowning: a Anglii tego nie ma …

haa a ja jedna sprawe w sadzie z policja juz wygralem :sunglasses:

mr.Jeremy napisał:

kurcze teraz wydrukuje cały kodeks i będę ze soba woźić

Wino napisał:

Policjanta nie przegadasz



Ja wożę ze sobą kodeks i muszę powiedzieć, ze dobra rzecz :D tylko trzeba go znać, bo czasami można samemu się nieźle wsadzić... :P

Nawet jak się zdaje karte motorowerową i się jeździ na simsonie to kierunki to ręce ;p tak jak rowerem wskazujesz skręt. Więc to na pewno bezpodstawnie

ta… jak słucham takich historii to aż srać mi się chce :expressionless:

mnie kiedyś policeman czepiał się za głośnego tłumika (next-r i stożek) i zapytałem się go czy słyszał kiedyś “seryjnego” komarka…

:573:

puścił mnie … :lol:


mr.Jeremy, masz pcha :-? trafiłeś na … (cięta riposta … prawda? :smiley: )

powodzenia :smiley:

Ale kicha :-/ a oddali ci dowód??

Pies nie chciał wyjść na durnia to musiał ci za coś uje**ć tacy juz są.
U mnie się sra*ą,że bez błotnika jeżdżę ; //

KruczeK napisał:

sprawny 1 hamulec.

weź lepiej na nowo poczytaj przepisy.

fakt, mozliwe ze pomylilo się mnie z rowerem…
moj blad :smiley:

nie przeglad muszę zrobić i skuer rejestruje nawet dowodu nie bede odpierać bo po co mi stary jak mam umowe . tera tylko do skarbówki i aby nowy dowod dali a i przeglad mam juz na 2 lata :stuck_out_tongue:

W skarbowym mogą sprawdźić że zabrali ci dowód

No ale ja mam ta kartke co dowód zabrali ale mam fakture z przegladu który jest już na 2 lata i umowe też mam . Więc skarbowka potem starostwo i cieszyć się nowa rejestracja :stuck_out_tongue: bo start dowód wysłali na sląsk xD

A ile by cię kosztówało odzyskanie dowodu?? Bo za rejestracje płaciłem 111,50zł a do rejestracji trzeba dać stary dowód, ubezpieczenie, umowę kupna i sprzedaży i tablicę znaczy ja tak miałem jak rejestrowałem squta w czwartek (4 dni temu).

KruczeK napisał:

fakt, mozliwe ze pomylilo się mnie z rowerem...
moj blad :D


drugi norvid hah xXD

?

chyba nie wszyscy wiedzą co to ma wspolnego z norvidem.
moze wyjasnisz swoj skrot myslowy ?

poza tym moze warna za obrazanie adma ? wszystko zniose ale nrovid to chyba najwieksza obelga na tym forum.

muszę jeszcze sprawdzić co z tym hamulcem ale chyuba faktycznie się pomylilo mi z rowerem.

Moto z tego co pamiętam musi być “wyposażony w 2 niezależnie od siebie działające hamulce” :slight_smile: